Komentáře
Zobrazit vše (2720)
Zobrazit starší komentáře
[1600]:balenoGLX, jasné že ten "škopok" nie je zázrak, ale určite niektorým kamarádom tu na fóre , ktorí nemajú stolný skop doma pomôže...takže kutili -- sťahujte (WEB) súbor :scope V1.40

pukel[1599]:
Jasně - já Tě jen tak škádlím
Já to napsal jen pro upřesnění - z magnetizační charakteristiky je to vidět víc.
Já to napsal jen pro upřesnění, co má na co vliv ... že si musí nastavit pro daný typ pásku
a) předmagnetizaci (BIAS), tím bude mít dané parametry citlivosti, šumu a linearity (zkreslení)
a potom
b) dostavit vybuzení pásku (NF záznamový proud) - obvykle na nějakou přijatelnou hodnotu zkreslení NEBO nepřímo podle měřicím páskem pro daný tok nakalibrovaným snímacím kanálem
A jak správně píšeš - tohle všecko platí POUZE PRO JEDEN magnetický materiál. Jakmile by byl jiný pásek z jiného materiálu, má jiné charatkteristiky a tudíž se musí vše nastavit znovu.
Eventuálně si nabastlit pro 2-3 typy nejčastěji používaných pásků přepínač a ty trimry mít pro každý extra.

Pánové - z jiného soudku :
patří to do diskuse MEJDAN BRNO, ale jste tu, píšu sem :
Tak jsem tak přemýšlel nad dvěma variantami, kde se sejít a i když se mně a Vildovi (viz jeho reakce včera) líbil ten menší pension, tak mi trochu vadí to auto X minut odtamtud.
A pokud povezeme různé ukázky zařízení sebou, tak se mi zdá lepší ta volba té Myslivny - větší podnik se vším VČETNĚ PARKOVIŠTĚ a za levno přímo v hotelu.
Jestli dám 400 za bydlení a 150 za parking daleko a nebo 550 za bydlení a parking za 90 v hotelu dole, je volba jasná - volba 2).
jak to vidíte Vy ?

... předpokládám, že ten salonek by mohli mít v tom hotelu taky ... snad za něj nebudou chtít prachy extra - zjistím. Ale to vlastně nevím ani v tom pensionu, když o tom tak přemýšlím /na to jsem se majitele neptal)...

[1597]:Petr. má pravdu...túto chybu som prehliadol. Magnetický tok je daný záznamovým prúdom, nie predmagnetizačným. BIAS len posúva pracovný bod do lineárnej oblasti...
Ale ono je tohle odborné vysvětlení o sycení,linearitě apod. bouchymu asi stejně k ničemu. Podstatná je pro něj jen info, že na každý typ a model pásu musí mít magnetofon nastaven zvlášť.

[1606]: asi som bol ožratý!
oprava:
ešte doplním že ten tok je závislý od velkosti ZAZNAMOVEHO prúdu a ten je pre každý záznamový materiál iný a má hodnoty rádove 200 až 300 mWb (+/-)

... to nevadí, my si Tě necháme i tak Ale měl jsi tam napsat "... bez záruky, popíjím ..."
Teď se jdu od 14:30 nechat 90 minut rozmazlovat Thajkou na masáž
Sedím díky mé IT profesi dost u těch PC oblud (mých nebo cizích) a moje kostra už dost nadává, tak jí jdu udělat radost ... faktem je, že už jsem zažil spousty masérů i masérek, ale Thajky to fakt umí nejlíp

Koukněte na tohle.
Kontlolní otázka
Ted by mě zajímalo jestli si všimnete z fotek co do toho magiče nepatří?
Nemám na mysli VU metry
http://aukro.cz/magnetofon-b-101-stereo-s-manualem-pro-kutila-i2022955472.html
[1610]: Přiznám se že nevím. Dokonce jsem ho vytáhl z regálu, ale na nic jsem nepřišel.

[1610]::
Hmm vypadá to na pěknou ANH místo kombinky ANP. Koukám, že B101 byly populární magiče a má je snad každej.Já mám dva.

