Komentáře
Zobrazit vše (139)
Zobrazit starší komentáře
To právě bylo na těch Basfech zákeřné-některé byli OK, jiné shit.(Stejnou nectností trpěli i Emgetony DP25LH,- kupodivu LN a LHd byli OK.)Jinak zvukově nebyli ve své třídě zas tak špatné,ale proč kupovat zajíce v pytli když jsem za stejný peníz a stejně obtížnou sehnatelnost mohl mít parametry odpovídající Agfu s konstantní kvalitou.Ale dnes už jsou to jen retro vzpomínky, nový pás je nový pás.

LHD byli OK? Si tady nekdo dela srandu...Zadny emgeton nikdy OK nebyl a nikdo mne o tom nepresvedci.
baleno:
Jsem na tom podobně...Emgetony tu mám jenpro to,že nahrávky z nich už jinde neseženu a pustím si je jednou za rok,takže se mi tu nudí asi tři.
Ale jinak je to o Agfě,Maxellu a Basfu...Teď se asi dostanu na Ampexy,s těmi jsem byl hodně spokojen.

Chtěl bych se zeptat kde se dají ještě dneska sehnat nové pásky?Nemyslím aukro a tak,ale nějaký obchod nebo internetový obchod.Nevíte někdo nějakou adresu?Občas koupím nějaké pásky na aukru,ale většinou starší.Nové jsem sehnal akorát Emgetony DP25LN 18 Cm,ale o těch všichni víme svý
Standa:
zde je odkaz na obchod: http://www.rmgi.eu/

balenoGLX:Přesvědčovat tě nehodlám,každý má své měřítka náročnosti, mě když jsem nemohl sehnat nic jiného v nouzi v 80tých letech byl i ten Emgeton LN dobrý(ano,chyběli mu výšky i basy, ale furt lepší než drátem do oka-mě zase chyběly bony do tuzexu na Agfu )a co se kvality nosiče týká, tak za tím si stojím - LN,LHd ušli,LH někdy mazala jak smyslů zbavená.Samozřejmě, byli i tenkrát kvalitnější pásky, ale já hovořím o obyčejných spotřebitelích-študácích kteří šli do normálního kšeftu si koupit pásek protože ho zrovna teď chtěli, ne o shánění fajnšmekrů na burzách a pod.A v tom kšeftě byli běžně jen DDR ORWA a CZ Emgeton,vyjímečně pak ty Basfy a Agfy 2x do roka,tak to posuzuju v kontextu doby.
řeman: V poradku, ale proslo mi rukou 150 magnetofonu a 10 pasku LHd...po asi 4 nahranich se v kazde zacali objevovat hlucha mista, nebo alespon mistni pokles urovne na nektere stope. A nebyla to chyba magnetofonu, protoze bylo uplne jedno, jestli se tocilo na A77, TC366, B77, GX215, GX620, B73, B730, B115 nebo N4450...vysledky byli porad stejne. Spinit sice nespinili, ale ta hlucha mista tam na rozdil od Basfu nebo Agfy byli. To same platilo pro Scotch 220. Tam vytykam dokonce mechanickou pevnost. a chvili meli vytahane okraje a byli nepouzitelne.
[103]: reman
naprosto souhlasim s tema Basfama,ac je to divne
Bude to asi tim, ze se jedna o BASF urceny pro vyvoz na vychod. U BASF-u dovezenych ze SRNci jsem nikdy problem se spinenim nezaznamenal. Proste je to jenom dalsi z dukazu, ze k nam se vozi jenom nepodarky a vyrobky podradne jakosti.
podle me ty basfy jako da se na ne nahrat v dobrej kvalite,jenomze jak dlouho ta kvalita na nich vydrzi,i po pitomim roce od zaznamu,jejich kvalita upada oproti treba takovymu maxellu,agfje
No nevim, ja zatim zadny problem nemam. Vetsinu pasku mam jeste po otci z 80-tych let s nahravkami z Oesterreich 3 a zadny pokles kvality jsem nezaznamenal. Na Agfe hodnotim kladne zejmena pevnejsi nosic (po mechanicke strance), ale zaporne horsi elektromagneticke vlastnosti, takze se na ni pri rychlosti 9,53cm/s pomerne obtizne nahrava. Zvuk ma absenci vysek a je okamzite prebuzen. Poprosim vynechat komentar o nahravani na strojich jako B101 nebo B730 - tyhle magnetofony jsou totiz serizeny na pasky LN a s jakymkoliv paskem LH je tedy vysek az moc. K paskum maxell asi neni co dodat. Jen tolik, ze Japonci zvladli chemii magnetickeho zaznamu asi nejlepe ze vsech.
voni se nezdaj ty japonci ,na jednom maxellu mam zed od pink floydu este co nahraval otec a na zdi se ta kvalita pozna a zadnej komp tu plynulou roztahlou kvalitu elektromagnetickeho tonu neprekona

