Stará dobrá analogová audiotechnika

Taky už jste si všimli, že když pustíte starý analogový HiFi gramofon, že ten zvuk, co se z něj line, je úplně jiný a daleko příjemnější, než zvuk některých nepovedených CD, MP3 záznamů s nízkým bitratem apod. ?  Není to pravidlem – jsou i kvalitní záznamy na  CD event. zejména na SACD. Ale těch není tolik. A ta „cédečka“ často jaksi nejsou to pravé ořechové …

Je fakt, že dobře vylisovaný vinyl z perfektního masteru je prostě úplně něco jiného … Jenže kvalitní médium nestačí …
Na to, aby Vám Vaše domácí sestava dobře a příjemně fugovala, je nezbytné, aby její komponenty splňovaly určité parametry …

Kontaktujte nás, poradíme Vám s výběrem součástí Vaší  AUDIO sestavy. Říkali Vám Vaši známí, že se jedná o „šíleně drahé věci“ ? Nenechte se zmást reklamou na různá rádoby Highend zařízení v astronomické cenové relaci.
To kupují jen lidé neznalí (a zbytečně si nechají tahat z kapsy peníze) ! A to vůbec není třeba 🙂

Například základ sestavy, tedy reproduktorové soustavy, se dá dokonce i postavit, případně za rozumné peníze koupit na webových portálech, jako je třeba některý z portálů eBay apod.

Revox_MK-X
Revox_MK-X

Současně s kvalitní reprosoustavou je potřebné pořídit kvalitní zesilovač. O ty rovněž není nouze na portálech jako eBay a pod.:

LUXMAN L-410 s postaveným elektronickým přepínačem a korektorem vlastní konstrukce, řízeným mikroprocesorem
LUXMAN L-410 s postaveným elektronickým přepínačem a korektorem vlastní konstrukce, řízeným mikroprocesorem

Pokud už máte doma nějaká starší zařízení (magnetofony, gramofony, zesilovače, reproduktory apod.) a nefungují tak, jak by měly nebo vůbec … nevěšte hlavu. I s tím Vám poradíme event. Vaše zařízení opravíme a seřídíme
Nemáte ještě žádné takové zařízení? To není až takový problém. Na internetových portálech Aukro nebo raději eBay je často k sehnání celá řada zajímavé techniky. Je ale potřeba dávat pozor na skutečný stav těchto zařízení a v případě, že nejste zrovna odborníkem v těchto technických věcech se obrátit na někoho zkušeného, kdo poradí. Nemáte-li na koho, obraťte se na nás.

Takto si můžete pořídit  třeba poslední stroje ze závěru produkce Tesly (řada B113 až CM 160) …

Tesla B116
Tesla B116

A nebo se stále dají sehnat a repasovat kvalitní západní značky jako např. AKAI, Revox a další). Jsou to úžasné stroje. Jen je potřeba jim po těch desítkách let věnovat přiměřenou odbornou péči … Je nutno je vyčistit, promazat, případně vyměnit některé součástky „unavené věkem“, jako elektrolytické kondenzátory, odporové trimry a v některých případech i určité polovodičové prvky. Tato práce vyžaduje odbornost a zkušenost. Následně se provede seřízení stroje a ten pak běhá, jako „zamlada“.

AKAI GX-620
AKAI GX-620

Jste-li šťastní majitelé různých pokladů v podobě vinylových desek, ale díky prachu  v drážkách je jejich zvuk nepříjemný, obtěžuje Vás praskot  a lupání ? I s tím Vám můžeme pomoci.
Pračka vinylů je přesně to, co je v dané situaci potřeba. Používáme velmi kvalitní výrobek holandské firmy OKKI NOKKI, kterou u nás distribuuje tato velmi seriózní firma. Zavolejte nám nebo napište, domluvíme se …

Pračka vinylů Okki-Nokki (http://www.okkinokki.com)
Pračka vinylů Okki-Nokki (http://www.okkinokki.com)

A když už to všechno pracuje, přijde okamžik sladké odměny:

V klidu se posaďte, na Váš gramofon položte některou z Vašich oblíbených desek a zaposlouchejte se do té krásy nebo si pusťte Váš magnetofon …

PS4500 - gramofon vlastní konstrukce
PS4500 – gramofon vlastní konstrukce

V tu chvíli z Vás spadnou všechny starosti a problémy a svět bude hned krásnější.

… nevěříte ? Zkuste to … I pohled na otáčející se gramofonovou desku nebo otáčející se kotouče s magnetofonovým páskem je úžasný.

Revox B795
Revox B795

Tangenciální gramofon Revox B795 se nejen pohodlně obsluhuje, ale taky parádně hraje … Pro gramofon s MC (tento případ) nebo i MM vložkou je potřeba kvalitní předzesilovač. Velice populární je předzesilovač Luxman C-02. Tato jednotka má mj. na vstupech pro gramofon s MC vložkou speciální audiotransformátory, které umocňují vysoce kvalitní zvuk tohoto předzesilovače.

Předzesilovač Luxman C-02
Předzesilovač Luxman C-02

A na posledním obrázku je půlstopý stereofonní magnetofon Revox B77, který „umí“ rychlosti 19 a 9 …

Revox B77 half track

Prostě pohoda