

Petr Novák: A já si už říkal, že to nikdo nezná. Ano je pravda že v československých filmech býval často vidět. Já ho pořídil v roce 2002 na bleším trhu, tusím za cenu cca 100 Kč. Asi dlouho nehrál, jelikož mechanika byla trochu zatuhlá a byla dost opuchřelá kladka setrvačníku a tak magnetofon žvejkal pásek. Kladku jsem použil z vraku magnetofonu Sharp (typ už nevím). Jediné problémy které se vyskytly bylo přetržení řemínku (sehnal jsem nový) a poškození potenciometru hlasitosti, ten jsem vyměnil za potenciometr z vraku magnetofonu Unitra M531S (měl jsem ještě jeden na díly). Bohužel jsem ho pořídil s nefunkčním indikátorem záznamu, takže jej používám jen jako přehrávač, nebo diktafon. Ale je pravda že když "odhadnu správný signál", tak jeho nahraný záznam je výborný.
Údjaně indikátor sloužil při přehrávání záznamu jako indikátor napětí baterií, ale to jsem neměl možnost vyzkoušet.
Ano, na Sencor S3000 pamatuji. Prodával se zhruba ve stejnou dobu jako čs.legendární A3, jestlipak se zde někdy objeví?
Alternativní byl National Panasonic, (typové číslo si nevzpomenu) pěkný, černý stroj, klávesák, auto+manual record level, integrovaný kapacitní mikrofon, velký měřák úrovně...jenže, proti A3 cca o 1.200.-Kčs dražší. Přípojky
však výhradně jack 3.5mm což trochu komplikovalo spojení
s čs.magnetofony, zesilovači...ale výrobce dodával redukční kabel 2 x jack / DIN. Interní síťový zdroj 220V/6V. (A3 měl vnější)
Sta: A3 jsem měl, ale to jsem se těmto přístrojům ještě nevěnoval s takovým nadšením... bohužel se nedochovala
Zdravím, vím že magnetofon SENCOR prodával v polovině 70. let, bohužel jsme tehdy koupili MK-125 UNITRA-TESLA, který byl velmi poruchový. SENCOR S-3000 jsem si pořídil až později, koupil jsem ho v jednom bazaru kolem roku 1995, byl v perfektním stavu a je dodnes. Stále ho občas využívám, mechanika je velmi odolná. Dají se na něm hrát bez problémů staré žlutomodré kazety Emgeton a hlava se moc nezašpiní.
Zdarec,jj,to byly časy já tenhle stroječek neměl, měl jsem Crown... cosi, to byla mašina,tvrdý plast a koženej futrál, váha asi 3kila,papírový baterky vydržely jednu kazetu kovový dvě a zdroj byl jak u ruský vysílačky. Dík za vzpomínky.
Koupil jsem ho v roce 1975 tuším za 2500 Kč. Měsíční plat jsem měl 2200 (což byl docela slušný plat). kazeťák byl používán denně. Měl skvělý zvuk (oddělená regulace hloubek s výškami). Na podnikových schůzích jsem ho připojil k zesilovači a to byl pak docela slušný rachot. Oceňoval jsem manuální nahrávání.
Koupen v r.1977-úžasné,dodnes hraje.Konstrukce bytelná.Jediná závada je uvolněná tlačítka na ovládání,jinak nic.Je zajímavé,že kdysi výrobci dodávali v balení i schéma el.
Komentáře jsou uzavřeny.
Hle, nikdo nechce nic napsat...
Tak já začnu... Je to filmová hvězda z mnoha českých filmů a seriálu 30 případů majora Zemana, kde byl tuším pod sedadlem..
Nyní ale vážně. Na svou dobu velmi robustní a kvalitní stroj s manuální regulací záznamové úrovně. Mám k němu dodnes schéma na papíře.
Můj úhlavní kamarád jej měl a já ne... Já začal v roce 1975 s National Panasonikem RQ 416 SD. Ten byl výrazně horší, než Sencor.
Další typ Sencoru tuším 2010 už byl méně zdařilý..