Mne sa podarilo nájsť vyhodenú krabicu s vyše 2O kusmi 18 cm kotúčov, väčšina je BASF DP26 Ferro Hifi, a tiež sa mi stalo: založil som pásku do B116-tky, a po troch minútach úplne zmizli výšky. Pozerám na to čo sa deje a ono hlavy sú hnedej farby...... Tak som ich vyčistil a za 5 minút rovnaký scenár. Iný kotúč som však prehral bez problémov a bez špiny. Myslíte že sa to nejako obohrá, alebo je tá páska na vyhodenie? Nerád by som ich musel vyhadzovať, niekto na tých páskach vybudoval celý archív hudby 80. a 90. rokov nahratý z LP-čiek, je to kvalitne a starostlivo nahrané.
[115]: Pokud ti páska špiní je to bohužel na vyhození s tím se nic nedá dělat bohužel BASFA je takovej střed co se týká kvality pásků hlavně každá je jiná
Majo: Zkus ji jeste pri rychlem previjeni protahnout pres jemny filtracni papir. Kdyz nepomuze ani to, tak uz jen vyhodit, jak rika Lucky.
Tak se zase trochu vrátím k tématu PROTOTYP. Dnes jsem natočil video s tímto magnetofonem, kde je již plně funkční. Provedl jsem na něm ovšem za dobu vlastnictví několik úprav. Samozřejmě, že všechny jsou vratné. Jedna úprava, která je podle mě i zároveň velmi prospěšnou, tak to je výměna pouzder držáků magnetofonových hlav ANP937 a ANP938 za "otevřené", tedy pouzdra, kde není jen výřež pro pásek, ale otvor, kde je vidět celé čelo hlavy a je tak mnohem snažší její čištění. Tuto samou úpravu jsem udělal i na svojí B730. Nechápu, proč se na magnetofonech B730, B113 - CM160 dávaly ty jiný držáky. Jsou pěkně blbý. Další úprava na prototypu je již velmi dobře patrná z konce videa. Oba unašeče jsem vyměnil za typy pocházející nejspíše z magnetofonu B70 (stříbrné kulaté plíšky). Původní unašeče (holé) jsem si schoval jako raritu. Magnetofon takto vypadá lépe, protože všechny ovládací prvky jsou se stříbrnými doplňky, včetně horního krytu hlav.
no jooooooo olympic klasika ,takle hbity ukazatele mela i B73?,me pride ze B73 je mela linejsi
bajty:
Napájení budíků je stejné jako u B73, takže ten rozdíl kmitání ručiček může být opravdu v samotných budících. Já to teď neposoudím, protože v mé B73 jsou již delší dobu budíky z B101, ale také mám za to, že v B73 nekmitaly až takhle rychle. Vím že v B113 a dalších těhle typech jsou naopak vyrazně líné.
Obvod indikatoru je z B73, ale indikatory pochazeji z B113...proto tak kmitaji. Kdo by chtel zrychlit budiky v novejsich typech B115 a B116, tak poradim jednoduchou upravu. V modulu oznacenem jako "I" vymenit elyty C3 a C4 za hodnotu 0,5uF.Obvody indikatoru pak znovu seridit tak, aby pri napeti 1,0V a frekvenci 1kHz na pripojovacich bodech 15 a 16 ukazovali indikatory na zacatek cerveneho pole. Indikatory tak budou mnohem rychlejsi.
Tak se mi naskytly dva budíky z B730, jsou pěkné, ale s jedním zásadním problémem. Když jsou ve svislé poloze, tak při klidu ukazují kousek za -20dB což mě se*e. Dřív, když jsem se snažil tehle problém řešit vyvážením ručičky, tak jsem jeden indikátor zmršil. Bylo by hezké mít B73 zase s černými budíky, ale nerad bych ji zase prasil zbytečně. Má někdo nějakou radu jak si s budíky pohrát a neriskovat jejich poškození?
Seridit je nastavovaci packou a sroubkem, ale u takto malych meraku se to ne vzdy povede...Ten tvuj budik je pravdepodobne zmagnetovany, nebo nabity statickou elektrinou. Nejlepsi jsou jednoznacne budiky z B115, ale ty vyzaduji obvody s mensim vnitrnim odporem...

