



Lecho:
Přes ten mikrofonový vstup sem to zkoušel, ale není to ono, ale je pravda že jako provizorní řešení se to dá použít.
JA som si tiez postavil nieco podobne, jediny rozdiel je ze tom mam v drevenej krabicke aby mi to ladilo so Synkopou=)
este jedna otazka: kde ste kupili tento predzosilnovac? asi uz davnejsie ci nie? ak nie tak mi prosim povedzte kde...ptrebujem ho pre kamarata a mimochodom ak si date www.aukro.cz a do vyhladavania date "stavebnice" tak sa vam ukaze spust starsich nepouzitych stavebnic=)
Pokud se spokojíte s továrním sériovým výrobkem a zvolíte přednost před svépomocnou konstrukci tak dejte do vyhledávače AZG 983 (tesla Litovel) kompletní korekční předzesilovač pro m-d přenosku gramofonu, v plechové skříňce, osazení 6 x KC149, s vlastním zdrojem 220 / 22.5 V a přípojkami 2 x DIN.
jasne o tomto odbornom viem, ale ja by som si radsej zostrojil vlastny kde by boli autenticke suciastky tesla
Hexyl:
Mám ho krátce, cca 2 měsíce. Koupil sem ho jako stavebnici v obchodě Compo. Stál mě 110 Kč, k tomu zdroj za 100,- a krabička za 45 Kč
Jinak, původně sem ten předzesilovač chtěl namontovat přímo do gramofonu NC 300 a následovně jej přejmenovat na "Tesla NC 300 de Luxe" ale nakonec sem se na to vykašlal.
jj skazili by ste tym originalitu gramofonu, podla mna je lespie mat ho osobitne
To hexyl:Jako kdyby to bylo uvnitř gramofonu bylo by to aspoň unikátní provedení TESLA NC 300 s předzesilovačem ale je fakt že pak už to není originál
To Lucky
samozrejme, ale orginial je original;)
Mimochodom vcera som nasiel typ NZC140(samozrejme bez vlozky, ako inak...) zapol som ho do zasuvky a tocil sa, rychlosti isli... no potom som sa isiel pozriet dovnutra ked v tom som dostal skoro infarkt, v gramci boli 2 male DPS (jedna pri potenciometroch, a jedna pri vykonovom tranzistore, POZOR JEDNOM tranzistore!!) kabel od gramofonu bol odtrhnuty,na povodnej DPS ostali len nejake suciastky, vsetky boli odtrhnute... a tymto vas ziadam co mam s tym gramcom robit, je mi luto ho vyhodit(na vyhadzovanie elektro mam velmi tazke srdce) takze ci ho mam vyhodit a dat na suciastky , alebo sa tam pokusit dat nieco aby hral normalne, nemusi to byt original, hlavne aby hral stereo a aby boli vyuzite vsetky funkcie...
a inac prepacte za dlhy prispevok, a fotky toho gramca mozem poslat...
Korekční předzesík RIAA se může výhodně umístit do skříňky gramofonu, není vidět a vzhled přístroje nijak netrpí, zkrátí se propoj mezi přenoskou a vstupem, odpadá kabeláž a konektory. napájet lze potom z magnetofonu či rádia po volných fousech signálového kabelu DIN. Celé stínit plechovou skříňkou proti pronikání parazitních indukcí (brumu) od pohonného motorku gramce a síťového přívodu. taky vyzkoušet vhodnou polohu - volného místa je tam dost.
balenoGLX:
Tady s těmi nejsou problémy, ale až bude chvilka, předělám to. Jinak, jak udělat to stínění? spojit to někde s mínusovým výstupem, nebo všechny ty stínění spojit do sebe?
Hexyl:
Pokud o tom gramci chceš něco napsat a doplnit fotografiemi, tak mi to můžeš poslat na mail.