Ahojky hoši !
Jukněte na stránku srazu - důležité.
... už se to rozjelo, přišla odpověď
z Brna - dva z uvedených termínů sedí i s volnem chudáka Vildy, který má volno v sobotu jen jednou za 14 dnů.
Jukněte na to a napište odpověď zda je jeden z těch 2 termínů OK, který nebo je Vám jedno a vyhoví oba.
ALE HLAVNĚ : do té rekce dopište do rubriky e-mail svůj aktuální funkční mail - Vilda, Libor a balenoGLX nemusí, jejich mail mám.
Já pak na ty maily pošlu detaily koreaspondence s hotelem, které zde nechci zveřejňovat a k tomu připíšu komentář.
Díkes PETR.116

[1614]:
sorry za překlepy - pospíchám
rekce = reakce, koreaspondence = korespondence

pukel[1591]:
To je KP 400, nějaký magnetofon pro speciální účely, vyráběl se snad v Tesle Litovel. Mechanika vypadá na kombinaci A3 a B60, ovládání pomocí senzorů. Opravdu nevím, k čemu to bylo.

balenoGLX[1617]:
No jestli jsi myslel erotiku, tak BOHUŽEL NE ...
Ale tohle je fakt dobrý !
Stránka, kde jsem přímo byl, je v linku Web.
Já preferuju ne tu jejich zcela tradiční přes hadry, ale tu olejovou, kdy tě masíruje na holý tělo, ale příjemným olejem - ty protahovací prvky tam jsou taky, ale zbytek je jemnější ...)
A jak jsem psal, ty Thajky to opravdu umí (mají profi kurz od nich doma - ony se to učí od mala) a člověk se diví, co drobná dívčina má za grif a sílu v rukou i prstech.

http://starestroje.blog.cz/1112/sraz-lidi-stranek-starestroje/komentar/96360988
Kluci, koukněte tam a pošlete ty maily ... pošlu informace


Enter[1620]:
Kdyby to bylo, jak myslíš, klidně bych to sem napsal - aspoň byste záviděli
Ale já už jsem četl leckde na WEBu, že si spousta lidí mylně pod pojmem Thajská masáž představuje masáž erotickou, ale je to jinak. Studujte weby ...
Jiná věc by byla, kdybych mluvil o Tantra masáži. Tam se na rozdíl od thajské skutečně jedná o výrazně erotickou masáž a tam se dle webu často za touto činností ty zmíněné schovávají. Aspoň se to píše.
Ale to už jsem opravdu OT.
[1621]: Fakt, jo ?

Dobrej postřeh hoši !!!!
Přesně jak píše baleno docela by mě zajímalo jak to nahrává
Já jsem jednou udělal,to mi bylo asi 13, pokus a to že jsem dal místo ANP935 klasickou mazací hlavu co to udělá.
No hrálo to to je pravda sice hrozně přebasovaně
ale hrálo
Nahrávání už bylo horší něco se sice nahrálo,ale asi by nikdo nepoznal co
Pokus proběhl na nebožce tesle B54

Zdravím, mám dotaz k páskové dráze B100.
Vůbec mi nejde seřídit přítlačnou kladku tak,aby pásek jel pořád ve stejné výšce.Někdy zapnu posuv a je to v pohodě, podruhé to je pásek moc vysoko.
Po zahřátí to začne pojíždět a pletou se stopy do sebe. Kladku mám novou. Jak mám nastavit kolmost tonového hřídele? Už se v tom někdo vrtal. Na KH je namontován takový plíšek s výřezem pro pásek. Je tam k něčemu dobrý? Nemůže náhodou ničit pásek, když to mám blbě seřízený.

[1624]:Kolmost tónové hřídele se seřizuje posunutím ložisek resp. držáku ložiska. Způsoby samotného nakolmení tu byli popsány mockrát a ať si každý vybere, který způsob je pro něj nejpřijatelnější. S plíškama na hlavě nedělej nic. Postarej se o to, abys to měl seřízený tak, jak to má být.
Dokazal by mi niekto poradiť, ako je možné upraviť rýchlosť posuvu pásky magnetofonu Tesla B730? Rovnakú mechaniku má aj B113 - B116.

Ivan[1626]:
Jak jsi to myslel ... o kolik změnit ?
Jestli o málo, motorovou řemenicí (dát jinou) ... ten motor vzhledem k principu nelze regulovat.
Tak tady je můj krasaveček - první fotka, ještě nezapojený, bez pásku, u tchána v obýváku.

Zdar, máte někdo registraci na tapeheads.net? Mě to nějak nejde zaktivovat...

[1632]:
Už to šlape Chtěl jsem prozkoumat Maxell kolekci i s obrázkama: http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=286

bouchy[1633]:
JJ, to je dobrej přehled - už jsem ho viděl.
Jinak jsi udělal v r. 2010 dobrou reklamu Tesle
http://www.tapeheads.net/showthread.php?t=9624&highlight=Tesla

[1635]:
Když to teď čtu, tak si řikám, jak byla ta moje angličtina strašnáááá!!! No dneska bych to napsal s větším nadhledem, protože chci ten Akai
Ale čmuěl jsem, že někdo Teslu zná a vlastní, dokonce padly slova i o NAD5120, známým též jako Tesla NC470. Fakt povedený gramofony...A i ty magneťáky nebyly špatný, jen o pořádnejch pár let pozadu...ale zase se daj opravit za pár korun a držej...škoda, že nedošlo na sestavu Vltava, či Teslu B135...proto bych se rád zeptal autora videa "B115 modifications", které visí na youtube, jak s tím pokročil, případně Vildy na jeho dual-capstan stroj (snad s reversem)....mluv Vildo!