Co se to tu zase deje?
balenoGLX:
Co máš přesně na mysli? Pokud tu ikonku panáčka vedle jména a to, že se vždy po příspěvku smaže veškerý kontakt, tak to je práce serveru blog.cz

Vilda: Jo, presne to jsem mel na mysli...je to otresne...
balenoGLX:
Mě to leze taky na nervy. Neím proč vymýšlejí hovadiny, ale věci které by naopak blogu prospěly tu zavedené stále nejsou. A to pomíjím mnoho nedostatků, týkající se přímo administrace při psaní článků a vkládání obrázků, které v poslední době blbly víc než je zdrávo.

no to se blogu.cz moc nepovedlo,ale snad to napravi,protoze je to podle me hodne dementni,aby se smazavala jmena,ale hlavne ze se tady narvali nejaky podelany ikonky

mam pocit,ze...narvaly

Zdravím.Tak jsem koukal na to video s prototypem a musím říct,že maká výborně.Ty budíky jsou fakt jak pominutý dobrej pohled byl když končí písnička a jedou do toho ty bicí.Jinak ten závěr Vildo s tím vyndaváním plné cívky s páskem byl přímo napínavej myslel jsem že to vzdáš,ale dokázal jsi to.
Standa:
No původně jsem myslel že ta cívka půjde vyndat jednou rukou jako CD, ale bohužel je cívka 18cm větší než moje ruka takže s tím byl trošku problém. Původně jsem si řek, že se na to vykašlu a nechám ji tam, nebo že video o tuto pasáž zkrátím, ale nechal jsem to tak

[111]: Nejednalo se o pásu, určené na vývoz na východ, jednalo se o horší šarže za nižší cenu, které nákupčí Tuzechu a OPZ oblibovali .
Jinak Emgeton DP 26 LHD skutečně občas mohl být i dobrý, protože když se v Gottwaldově fakt jo nepovedla šarže, tak se dovezl právě BASF a ten se pak motal na emgetoňácké špule.

Koukněte na tohle to je nádhera,máte ho někdo?
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=833947233

Ja bych to spis nazval parodii na magnetofon...nadherou ani ne...i kdyz stav je opravdu pekny - takovych zachovalych asi mnoho nebude...

[135]: Samozřejmě se nedá mluvit o nějaké závratné kvalitě poslechu apod. ale na tu dobu kdy byl vyráběnej to byla asi pecka a dneska je to klenot .To spíše Tesla Blues je taková šílená plastová plácanina.

[134]: Jo, tka toto je magneťáčik Start - úplne prvý čs. tranzistorový magnetofón,napájaný z batérií,ale dá sa použiť aj sieťový napájač. Trúfam si povedať, že dnes je to veľmi ojedinelý kúsok (rovnako ako Blues), nikdy som ho naživo nevidel,ale je dosť dobre popísaný knižôčke Tranzistorové magnetofóny od J. Myslivca(Praha,SNTL 1960), ktorú mám a zdedil som ju po starých rodičoch.
Ten START vypadá opravdu velmi dobře, na to jak je starý. I cena se už pěkně vyšplhala. Jak si tak prohlížím plošný spoj, tak se asi nebude jednat o nic složitého. Nejsou tam skoro žádné cesty.
Komentáře jsou uzavřeny.
Abych zase ty DP26 tolik nehaněl, tak zvukově špatné nebyly vzhledem ke svému stáří. Měl jsem tu 6 posledních kousků, které byly velice dobré, ale sedmý byl bohužel "špinič". Bohužel ale nerad vzpomínám, kdy jsem si na tyhlé ohrané "srágory" totálně rozhasil sojí (tehdy denně používanou) B100 stereo a při použití jiného pásu to zase hrálo a nahrávalo jinak. Už mě to prostě sr*lo.
Jelikož je ale možnost objednat pásy nové, nemám důvod shánět něco ohraného. Od RMG jsem si objednal 10 pásů a stály mě docela dost, ale zatím jsem nahrál pro svojí potřebu jen čtyři kotouče 18cm na rychlosti 19 a z toho je ten čtvrtý na 9 (abych si ho pustil i jinde než jen v B73). Zbývajících šest kotoučů 18 mám stále prázdné, protože nevím čím je nahrát. Být to třeba 13ky tak by to bylo snažší. Hodně hudby co bych chtěl mít na páskách mám teď díky náštěvám blešího trhu na LP deskách a dělat si kopie na pásky je tím pádem blbost.
Vrátím se ale k nahrávání na rychlost 9 a taky k jinému magnetofonu, než je B73 (denní provoz). Byl jsem mile překvapen, jak s tím zapracovala B730 a dávám jí palec nahoru. Měl jsem za to, že je to jen lehce průměrný magnetofon, ale teď vidím, co udělá kvalitní pás. Suprové výšky a i vyšší hlasitost nahraného záznamu přímo na B730.
Stejný je, jako mi dělala dříve moje B100, ale ta uměla vyždímat maximum i z DP26 a jiných té doby.
Pak tu mám ještě tři pásy Maxell (dva 35-90 a jeden 25-120), nějaké TDK, SONY a Hitachi. Zvuk na nich je též super, ale lepší jak Maxell mi z nich přijde SONY UHL, Hitachi a TDK. Bohužel to "ÚHáeLko" a TDK mám sice na 18 cívkách ale je tam velký střed cívky a ve výsledku to je délka pásku asi jako na cívce 13.