To Vilda
ja o nom chcem napisat, ale pokial nebude OK tak sa pisat neda... to co mu je som vysvetlil vyssie a preto prosim o radu
Hexyl:
Oki, bohužel s gramofony moc neporadím. Mám jen NC 300 a NZC 030 a toť vše.
Vilda: Tienenia vodicov spojis na kazdom konci do seba a pouzijes ich ako minusovy privod pre signal.
Hexyl: Ja som jednu rozbitu NZC 140 vyhodil do kontajneru...plosaky tam boli kompletne. :( Ale mrknem sa, ci nemam od toho schemu, a ak by si mi tie plosaky poslal postou, osadim ti ich na novo.
Hexyl: Tak som schemu nasiel. Ak budes teda chciet, zabal mi plosaky a posli postou, osadim ich na novo. Prepinace a potenciometre a transformator ti ale dufam nechybaju...Idealne by asi ale bolo, keby si mi poslal cely gramec...
Zdravím tu všechny mám na prodej nějaké věci
prodám TESLU B116 ve velmi zachovalém stavu a kompletní
dále velmi starý ale funkční zesilovač PROXIMA 408 německé výroby bohužel jediná vada na kráse je že tuner je nefungujíce
dále monofoní kazetový magnetofon PANASONIC 2102 takéž funkční
cena za všechny věci dohodou nejlepší je osobní odběr protože posílat to po balíkách poštou by bylo dost drahé,bohužel auto nemám tudíž dovést nemohu kdo by měl zájem ozvěte se mi na mail:sounddirector@seznam.cz
případné dotazy odpovím,všechny věci lze používat ale já pro ně nemám využití
Jo a dost důležitá věc cena je dohodou to nechám na případném zájemci,zkrátka nechci na tom vydělat
To balenoGLX
ked chcete mozete si pozriet moje foto albumy na azete vy ste asi TL_unicorn a ja mam nick Wokouns, ide o to ze tam je len jeden povodny plosak(z ktoreho boli vytrhane vsetky suciastky...)=( niekto tam nasadil nejaky maly plosacik s jednym IO no nebudem komentovat vsetko je na foto...
Lucky:
Hele neblbni a nech si tu B116, fakt bych to pryč nedával. Ale tak je to tvoje věc.
Lucky:
Vyndej z ní setrvák a nech si nepatrně zmenšit průměr pro řemínek, pak bude mít ty otáčky vyšší a pojede rychleji. Je to hliník, to půjde lehce.
Vilda: Zotrvak nie je z hliniku...je to nejaky debilny material a sustruzi sa to fakt hrozne. Ja uz som par zotrbvakov stacal, aby som ich prisposobil na nove hranate remienky.
Teraz sa nejake B115 a B116 vydrazili na aukre za cenu okolo 3500Kc, takze by som nejako nizko s cenou nesiel.
balenoGLX:
Já měl za to, že je to z hliníku, ale zase je pravda, že jsou těžký, což by asi hliník nebyl. To je pravda.
Že by slitina ?
Jaromir:
Nejspíš, ale vím že neni problém, že když do toho setrváku rejpnu něčím hrubým, tak je dost snadné z něj něco málo vyštípnout. Daleko pevnější mi připadá setrvák na řadě B5 a o řadě B4 nemluvím. Vyjmout setrvačník z té B43, tak věřím, že ten magneťák je hned lehčí tak o 5 kilo.
Pri uprave zotrvacniku z B73/B11x na hranaty remienok prierezu 2x2mm je potrebne upravit drazku zotrvacniku do "V" a celkovo z drazky stiahnut asi 0,8mm.
Idealne je zacat na nejakych 0,5mm a uberat postupne...Zobrat z materialu nie je problem, horsie je ho tam pridat. :))
balenoGLX:
Je to sice mimo tuhle diskuzi, ale já teď zvažoval, že dám pryč B730 a pořídím si další B73, ale když si vezmu, že bych tu druhou používal jen v případě že bych si od někoho půjčil pásek na rychlosti 19 a ten si zase přehrál na 19, což nebude asi zas tak časté a hlavně moje B73 prodělala už dost změn, které bych musel udělat i na druhé B73, tak se na to vykašlu. A tu B730 sem teď upravil podobně jako B73, však víš Po umytí vypadá teď fakt jako z fabriky. Už to chce jen vyměnit hlavu ANP 935 a je fakt jako nová.