Potřeboval bych poradit s B 117: Je tam problém se záznamem. Při spuštění záznam jde ale cca po 5 minutách dojde k jeho maximálnímu zesílení a zkreslení, jako by se ruční regulátor záznamu vytočil na maximum. Někdy stačí znovu stisknout tlačítko záznamu, jindy je potřeba záznam vypnout a znovu zapnout. Pokud se tento cyklus několikrát zopakuje, závada pak zmizí. Jinak je nahrávka (v rámci možností automatické regulace) kvalitní. Plastové elyty jsem neměnil, studený spoj to asi nebude. Nevím, jak se s tím nahrávalo dřív, protože mgf měl zkratované přívody k cívce odlaďovače, musel jsem je zkrátit a znovu připájet, pak teprve záznam šel. Předem děkuji za odpovědi.

Martin[1637]:
Schéma do ruky a měřit. Zkontroloval bych pracovní body polovodičů - někde to courá s teplem, možná kondenzátory ... těžko říct.
Ideální do toho pustit generátor a osciloskopem měřit v zesilovači.
... křišťálovou kouli tu asi nikdo nemá, chce to bod po bodu.

Petr.116[1638]:
Bohužel tónový generátor ani osciloskop nemám. Jenom multimetr, takže můžu změřit maximálně napětí a porovnat s údaji ve schématu. A ještě jeden postřeh: když se stiskne jen tlačítko záznam, tak je přiváděný signál při příposlechu zkreslený, jak jsem popsal výše, když se pásek uvede do chodu a pustím to červené tlačítko, tak je signál v příposlechu normální. No občas to udělá to, co jsem popsal výše. Každopádně dík a až budu mít čas, proměřím to.

oprava: No a občas...

[1637]::
Ten zisk se maximalizuje po 5 minutách vždy ať nahráváš jakýkoli záznam??
Skusil bych nahrát stálý kmitočet třeba 1Khz.
Typnul bych to na závadu někde v obvodu vybíjení odporu, který určuje čas. konstantu pro to aut.řízení úrovně. Je tam velký odpor - řádově desítky Megaohm.
Postupuj takhle: nejdřív změř napájecí napětí jestli souhlasí.Pak pracovní body.Stejnosměrně otevřený tranzistor poznáš tak,že mezi B a E bude 0,5-0,7V.
Určitě povyměňuj některé staré elyty. Ale to až po důkladné kontrole těch prac bodů. Jinak si můžeš hledání závady vyměněním kondenzátorů ještě zhoršit.Nikdo není neomylný a pak při výměně 10 elytů dáš několik s opačnou polaritou (vlastní zkušenost). Pájení na starých plošňákách bych se raději vyhnul-plošky se obvykle odpaří a pak součátka na erží a může se ''uklepat'' Novou součástku radší pájej na zbytkyvývodů staré (pokud to jde)...Pro záznam hudby by se měl začít zisk zázn. zesilovače zvětšovat asi za 30 sekund.

[1641]:Plošky se odpaří? Si děláš srandu, ne? Pájíš to čím, autogénem?
A promiň, ale kdo otočí při výměně opačně několik z celkově 10-ti elytů by do toho raději neměl lézt vůbec.
balenoGLX [1642]:
s tím autogenem jsi mě pobavil
Musím však upozornit, že se opravdu u starých cest na plošňáku stává, že při rozehřátí pájkou dojde k povolení a trhání cest. Já to řeším tak, že vždy použiji více cínu a tu cestu jakoby "zesílím" až k místu, kde už nemůže dojít k odtržení.
Když jsem měl svojí první B93, tam jsem měl ten stejný problém, kde byl plošňák poměrně dost na kaši, ač to byl magnetofon docela nový. Naopak u B43, kde jsem měnil pár tranďáků a elytů byl plošný spoj perfektní.
Co se týče záměny polarity elytů, to se snad ani nedá ne? (+) a (-) jsou značeny, alespoň tedy (-) je značený.
Pánové, používejte mikropájky a odsávačky - nahřát, odcucnout a součástka jde vyndat-vypadne sama (pokud nemá zahnuté přívody) Pokud do toho lezete pistolovou pájkou, pak dobře vám tak
BTW: elyt jsem za cca 25 let co to dělám opačně nedal....
audiotechnika-libor [1644]:
Mě se to párkrát povedlo, otočit jej. Jediné co se stalo, že to nefungovalo, ale nedošlo k poškození přístroje ani toho elytu. Zahnuté nožičky jsou pěkný svinstvo. Pokud jde o výměnu součástek, tak já je vždy jakoby "vykývu", čili, nahřeju jednu nožičku, povytáhnu z té strany, potom nahřeji druhou a zase povytáhnu a takhle to dělám dokud součástka neni venku. Integrované obvody vyndavám podebráním pomocí šroubováku - viz výměna koncáku v B700 a pár B115.

