

Jak se vám líbí cívkové (kotoučové) magnetofony?
Jsou perfektní | 84.5% (2900) | |
Jo, daj se | 4.3% (147) | |
Nemám tu čest, nemohu posoudit | 4.4% (151) | |
Hnus! | 6.8% (234) |
Westfan
[1]:
Ona má bohužel jen jeden unašeč světlý, druhý je už měněný a je černý. Já jsem vyměnil ten světlý poškozený, takže oba jsou už černé ale dám k ní i ten poškozený. Dále jsem vyměnil přítlačné kolečko mezi setrvačníkem a předlohou, protože klepalo (vymačkané na jednom místě). Byl bych ale rád, pokud by jsi si ji vzal zrovna ty. Magnetofon hraje i přes externí zesilovač ve stereu, testoval jsem ho, jen to ovládání je pěkně pitomý že korekce hlasitosti ovlivňuješ výstup do zesilovače.
Zkoušel jsem záznam a je tam nějaká chyba. Vydává to zvuky jako sovětská vysílačka.
jak vlastne funguje tato B46 kdeže je v stereu ? predpokladam že umožnuje plnohodnotný záznam v STEREU (má sereofonny zaznam zosil.) a nasledne prehrávanie v stereu cez externý ST. zosik, však ? alebo potrebuje k prehravaniu ten AZZ941 ako je to u B4 ?
juraj[3]:
Zesíky pro snímání/záznam jsou dva, výkonový je jen jeden a jeden jeho výkonový tranzistor pracuje při záznamu jako oscilátor. Stereopřehrávání je možné přes externí zesík. Přepínač stop se používá při snímání, záznam na příslušnou stopu se aktivuje přímo stiskem příslušného záznamového tlačítka (žlutého, červeného, nebo obou).
aha diky, no podla mna to mohli vyriešiť lepšie, tl. ZAZNAM nechat jedno, a voľbu či bude prebiehať zaznam MONO alebo STEREO mali dať na tlačidla prepinania stôp ak by bolo zatlačene len jedno z nich išlo by o MONO zaznam ak by sa zatlačili obe (červene aj žlte tl. naraz) šlo by o zaznam STEREO, tym padom mohli ponechat aj obvody TRIK. no ale vyriešili to takto. :)
inač zaujímavý magič asi jedine streo v rade B4 ak nepočítam B43.
Vilda: já vím, že tam už je jeden unašeč černý, to je na fotce vidět. Ony asi fakt ty světlé unašeče byly nějaké křehké, jak jsem už psal s mými zkušenostmi u B44 a B47.
To ovládání je opravdu dost pitomé, u B56 je to úplně stejné, také výstup na externí zesilovač je závislý na poloze poťáku hlasitosti, tam to řeším tak, že mám v magnetofonu vražený nezapojený konektor do výstupu na vnější reproduktor a potenciometr hlasitosti nastavený na vyzkoušené poloze.
juraj
[3]:
Záznam bohužel nemám možnost vyzkoušet, protože je tam něco špatně, ale mangetofon má celkem dvě tlačítka (vedle tlačítka přehrávání), která slouží pro zápis buď na levou, nebo pravou stopu, a při zmáčknutí obou jde záznam nezávisle na levou a nezávisle na pravou stopu, tedy stereo. Regulace záznamu je společná, stejně jako u B43 a též indikátor je společný pro levý i pravý kanál. Při záznamu je vyřazena volba stop která je na levé straně.
Při reprodukci naopak slouží volič stop na levé straně a při sepnutí obou tlačítek jde ven z magnetofonu stereo signál. Stačí to připojit na jaký koli stereofonní zesilovač, nebo receiver. Mě to bez problému hrálo na Sopránu. Je tu však zásaní rodzíl. Regulace hlasitosti na magnetofonu ovlivňuje výstup signálu do externího zesilovače a stále hraje reproduktor v magnetofonu.
Vildo, dik za popis, osobný nazor je ten ze to nahravanie by som ešte prekusol, no čo tak vyriešili zapojenie tak je to takto robené ale to že vystup signalu za zdierke RADIO je regulovanelný potakom hlasitosti a nedá sa k tomu ešte ani vypnuť interný reproduktor tak to je doslova važny prehrešok pri stereofónii, mas pekný stereo receiver, zosik, dobre bedne, hraje ti B46 a do toho v strede izby nejaký interný chraplačik magnetofonu, tak toto hoši z tesly nedomysleli. rozhodne by som si to upravil podla vzoru B4, proste vystup na zdierku RADIO ma byt na pevno. (to je len moj nazor na pristroj) inač zaujímavý magič.
juraj[8]:
Stejné je to u Unitry ZK 140T, tam je taky úroveň na výstupu "rádio" závislá na poloze regulátoru hlasitosti. Naštěstí jde vytočením potenciometru tónové clony na doraz vypnout reproduktor. U B 46 a B 56 je to dáno snahou co nejlevnější konstrukce, potenciometr hlasitosti je podle schématu v Bozděchovi zapojen za prvním tranzistorem snímacího zesilovače, ostatní stupně jsou až za potenciometrem, proto ta závislost na jeho poloze. U klasických B 4 je potenciometr tónové clony až za snímacím zesilovačem, takže tam úroveň na výstupu "rádio" na jeho poloze závislá není. Pokud jsem napsal něco blbě, ať mě někdo prosím opraví.
[5]:
ale mohli tam ten druhej koncovej stupen dodelat,mohlo to byt levnejsi stereo nez B43,protoze tu si jentak nikdo asi taky nemohl dovolit
[10]: To máš pravdu, B43 v roce 1968 stála 6530,- Kčs, což byly na tu dobu docela velké peníze. B46 o rok později přišla na "pouhé" 3170,- Kčs a B56 bys v roce 1972 pořídil za 2720,- Kčs.
Pěknej magnetofon škoda že tenhle typ B46 ještě nemam třeba ho časem seženu
Túto vlastnosť, že výstup je závislý na polohách regulátorov hlasitosti a tonovej clony, skritizovali aj v teste v AR 1-69, vraj niečo také "sa vyskytuje iba pri najhorších japonských prístrojoch". Aj ja som sa pri skúšaní mojej B42 celkom zdesil, ked som toto zistil....
Komentáře jsou uzavřeny.
Rád bych koupil tento přístroj, mám B46 s černými unašeči a knoflíky, takže mít i světlou verzi ve sbírce, by se mi hodilo.

Nebo bych ho vyměnil za tu B70.