Vilda: Na kopirovanie pri rychlosti 19 by asi bolo vhodne opatrit si nejaku B113-116. Pri nahravani ma o cosi lepsie vlastnosti ako B73...:)
Ked umyvas kryty magnetofonov, prestrekni ich potom zlahka silikonovym olejom a zalesti mekkym hadrom. Uvidis, ako tie plasty oziju. :)
Jednu novu ANP 935 som aj mal...ale mam pocit, ze som ju niekde pouzil...
balenoGLX:
Hlavičky mám už objednané celkem šest kousků a vše nové. Po nástřiku tím silikonovým olejem to bude ale asi dost mastný ne? Já to vzal pod sprchu a umyl hobou s mýdlem, pak to vzal tlakovou vodou a osušil měkkým hadrem a vypadají jako nové.
To Vilda:Přesně,já udělal to samé a kryty jsou jak nové,voda a mejdlo to vyhrály:))))))
Nie nastriekat olejom a nechat tak. :)) Treba to rozlestit. Tvrdy plast vyrazne ozije a dostane podobu noveho. Stary plast totiz po urcitej dobe vyprasivie. Mastny neostane. Odporucam vyskusat - hlavne na modeloch so zrnitym plastom ako je B730, B115 atd.
Inak najlepsi prostriedok na cistenie plastov je priemyselna chemikalia s nazvom 100USI, vyraba ju firma Fahren. Dokonale vycisti kazdu necistotu bez obavy zo zmazania popisov. Ja som bez namahy vycistil aj velmi zajduty povrch SM261 bez potreby drhnutia a poskodenia farby alebo popisov. Zakaznici boli vzdy prekvapeni, ako som dosiahol, ze magnetofon vyzeral ako z tovarne...:))
dobry den, teda teraz sa tu obracam z dalsou vecou, dnes som bol na povale jedneho zariadenia nasiel Teslu Studioecho a je v nej nejaka paska, prosim povedali by ste mi ako sa to pouziva?lebo navod k tomu neje a co je horsie nemam k tomu ani kabel=( vyzera to ze to nema ziadne poskodenie, ja by som aj zaslal fotky(balenoGLX- dam fotky aj do azet albumu) a nasiel som este aj mikrak tesla AMC 420
Hexyl: Aby si to mohol pouzit, musis mat zosilnovac, ktory obsahuje reprodukcne zosilnovace s prislusnymi korekciami. Pre bezneho cloveka je to nepouzitelne. Ja som to raz zobral domov, ked sa rusil jeden sklad v nasej skole...potom som to vyhodil, lebo okrem hlav (tie som si nechal, lebo patrne neboli nikdy pouzivane) sa to uz nedalo nijak rozumne vyuzit. Na echoefekty je dnes lepsie pouzit PC.
vies co?? ja by som asi aj mal reprodukcne zosilnovace, je to nieco tak s velkou cievkou a je tam nepisane ze z 100V na 4Ohm?? abo daco take? ak to je to tak to mam doma niekde strcene a zosilnovac by k tomu mohol byt studiosolo?
ak to neje to, tak moze byt aspon studiosolo?lebo tam kde som to vyhrabal som vydel nieco oranzovo-sive podobnej velkosti a je mozne ze to bude studiosolo, to sa vtedy kupovali asi take sady ze studiosolo+studioecho+studiomix...nemal som uz vela casu sa v tom hrabat...
Hexyl: Musi to mat vstup s citlivostou cca 0,3mV/5kOhm a ekvalizaciou podla IEC.