Vilda[1645]:
HK[1641]:
Libor Vám radí dobře
Já k tomu jen tohle: Nepoškodit DPS (DPS = deska plošných spojů) je vždy priorita a jsou situace, kdy je deska nic moc a přesto ji chci zachránit a potom je dobrá metoda tato:
1) dostat se k nožičkám součástky (nejde-li to snadno, raději opatrně součástku rozštípnout celou, abych se k jednotlivým vývodům dostal)
2) jednu po druhé nožičky vyštípat (skvělé u DIL švábů, přepínačů v B11X apod.)
3) jednu po druhé je po LEHKÉM a KRÁTKÉM zahřátí vytáhnout
4) pak odsávačkou vyčistit otvor, je-li třeba a je to.
Touto metodou zajistí minimální přehřátí DPS a to je účel !
Nicméně, jak píše BalenoGLX : kdo neuhlídá orientaci vývodů součástky, je pohromou pro své zařízení a nemá do něj vůbec strkat nos
[1646]: Souhlas Petře, ještě dodám, že někdy používám i takovou tu malou ruční frézku - gravírku, a třeba malým kotoučkem uříznu nohy u integráku nebo jej celý rozřežu na kousky, případně i elyt apod. Pak ty zahnuté nožičky vytáhnu opačným směrem.
Nahřát vývod a vykývat součástku není dobré řešení, to je právě zralé na odtržení mědi z dps...

[1641]:
Nahrával jsem s tím z radiopřijímače a z gramofonu. Těch 5 minut jsem uvedl orientačně, k tomu zkreslení došlo i po delší době. Změřím ty hodnoty podle schématu a pak dám vědět. Dostanu se k tomu až o víkendu. Měnit v tom v blízké době určitě nic nebudu, protože na to nemám čas. Jinak díky za rady.
To ALL:
V případě Tesly se mi nikdy nestalo, že by se mi odpařila cesta. A to to pájím pistolovou pájkou, mikropájku nemám, ale plánuji její pořízení. Naopak, cesty se odpařují v moderních zařízeních, jeden příklad za všechny: Náš kuchyňský odsavač- spálila se v něm osvětlovací žárovka a po montáži nové- nic. Rozebral jsem ovládací panel, na DPS byla úplně vypařená cesta v délce asi 10cm. Musel jsem ji obejít kouskem kabelu a napájet ho rovnou do oček na vypínači.
A že bych někdy zapájel opačně elyt? To se mi zatím nikdy nestalo. Myslím si, že když se taková věc dělá v klidu, nemůže se to stát. Samozřejmě jsem se nechtěl nikoho dotknout.

all: K odlepení cestičky samozřejmě dojít může a pokud se součástka vytahuje již třeba popáté, tak k tomu u méně kvalitních desek i dojde i přes pečlivé vytahování. Že by ale došlo k odpaření meděné plošky při pájení se mi nestalo a mám pochybnosti, že se s tím vůbec někdy setkám - a to mluvím z pozice servismana elektroniky.
Samozřejmě ideální je odsávačka a mikropájka, v práci používam odsávačku elektrickou s vakuovou pumpou. Bohužel se mi občas přihodí i "polní" podmínky,kdy potřeba to udělat klasickou pistolkou bez odsávačky. Při troše opatrnosti a šikovnosti většinou nedojde k žádným škodám, akorát je to zdlouhavé a nepohodlné.
K odpaření cesty může dojít jen při velmi vysoké teplotě - u tenkých cestiček k tomu dochází při extrémních nárazových proudech - většinou skrat za účasti filtračních kondů vysoké kapacity nabitých na vysoké napětí. Nebo pak máme ještě ten autogén, že...
Ještě bych něco řekl k metodice mých repasů zařízení, které ani nefungují.
Pokud otevírám třeba 30 let starý zesilovač, o kterém mi bylo řečeno, že nefunguje a po otevření najdu několik podezřelých elytů nebo něco jinýho, NIKDY přístroj nezapínám. Je totiž dost možné, že pokud není výlítlá síťová poistka, dostane zesilovač poslední ránu z milosti. Jako první je zahájena kontrola strategických součástek, kabelů a spojů. Až po této kontrole zesilovač zapnu.

[1649]:
Když "něco" přinesu domů, taky to hned nezapínám, ale napřed se podívám dovnitř.

