





Tak tot by som snáď mohol pez preháňania nazvať "CD prehrávač v gramo prevedení",lebo,podľa toho,čo som sa tu dočítal,je to gramofón,ktorý sa ovláda rovnako ako tie dnešne CD prehrávče,čo nervydržia ani 2 roky a pomaly ale isto sa rozsypú.Toto je určite spoľahlivejšie,keď to bolo vyrobené asi pred 25 rokmi a dodnes to funguje
prepáčte za chyby...nepozerám na klávesnicu
..lebo ten gramec je fakt krásny
to proste nemá komentár krásny stroj krásneho prevedenia proste Fully Automatic Turntable :)
Skoda toho lacine vypadajiciho designu. Jinak je to velmi pekne hrajici gramofon. Sam jsem ho mel moznost vyzkouset s prenoskou Shure...Jako sberatelska rarita je to krasny stroj, ale na denni pouziti bych full automat nechtel. Smekat klobouk sice neni nad cim, elektronika byla v dobe vzniku jiz znacne zastarala a kolisajici kvalita vyroby zpusobila, ze nektere serie se vraceli na opravu porad, nektere se vyrobili a makaji dodnes. Jinak vcelku povedeny pristroj, zvukove i vybavenim uplne na urovni gramofonu renomovanych zapadnich vyrobcu.
Majiteli musim pochlubit pekne fotky a hlavne LUXUSNI stav tehle MC600Q, to se bezne nevidi.
Poslouchám 600Q. Se zvukem a pohodlnou obsluhou jsem velmi spokojený. Přenoska Pick it potřebuje přítlak 2,5g. Nastavuje se spodním otočným knoflíkem stylus...?
Děkuji efičák.
Taky jsem si na komfort při obsluze velice rychle zvykl. Spodním knoflíkem se nastavule svislá síla na hrot, tedy přítlak. Aby hodnota seděla se stupnicí tak se nejdřív musí nastavit rovnováha ramene posuvným závažím - ale pozor - při vytažené šňůře ze sítě. Stylus je (pokud se nepletu) obecné označení chvějky, tedy hrotu s držákem.
Tento gramofon sme mali v internatnom rozhlasovom studiu, kde mi tam zamestnani kamarati umoznovali obcas si na nom nieco prehrat. Gramofon bol spolahlivy, ale uz vtedy mi pripadal strasne "hruby" – velmi robustny. Napokon, tymto dizajnovym neduhom za sociku trpeli takmer vsetky vyrobky. Ako svetlu vynimku uvediem gramo NC 450, ci NC 470.
Tlacidla na ovladacom paneli sa vdaka ich zrnitej povrchovej uprave ukazkovo spinili
S tou zrnitou úpravou souhlasím - není to moc účelné řešení. Nakonec to v té době kritizovali i v Amatérském Radiu. Velikost a provedení vychází ze vzhledu ostatních přístrojů do této sestavy. Ta je celá opravdu rozměrově "nadpůměrná".
A s tím NC450 i NC470 plně souhlasím - oba jsou moc pěkně řešené.
Ja som sa dočítal, že v prípade závady bolo nutné prístroj zaslať v pôvodnom balení do fabriky v Litovli, lebo ho nikto v celej čssr nezvládol opraviť.
To je pravda a píšou to i v návodu k obsluze. Koncepce gramofonu byla zcela nová a jiná než u předcházejících modelů a tak asi bylo jednodušší provést opravu u výrobce než proškolovat opraváře po celé republice.
Složitost zapojení tohoto přístroje je opravdu značná, hlavně díky použití houfu obvodů malé integrace. Na druhou stranu, z hlediska amatérské opravitelnosti to může být výhodou. Pomocí logické sondy nebo i obyčejného multimetru lze vyhledat vadný (a hlavně levný a snadno dostupný)IO namísto shánění nějakého jednoúčelového speciálu nebo naprogramovaného mikroprocesoru.
[11]:
Ano, som si vedomy prislusnosti MC600Q k neformalnej zostave s SM 260(261) a radiom (oznacenie neovladam). Bohuzial, bol som vlastnikom SM260 a stal ma vela nervov a penazi. Ked si pomyslim, ze v polovici 80-tych rokov, za mojich stredoskolackych cias stal novy 5450,-Kcs, je mi nevolno... A mal sa u mna ako vo vaticke... Kazdych 10hod prevadzky bol v oprave. Naopak, kamaratov SM261 slapal ako Omegy.
Je to smutné, ale asi to bylo s tou kvalitou výrobku tak že záleželo na tom jak moc se "doháněl plán". Závady byly spíš způsobeny špatným pájením anebo chybou při montáži než nevhodnou konstrukcí.
Můj SM261 má za sebou spoustu provozních hodin. Několikrát jsem v něm měnil hlavu z důvodu opotřebení a též motorek - ty jsou polské a opravdu se moc nepovedly. A nedávno jsem měnil kladku. Řemínky nepočítám za závadu. Jiné problémy jsem s ním neměl.
Jinak já jsem SM261 kupoval po několikátem zlevnění někdy počátkem devadesátých let. Ale i tak byl celkem drahý. Původně byl tmavý, ale protože se přijímač 820A k němu snad nikdy nevyráběl v příslušné barvě a gramofon MC600Q jen velice sporadicky, tak jsem pořídil vrak SM261 v dobrém optickém stavu a předělal jsem jej na stříbrný.
Zdravím všechny sběratele historických
gamo.Pokud máte problémy s náhradními díly
na gramo,nebo je chcete opravit,napište mi
nebo volejte 604 925 625.S pozdravem Teslák z Litovle.
zdravím, objevil jsem náhodou tento blog a moc se mi líbí. Chtěl bych využít nabídku "tesláka z Litovle"
mám gramec NC 452 a povedlo se mi zničit stojánek na přenosku. Bylo by možné jej u vás koupit ?
Mám políčeno na NC450 ale bohužel bez talíře. Dá se sehnat ?
moc děkuji
Gramo MC600Q jsem do sestavy SM261 opatřil černým antracit.povrchem (černá nitro + stříbřenka),funguje velmi dobře ale zdá se při vypnutém napájení přílišná tuhost kabelu od přenosky. Nakrucování lze sice vykompenzovat elektronicky ale... Nemáte někdo prosím servisní návod (nebo alespoň nastav. parametry trimrů). Schema mám. Co vy na to Tesláku z Litovle - nabízím jakoukoli dokumentaci na mg.z Přelouče!!
Diky rednp
Pokud sháníte n.díly na gramo,tak pište na email elektroservis.zatloukal@seznam.cz
Komentáře jsou uzavřeny.
tak to ziram,jak byla tesla precizni