Na předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku, pokud to nemá být kopie historické, bych dnes už tranzistory nepoužíval. Použil bych operační zesilovač, nějaký určený pro NF a s velkou rychlostí přeběhu třeba NE5532 nebo 5534. Konkrétních zapojení v různých zdrojích je plno. Tranzistory KC 149 jsou sice nízkošumové, ale už staré, ve srovnání s operačním zesilovačem budou o dost více šumět. Nebo aspoň jako první tranzistor bych místo KC 149 použil nějaký současný nízkošumový tranzistor. Když už, tak ať to šumí co nejmíň.
Plastové věci já regeneruji tak, že plast, hlavně škrábance pečlivě vyčistím, třeba pod vodou a saponátem starým zubním kartáčkem. Na suché plastové věci potom rozleštím obyčejný včelí vosk. Ten škrábance zaplní a povrch je potom lesklý jako nový. Přirozeně nefunguje to na matné plasty a nezkoušel jsem to na průhledné plasty. Včelího vosku se pokud možno musí použít jen tolik, aby zaplnil jen škrábance, na povrchu by měl být minimálně, to znamená po rozleštění setřít čistým hadrem.
do ri.. ja tam pojdem cim skor, aby som skusil anjst to solo a vyberiem aj nejake pekne DIN kable( su tam take tie zelezne co sa srubuju...) a skusim to nejsk prepojit... ale vazne sa neda na to nejakym sposobom zapojit napr. na AZS 101?hej a ianc su tam aj take divne hviezdicove konektory, to su tie pre 100V vystup?
Radim: KC149 co sa vyskytuju napr. ako prvy stupen snimacieho zosilnovaca v magnetofone nenahradis nijakym BC550C kupenym v obchode. Kazdy, co kupis bude sumet viac a pracovny bod mozes nastavit sebalepsie. Takze nie vzdy plati, co si napisal.
S tymi OZ mas pravdu, NE5532(4)su vyborne, ja pouzivam okrem nich aj OP77. Ale predzosilnovac pre prenosku mam Actidamp MKII a je este tranzistorovy. Jeho zakladny sum je vsak oproti sumu LP platne a prenosky zanedbatelny. Netvrdim tym, ze pouzitim OZ by sa parametre dalej nezlepsili, ale vzhladom ku kvalite mojho reprodukcneho retazca by uz nova stavba s OZ nebola az takym velkym prinosom.
BalenoGLX: Pokrok jde stále dál a tranzistory jsou stále lepší. 20, 30 let starým NPN řadám KC 147, 148 a 149 nebo KC 507, 508 a 509 odpovídají dnešní řady NPN BC 547, 548 a 549 a PNP 557,558 a 559. S vývojem jde ruku v ruce i menší šum u tranzistorů s devítkou na konci. Aspoň podle datasheetů. Svého času před 20 lety jsem vyměnil vstupní tranzistor v kazeťáku MK tuším 2500 z tuším BC109 na BC 413 a rozdíl v šumu byl znatelný. Uznávám, že to ale nemusí být vždy. Každopádně kdybych chtěl dneska bastlit třeba předsesilovač pro MG přenosku z tranzistorů ( už před 25 let jsem dělal tento předzesilovač s tehdy tesláckými MA 748, u kterých jsem kvůli rychlosti přeběhu snížil kompenzační kondenzátor, co to jen šlo a šlo to na méně než polovinu předepsané hodnoty), na první tranzistor bych nedal starý KC149, ale současný nízkošumový. Na dalších pozicích to je jedno.
Radim: Problem je akurat v tom, ze ty si nemozes vyberat z 50000ks tranzistorov, ako si mohol a moze vyberat vyrobca. Preto aj ked kupis ten najlepsi typ tranzistora, nebude ti to pravdepodobne nic platne. Tiez som to par krat neuspesne skusal. Napr. v snimacich zosilnovacoch B115 sa uz pravdepodobne nic zlepsit neda. Raz sa mi vsak podarilo ziskat tranzistory 2SC458 zo snimacieho zosilnovaca nejakeho AKAI-a a implantovat ich do B113. Rozdiel bol dokonca pocutelny.