Upozornění - pro množící se preference na první termín v únoru uzavírám volbu a termín akce volím 4.2.2012 - startovací čas v odpoledních hodinách doladíme později , to už je naše interní věc nepodstatná pro hotel ...
http://starestroje.blog.cz/1112/sraz-lidi-stranek-starestroje/komentar/96552766

Tak, zkoušel jsem nahrávat na Maxell UD25/120, krabička i pásek evidentně v dobrém stavu. Výsledek - hlavy jsou docela čisté, po dvou hodinách nahrávání, ale docela se špiní kolíky brzd a všechny ty přítlačné věci, co určují dráhu pásku. Hnědý (rezavý) otěr na vatě s isopropylem...ale hraje to slušně...


[1652]:Já mám po použití pásků maxell a dvouhodinovém provozu magnetofon úplně čistý...

bouchy[1652]:
MAXELLky byly (jsou) jedny z pásků se zcela minimálním otěrem, takže ten pásek máš zasr.... buď od předchozího majitele (provozovanej třeba v nevhodném klima - výpary apod.) a/nebo velice špatně skladovanej.
jak píše balenoGLX, tohle Maxell neudělá.

[1655]:
...nebo to není Maxell, ale že by se někdo přelepoval se zaváděcí páskou?? Nezdá se mi ten zrzavý otěr, Maxell je tmavý ne zrzek jako Basf. Kdysi jsem nechal pásek projet rychloposuvem přes jemný hadřík a otěr byl minimální, ale téměř černý. V mg jsem po použití Maxellu žádnou nečistotu též nikdy neměl

[1655]::
Mám zkušenost, že ani pásky Agfa nešpiněj. Mám 25ks PE41/46 a nikde ani smítko po přehrání pésky. Basf občas špinily, ale žádná tragédie, ovšem Kdybych si něl vybrat mezi Agfou PE46 a Basfem DP26 tak jednoznačně vízětí Agfa. Navíc u Basfu mě pěkně sere PVC nosič. Okraje většiny basfek mám zvlněné. Agfa is best...

[1658]: Jako sorra pánové, ale odkud přiživujete tuhle legendu o PVC nosiči u BASF?
Pásky BASF špiněj za určitých okolností, stačí je jednou projet lihovým hadříkem a je po špinění a zvukově patří ke špičce. Nebo si snad myslíte, že všichni ve studiích byli blbouni a používali špatné pásky?

Enter[1661]:
No, že je to úplně jiný materiál než AGFY a má daleko menší pevnost- snaze se zmuchlá a vytahuje. I zkouška plamenem naukazuje na polyester. Nevím jestli to je 100% PVC, ale co jinýho když to nebude AC ani polyester. a navíc ta obalech basf nikde není nápis Polyester base.

[1662]: To je divný. Máš evidentně nějaké úplně jiné BASF-y než já .

To ALL:
Ať tak či tak : AGFA strčí (strčila) BASF do kapsy ... V tom má HK pravdu. Ty jejich materiálové věci byly vždycky super ... sanozřejmě není vyloučeno, že se k běžným lidem nedostaly od BASFu lepší šarže materiálu, ale statisticky vzato je to tak.

Taky nevím, odkud se furt bere, že BASF má nosič PVC. Jsou to nějaké šílené pověry...BASF skončil s PVC u modelu LGS. Novější modely mají všechny podložku PE a nevidím důvod, proč je potřeba se tím na krabičce chlubit. Zvukově jsou BASF výborné pásky (lepší než AGFA), o tom žádná. Špiní ( dokonce se občas chovají, jako by vrstva byla naleptaná) většinou pásky špatně skladované a pásky určené pro vývoz do východního bloku. Správně skladovaný BASF dovezený z Rakouska nebo SRN zpravidla nešpiní vůbec.
Bohužel ale člověk neví, co kupuje a tak raději sázím na agfu. Netrpí na tyto vrtochy, i kusy dovezené do východního bloku mívali stabilní kvalitu a jejich nosiče nebyli tak náchylné na vytahání - byli pevnější. Právě proto stojím na straně Agfy i přes mírně horší elektroakustické vlastnosti.

[1664]: Tak to ani omylem.
A kdybyste ještě věděli, že v posledních letech produkce vyráběl pásky s obchodní značkou Agfa BASF, tak byste asi dostali kolektivní psotník .

balenoGLX[1665]: + ALL:
Já stojím na straně AGFY taky z těchto důvodů. Rovněž jsem neřekl, že AGFA má lepší elektroakustické vlastnosti. Ale ty mechanické (pokud porovnávám ty kusy, co jsem si za totality koupil v obchodě (když jich pár přišlo a kamarád prodavač mi je dal stranou ...) hodnotím u AGFY jako lepší a stabilnější a jak se probíralo na začátku tohoto threadu - dráhu mi AGFA nikdy nezasrala ... Ani stařičká PE41, pozdější PE46 a nejmladší PE49. Víc mi rukama nešlo ...

