Návrh a provoz sítí

Celá řada uživatelů počítačů ve velkých, ale dnes i malých firmách již začala využívat výhod síťového propojení počítačů. Data umístěná na velkém, rychlém a přiměřeně zabezpečeném zdroji dat (SERVER),  jsou tak k dispozici všem pracovníkům firmy, kteří pomocí na své tzv. PRACOVNÍ STANICI pracují se sdílenými daty na serveru.

Díky tomuto uspořádání je možno i významně ušetřit, neboť například pro celou (menší) firmu stačí zakoupit pouze jednu síťovou laserovou tiskárnu, k síti INTERNET být připojen jedinou linkou apod.

Moderní sítě mohou být jak kabelové (metalické či optické), tak i bezdrátové (WiFi). V poslední době používáme špičková zařízení americké firmy UBIQUITI NETWORKS.  

Ubiquiti Unifi
Ubiquiti Unifi

Firma PS SERVICE používá podle potřeby moderní serverové operační systémy Microsoft, ale často i servery s operačním systémem Linux. Všechny naše servery mají vynikající variabilitu zabezpečení a nastavení detailních přístupových práv pro každého připojeného účastníka.

V současnosti významnou měrou používáme servery linuxové. To, že LINUX už opanoval pole WEB serverů, je všeobecně známo. Tyto operační systémy mají špičkové vlastnosti i na samotných stanicích a v roli FILESERVERu, WEBSERVERu a MAILSERVERu ušetří zákazníkovi nemalé prostředky. Je totiž zdarma. Zákazník hradí pouze instalační a konfigurační práce.

Linux
Linux

Kromě toho Vám navrhneme a dodáme FIREWALL, který Vás ochrání před útoky zvenčí. Tyto útoky se  poslední dobou velice množí a ohrožují Vaše drahocenná data. Zejména dnes, v době různých forem stálého připojení k internetu (ADSL, kabelové sítě apod.) na Vás každou minutu útočí mnohdy i desítky různých počítačů, které „prozkoumávají“ celý WEB za účelem zneužít nezabezpečené počítače.

Po instalaci  FIREWALLu se o tom můžete přesvědčit, co vše zachytí !!!!

Chcete-li i Vy zlepšit a zefektivnit tok informací ve Vaší firmě a zabezpečit to nejdrahocenější, co ve firmě máte, t.j. data a ostatní informace a přitom všem ještě ušetřit, kontaktujte nás !

Pokud již síť máte a hledáte jejího správce, zavolejte nám !