Suhlasim teda s tym, ze keby si mal na vyber z 50 000ks BC549, tak sa ti podari urcite vybrat lepsie kusy, ako z 50 000ks KC149.
KC149 nebo 509 má šum podle katalogu, jestli si to dobře pamatuji 4 Db. BC 549 má 2 DB. Platí taky určité normy jakosti, to znamená, že nějak 99,9% musí katalogový parametr splnit. Nevím, jestli se ty dva decibely šumu dají poznat uchem, takže jestli má smysl v už hotových zařízeních vypájet KC 149 a nahradit BC, ale u nově bastlených zařízení to smysl má. Co se týká výběru, vybrat nejlepší tranzistor z tisíců kusů se možná provádí u značkového výrobku nejvyšší kvality za vysokou cenu. U předzesilovače za pár stovek se to určitě nedělá. Solidní výrobce ze 100 tranzistorů vybere na přípravku 20 nejméně šumících a ty namontuje do 20 předzesilovaců na první pozici, ostatní využije na dalších pozicích. Výrobce, co chce maximálně ušetřit se tím ani nezatěžuje, co tam přijde pod ruku, to tam strčí.
Z toho vyplývá, že se vyplatí na tu první pozici místo KC 149 umístit současný nízkošumový tranzistor, případně jich za 10 korun zakoupit 5 - 10 a vybrat na jednoduchém přípravku ten, co šumí nejméně. U elektroniky B 115 by mohlo stát za to po 20 letech jednotlivé desky udělat znova s dnešními méně šumovými součástkami a s vyšší rychlostí přeběhu případně s doplňky jako dynamickou předmagnetizací případně díky oddělené snímací a záznamové hlavě by s dnešními součástkami mohlo jít pomocí mikroprocesoru nastavovat optimální předmagnetizaci a úroveň záznamu přímo podle zkušebního záznamu na konkrétní pásek.
Radim: Myslim kolega, ze zachadzas do detailov a zbytocne. Takuto prestavbu si clovek moze urobit ako konicka, ak ma magnetofony po elektrickej stranke "vychytane" - vie, co je predmagnetizacny a zaznamovy prud, magneticky skratovy tok, ma skusenosti s nastavovanim magnetofonu... ja osobne odporucam zakupenie rovno kvalitnejsieho pristroja, vyber je dnes slusny. A ked prestavbu, tak aby to stalo za to, prerobit aj mechaniku...idealne na 3-motorovu.
pokud ovšem chceš úplně nový přístoj, tak ten už asi moc neseženeš, a vůbec nevím jestli se dá sehnat nejaky nový magnetofon do 10-20 tisic, co jsem našel vyábí firma OTARI za dnes už diky dolaru 105 tisic , no je to jen takovy ehm fantazírování ale kdyby byl nový přrístorj v relativně dostupných cenách bylo by dobrý do něj jít
Jaromir: Vo Viedni je jeden obchod, kde maju uplne nove stroje ako je GX636, GX620, B77 atd. Ceny sa pohbuju cca od 1000EUR. Nie su to sice teraz vyrobene stroje, ide o skladove zasoby. Maju ich zevraj normalne vystavene vo vyklade, na objednavku proti zalohe su schopni do mesiaca dodat magnetofon. Vyber je vraj slusny, ceny asi od 1000 do 10 000EUR podla modelu. A to sa uz myslim blizi tym 20 000Kc, co si tu spominal. :)
Ale aj pouzite magnetofony byvaju vo velmi slusnom stave. Za 10 000Kc je na aukre velmi slusna B77, nikto ju nechce. Pritom verim, ze ten magnetak bude spolahlivo sluzit este 50 rokov - podla toho, ako poznam ReVox. Tie masiny dokazu aj po 50 000 hodinach fungovat normalne. Je to taky Mercedes 124 medzi magnetofonmi. :)
ale podle kmitočtove charakteristiky je tak stejne jako b115, mimochodem o b115 jsem na nejakym americkym webu kde se psl oo vyrobcich magnetofonu že jsme vyrabeli celkem dobre magnetofony jen je skoda že se žádná b115 neexportovala do anglicky mluvených zemí
jenže já zatím peníze nemám, to je plán že bych možná na aukru nekdy prodal něco z mých magnetofonů a počkal si do příštích vánoc a vlastne i narozenin a koupil si něco lepšího (v cervnu jsem dostal pásky za 250 euro takže si nemužu vymejšlet)
Jaromir: Magnetofon sa neda zhodnotit len kmitoctovou charakteristikou. Staticke parametre su len voditko na posudenie kvality. Aj ked sa o B115 samozrejme neda nijak negativne vyjadrit. Sam som vlastnikom B73, B116, B101 ale aj GX620. Tesla vyrabala po zvukovej stranke vyborne magnetofony, ich slabinou bola mechanika, nie vsak vinou samotnej tesly. No a samozrejme tam bol ten design, ktory pripomina casto veci postavene amatersky "na kolene".