Kdo je skutečný výrobce a z čeho vyrábí lze zjistit podle vůně... Nejlíp voní maxell...vždycky, když ho dávám do magnetofonu, musím k němu přičichnout...
Hrozná úchylka, že?

balenoGLX[1668]:
Vůbec ne ... možná kdyby to bylo v návodu k použití, lidi by si všimli včas, že je pásek blbě skladován a polepšili by se.
A fajnšmekr a big tape guru by přišel do obchodu, očuchal by pásek a řekl by : "Tenhle ani náhodou ..."
A Emgetoňákům by nezbylo, než se domluvit s nějakým výrobcem kosmetiky na kooperaci, aby aspoň jedním parametrem prorazili na trh

Zdravim příznivce staré audio techniky.Pokud někdo z Vás shání magnetofonové hlavy ANP935 a ANP939
nalezl jsem obchod kde je mají.Objednal jsem online a během 5-ti dnů byly doma http://neon.e-servisy.cz/

"ide o vyssiu triedu magnetofonu TESLA"
http://elektro.bazos.sk/inzerat/12340622/Predam-kotucovy-magnetofon-TESLA-ZK-246.php

Tak to se musím taky přidat protože dříve když jsem měl pár kusů pásků asi 15-20 tak jsem "po čuchu" poznal jakou obsahují nahrávku.
Ted už bych se v tom jen tak nevyznal
Jinak mě teda nejvíc "voněl" emgeton i když je to takovej šmejdík
A druhej byl asi Basf
Jinak Scotch měly taky sílu
Ty vole neměl bych se léčit?

Standoch[1674]:
Proč léčit. Já zas kvalitu pásku hodnotím, podle toho jak se navíjí. Když jsou tam vystouply zavity tak se mi to hnusi.. :d
Apropo: Když mám 18cm BASF a na bílý izolepě co spojuje zeléný pásek a kovovou folii je nápis BASF DP26 FE LH ,tak to znamená normální DP26LH nebo ten v červený krabičce ferro LH? v čem je ten ferro LH lepší? není to jen odlišení od pásků FeCr nebo Cr??

HK[1675]:
Vystouplý závity Ti taky "vyrobí" špatně seřízená nebo rozesraná mechanika (která mj. vytahá pásek), nekvalitní cívky apod. A statická elektřina a celá řada dalších atd atd.
Že by to dělal na dobré mechanice fungl nový pásek je dost nesmysl ...

[1672]:
Je to docela na pohled hezky vypadající magič...jestli je to Alu či kov...

[1677]:Hezky vypadjící...jenomže tam to začíná a taky končí...Kovový to není.

[1675]: Ferro LH je to samé co LH, jen novější provedení. Nepleteš si to s DP26 bez LH?
Zdravím,
nevíte někdo, kde by se daly sehnat kleště na segrovky? Pokud jsem někde nějaké viděl, tak se nevejdou do těch co jsou v magnetofonech. Sejmout to ještě jde, ale zpátky
A ještě prosby:
Předem omluva, že to dávám sem, ale do inzerce se moc nechodí a je to k magnetofonům.
Sháním
1)kulatý řemínek průměr 98 - setrvačník B11X (pan Kejval už neměl), alespoň 3
2)obložení přivíjecí spojky B11X, taky 3
3)hmatníky B11X alespoň 7
4)hmatníky na B100-2ks rec,2ks volume
Na oplátku kdo shání tahové potenciometry k B11X, ale pouze jednoduché 100k/E(jsou tam 4)tak mám zdroj, ale ubývá.
Kolegům, kteří jedou do Brna, by je mohl vzít Vilda(pokud by s tím souhlasil), hodil bych mu je do práce.
Kdokoli by potřeboval, napište mi prosím přímo mail, aby tu nevznikl e-shop
pavelk [1680]:
Ahoj.. no já to řeším pomocí plochého šroubováku. Je to sice komplikovanější, ale jde to. Mám na mysli opětovné nasazení. Na plochý šroubovák narazím tu segrovku tak, aby se nepatrně roztáhla a "nakroutím" ji na osičku a pak opatrně stáhnu šroubovák (lze přidržet jiným šroubovákem. Jde to blbě, ale jelikož nemám ty kleště, jiná možnost mě nenapadá. Snadné to je tam, kde jsu tyčky navrchu zakulacené. Tam stačí nakourecní běžnýma kombinačkama. Myslím si ale, že v magnetofonu jsou místa, kam se stejně kleštěmi pořádně nelze dostat, třeba na segrovku v B73, která drží přivíjecí spojku, která je pod plošňákem. Tam je to docela opruz.
pavelk [1681]:
Ty hmatníky na B100 bych tu měl,mohu věnovat. Ty na ten sraz teda nejedeš?
[1682]:
Kde je to kulaté, tak to rvu shora prstem , ale vzpomínám na konec 60let, kdy jsem ty segrokleště měl a čochtal jsem se v Uranu a B4. Ale kde jim je konec
A ještě malá otázečka k odborníkům, přiznal jsem se tu několikrát, že si dělám mechaniku, ale s elektroproblémem musím obtěžovat.
Na CM 130 mě při stereu zlobí nahrávací cesta pravého kanálu. Je to najednou o dost slabší a když úroveň dorovnám potenciometrem, tak tam chybí hloubky. Monoprovoz stopy 3-2 je samozřejmě OK, tomu se nedivím. Není to náhodou nějaká jednoduchá věc k výměně, což bych zvládl sám? On to může dělat i ten Jihlavák, to bych měnit teda nechtěl a navíc je ten třípolohový nesehnatelný). tak pokud jsem vás svým blbým dotazem naštval, tak mi vynadejte, pokud ne, tak zkuste poradit, čím začít. Předem dík
[1683]:
Jé to bys mi udělal radost.
Na sraz bohužel nejedu mám rozcourané služebky, snad na nějaký příští, vždyť u jednoho nezůstane .
Jo a prosím Tě udělej skupinové foto "účastníků zájezdu" pro nás, co tam v tomto termínu nemůžou
Na našem setkání u Tebe v Ječné se dohodneme přes soukromé maily. Sem tam nějakej den v Praze jsem, tak se trefíme.
A kdyby někdo chtěl ty TP 640 tak bych Ti je zanesl před odjezdem na sraz.