Tiez nie som tak movity, aby som mohol kedykolvek kupit magnetofon, chcel som len napisat, ze kto ma nejaku tu korunu zrovna navyse a ma zaujem, tak moznosti na dobry kauf urcite su.
pokud vypustim to jak vypadá a 3 motory, včem jsou ostatní magnetofony lepší třeba proti magnetofonu b115
Jaromir: Vacsinou v nicom.Ako som napisal, bolest teslackych masin bola mechanika a design. V elektronickej casti nemali vyraznejsie slabiny.
Viacmenej by sa dalo kritizovat len indikatory, potenciometre, konektory (pouzivanie DIN konektorov na vsetkych miestach este v strede a koncom 80-tych rokov), no a v neposlednom rade je to pouzivanie suciastok s pomerne vysokymi toleranciami, co sposobovalo, ze si malokedy nasiel stereomagnetofon, ktory by mal oba kanaly po zvukovej stranke naprosto zhodne. O nedbalom nastaveni z vyroby sa netreba vobec vyjadrovat, je to vseobecne zname, ale tato chyba je sikovnymi rukami lahko napravitelna.
jo aha takže už chapu tu chybu že mám horší výšky na stopě 3-2 a ne na 1-4
a já se sice na tohle vildy ptal ale kdyby nahodpou kdyby byl magnetofon b115 postaven ze západních součastek byl by poznat třeba jen měřením rozdíl ?
já se těm dělníkům nedivím, proč by se snažili stejně by vyšší plat nedostali, díky socialismu
Jaromir: Aj ja mam na B116 horsie vysledky na stope 3-2 a nastavenim sa to uz neda nijak dotiahnut. Proste kmitoctova charakteristika je na 1-4 celkom inak zvlnena, ako na 3-2 (na stope 3-2 sa tych hrbov a prepadlin objavuje viac).S tym sa vsak skutocne neda nic robit.
Keby bol magnetofon postaveny z lepsich kondenzatorov a rezistorov s mensou toleranciou, bol by vysledok nielen meratelny, ale aj pocutelny. U japonskych strojov sa mi spravidla nestane, aby bol jeden kanal posluchovo odlisny od druheho...a to je vidiet aj vo vnutri, ked nastavovacie prvky su na lavom a aj pravom kanali natocene uplne rovnako, kdezto u Tesly sa musi kompenzovat rozptyl suciastok hodne.
Je jasne, ze vsetko toto ma na svedomi socialisticka tazkopadnost priemyslu a nemohucnost ekonomiky...neadekvatne ohodnotenie nasich inak vynikajucich odbornikov a skutocne mizerna suciastkova zakladna.