Poznáváte někdo tyto unašeče? Jsou celokovový?
http://elektro.aukro.cz/kotoucovy-magnetofon-tesla-b100-vc-kazet-pasky-i2038633503.html

[1686]: Ty jo tak ty unašeče vidím prvně.Je to originál?
Asi ne.
Z čeho jsou?
pavelk [1684]:
Nechci tě strašit, ale chová se to podobně jako jedna CM160, kterou jsem dával dohromady. Chyba byla v tom tří-polohovém přepínači stop. Mono 1-4 a mono 3-2 bylo v pohodě. Jak záznam, tak reprodukce. Když jsi dal stereo, tak stopa 3-2 nemazala starý záznam a nový se nahrával blbě. Když jsi zahýbal tím přepínačem a přidržel v takové divné poloze, tak to šlapalo jak mělo. Závěrem - vhodné na výměnu základní desky. Ale třeba bude problém jen v nějakém studeňáku. Řekl bych, že na B113 - CM160 jsou ty přepínače největší bolest.

Dotaz: Nějak mi u Akai GX747 není jasné, jak docílím (hypoteticky) přehrávání na mono, takže postupně stopy 1,4,3,2. Pro nahrávání je tam přepínač (L a R), ale jak ten magneťák pozná, že má přehrávat jen stopu 1 a né stopu 1 a 3 (což je normální stereo) Asi bych nechtěl aby z toho lezl zvuk stop 1 i 3, když chci jen mono....

To ještě vyzkouším, zda to i blbě maže, měl jsem to jako "source" bez pásku, Dám vědět po víkendu, jsem zase mimo
Jinak ty dvoupolohové tape-source mě nidy nezlobily(B113, 2xB115, 2xB116 a CM130) ten třípolohový zlobil u jedné 115 a jedné 116 a domluvil jsem jim tím prolitím nějakým sprejem na kontakty, jak tu bylo kdysi popisováno, ale ta závada se projevovala jinak než teď u CM. Dvoupolohové měl jeden pán ve Zlíně, ale ty třípolohové ne.
Zatím dík a v neděli se na to juknu

[1690]:Nějak jsem Tvůj dotaz nepochopil...stlačením tlačitka "L" reprodukuje (nahrává) magnetofon stopu 1-4 do obou kanálů, zatlačením "R" reprodukuje stopu 3-2. Zatlačením obou jede v provozu "stereo" a pokud není zatlačeno žádné tlačítko, nehraje to vůbec. Stejně tak to má i GX620, 625 atd.
Ja som mal tiez problem s nahravanim 1-4 stopy na mojej B115. na zaznamovych doskach mali tranzistory KC507 odhnite nohy a ked som ho chytil, tak odpadol. A potom bol problem v prepinaci stop. Ziadne kontoxy a pod. nepomaha poriadne. Cize vyletovat, opatrne rozobrat, presmirglovat kontakty a znova zlozit. Celu moju B115 som zgeneralkoval hlavne po el. stranke, lebo mechanika bola celkom zachovala. Menil som vodice a pridal som obvod na mutovanie vystupu, aby nepukalo v reproduktoroch pri zapnuti

pavelk[1692]:
No s tím "prolitím" je to u té řady TS... dost problematické. Ono to může jakoby pomoct, ale po čase se to může vrátit, protože to prolití má smysl, když ty oxidy, co se uvolní, MAJÍ KAM ODTÉCT. Pokud zůstanou "někde v koutě přepínače" ... je o budoucí průser postaráno. Navíc pokud není použita chemie, která to uvolní a jiná to odplaví (vypláchne) a případná třetí to promaže ... není to ono.
Vím, že teď vypadám jako reklama na chenické spreje, ale ono na tom něco je.
Aby se to neopravilo na teď, ale na co nejdéle ...
Ony totiž ty TS-ka jsou taky namazané a obyč. chemie ten spec. tuk rozpustí i se sirníkem stříbra z kontaktů a kontakty v tom lepším případě jsou sice očištěné (pokud to mělo kam odtéct), ale suché a odírají se.
No a ty odtoky - pá lidí zkusilo vyvrtat malé dírky ... to musí ale člověk mít jeden ks rozebraný, aby viděl kde tu dírku udělat a netrefit rotor ...

Maros[1694]:
No to jsi tedy šikovnej, jestli jsi ho složil OK. Ale šmriglování postříbřených plošek - to byl snad vtip, ne ? Když už jsi ho měl rozebranej, stačí otřít tampónkem namočeným ve vhodné chémii - šmirgl teda ne ...

[1693]:
Ajo už to chápou, nevšim jhsem si nápisu track selector. Já jsem měl za to že tam stojí "REC ready" nebo něco v tom smyslu - nějaký nástroj pro nahrávání, který je běžně na OFF abych omylem nenahrával...aha ono to bylo u Technics RS1700...
Akai: http://new-hifi-classic.de/Gallery/albums/userpics/AKAI_GX-747_0003.jpg
Technics: http://retro-electro.ru/img/katalog/Technics-RS-1700_1.jpg

[1690]: Nijak. Taky jsem to psal v příspěvku o svém Filipesovi, že za výhodu považuji plnohodnotný mono provoz. U Japonců je to obvyklé řešení, asi s mono provozem nepočítali. Byl to jeden z důvodů, proč jsem nakonec upřednostnil Philipse před Soňákem.

[1693]: Jo? To je pro mne celkem pozitivní poznatek. Soňáci to maj tak, že při volbě jednoho kanálu hraje ta jedna stopa do jednoho kanálu - kdo nemá zesilovač s přepínačem mono/stereo, má peška.
[1696]:Petr.116 - ani nie. Uz mal rozobrate ? pretoze ( aspon ten moj prepinac a verim ze to nebude iba u jedneho kusu :) ) mal tie kontakty zaoxidovane, cierne, zelene a bola v nich vybehana drazka. Cize som zobral 2000 smirgel a jemne som ich obrusil, aby sa leskli. nesiel som uplne do medi, alebo nacom je to striebo potiahnute. Zlozenie to bola celkom sranda, lebo prvy som rozoberal TAPE/SOURCE a nevedel som ako to vo vnutri vyzera. Tak sa mi rosypal gulicky, pruzinky, tie kontakty... krasa. Po zlozeni guliciek bol celkom problem zlozit kontakty aby to sedelo. Treba si najprv zlozit tu drahu a potom osadit a spravne otocit tak, aby to sedelo podla schemy zapojenia. Pri druhom prepinaci som si uz dal pozor a bolo to ok. Takisto neviem ako vy, ale moj servisny manual na B115 nesedi - zdroj je rieseny symetricky, koncak symetricky, pauza nejde cez tranzistor a pod. Este som menil aj kondiky (elektrolyt) to sa celkom oplati, hlavne v zdroji. Tie keramiky a elyty v signale som uz nechal. To by som sa zblaznil
Komentáře jsou uzavřeny.
a ja by som to napísal ešte zjednodušene - každý záznamový materiál má svoju magnetizačnú krivku...a pre konkrétny typ pásu je potrebné aby predmagnetizačný prúd (pri nahrávke) mal vhodnú amplitúdu zodpovedajúcu konkrétnemu typu záznamového pásu..tým sa posúva pracovný bod do lineárnej (optimálnej)oblasti magnetizačnej krivky..implicitne = ak mám nastavený určitý predmagnetizačný prúd pre nejaký typ pásky , len s týmto typom pásky (a pri skalibrovaní celého stroja) dosiahnem optimálne vybudenie záznamového materiálu... ak použijem iný typ pásky - musel by som vedieť jeho charakteristiku a podla nej nastaviť (posunúť) predmagnetizáciu