Jde nastavit citlivost hlavy ? Mě jen napadlo že u harddisku jde sice o neco jinyho ale tam je citlivost hlavy obrovská, tak proto se ptám
Jaromir: U hlavy sa da nastavit len jej vyskova poloha a kolmost. Citlivost sa nastavuje na snimacom zosilnovaci.
ja myslel citlivost hlavy na vzruchy na pásce, a tím pádem by šlo udělat to že na menší dělce pásky by se dalo dostat víc dat
Jaromir: To sa samozrejme neda. Citlivost hlavy je dostatocna, so sucasnymi paskami (nemyslim teraz nejaku staru BASF DP25LH, ale nove pasy napr. EMTEC) a systemami Dolby S je mozne aj s hlavami ANH 200 a ANH 210 dosiahnut pri rychlosti 2,38cm/s rozsahu lepsieho ako 40-12 500Hz a odstupu rus. napati min. 54dB.
počkat ale teď nedavno jsem četl něco z prvích článku a tam někdo psal, že čím menší otvor v hlavě tím větší výšky jsou. ?
Jaromir: Ano, ale strbina v ANH210 a ANH200 (ANP 937,938) je taka, ze bez problemov zvlada vysky az do 40kHz, nijake dalsie upravy uz nepotrebuje. Je to uz len o paskach a zosilnovacoch. :)
zakže po nastvení elektroniky a mechaniky by se to mohlo zlepsit i na rychlosti 9,525 cm/s ?
Jaromir: Ja som teraz repasoval po mechanickej a aj elektrickej stranke jeden polovrak B116 a ten na 9,53cm/s chodi do 21kHz v tolerancnom poli +2 a -3dB. Pri rychlosti 19,05cm/s bol este pri 30kHz prepad mensi ako -5dB. :) Testovacia paska bol novy typ pasky EMTEC sarze LP35 LH.
aha tak to se v tom pritom nemusim bat s mym RMGI (EMTEC) PER368 ten je o řád výš tomuto myslim a taky mě předtím jel do 20 khz (víc mě nezajímá, t ostejně neslyším, ale je dobrý to mít co nejlíp nastavený), a dám to někomu nastavit, já nemám vybavení
aha teď to nedavá smysl, to roztřesení fakt nejde sluchem zvládnout, navíc bych potřeboval nechat sesoustružit setrvačník na gumičky ktery tam patří teď tam mám čtvercovou a podle mých výpočtů ten magnetofon má rychlost asi kolem 9,15-9,25
Jaromir: Ja momentalne mam gumicky kruhoveho prierezu, ktore su kompatibilne s gumickami v typoch B73, B11x a CM130-160. Vcera som ich testoval a rychlost posuvu sa lisila len o cca 1,5% do plusu.Rychlost je cca 9,68cm/s (takze v tolerancii s udajom vyrobcu). Vyhoda je, ze tych gumiciek mam zatial viac-menej neobmedzene mnozstvo. Jedine, co treba pri ich pouziti je znovu nastavit polohu predlohy, co sa vlastne robi len pridavanim a uberanim podloziek.
dobře , jakože mě by 9,68 nevadila protože ta je vetší jenže já mám menší rychlost a 19 je pro mě zbytečná
takhle, já ten magnetofon nechám prvně seřídit (hlavně kvůli hlavám) , a požádám toho opraváře o vyměnění , zá ten kterej tam patří, a když ne, tak ti řeknu, ja už ho vyměňoval v tom není problém, ja ten magnetofn teď nepoužívam (logicky)
Komentáře jsou uzavřeny.
co teď napíši je sice provizorium ale taky řešení. magnetodynamickou přenosku gramofonu můžeš
nouzově napíchnout do vstupu mikrofon na magnetofonu či zesilovači. výst.nf nápětí 1-2mV jakž-takž pasuje, nemá to však kmitočtovou korekci (RIAA) takže ve výsledném signálu trochu chybí basy. ale poslouchat se dá...provizorně ! Takto jsem kdysi nahrával z NC-420 na unitru M-2403 SD než jsem postavil svůj první korekční předzesilovač 4x KC508 podle knihy: Bozděch Josef: Stavba doplňků pro magnetofony, SNTL Praha 1977, str.81-85.