

Mal som tuto masinku doma fungovala mi velmi dlhu dobu. Mal som k tomu pripojenu reprosustavu TESLA ARS825 a musim povedat, ze aj po zvukovej stranke bol ten kazetak prekvapujuco velmi dobry. Bol som s nim spokojny. Potom som "zdedil po otcovi tesla SM260 a SM261 a tento som rozobral. :)
Petr Novák, balenoGLX: Já tento magnetofon dostal od známého mého otce, byl a je v pdostatě neoužívaný. Zvuk není špatný, jediný co mi vadí je to, že převíjení vpřed a vzad nemá aretovanou polohu. Občas trochu zakolísá rychlost posuvu (podle toho v jaké je magnetofon poloze) ale jinak je v poho.
MK235: ojedinělé bylo řešení mechaniky a převodů pomocí silonových ozubených kol nízké hlučnosti a neomezené životnosti...žádný prokluz řemenů, žádná údržba. Velmi robustní, trvanlivý stroj za dostupnou cenu. Polský Grundig.
MK125 ? ano, lic.Thomson / Francie. Trošku jiná kategorie...
Pro mladé příznivce a zpestření trhu ovšem vyhovující.
Sta: No, jdeno převodové kolo mělo ještě gumovou obruč. Sloužilo mezi setrvačníkem a převodem převíjení zpět. ALe když se odmastilo, tak zase byly převody bez problému. Kdybych měl fotoaparát s lepším rozlišením, udělal bych lepší obrázky, bohužel mohu nabídnout jen tuto kvalitu
nazdar.moja mama mala taký istý magnetofon hovorila ze ho dostala na vianoce vroku 1978 a stál na tu dobu 2400 kčs.magnetofon fungoval až do teraz kým ho bratranec nerozobral mam aspon odlozene kazety agfa,emgeton,orwo,basf,maxell,celkom ešte idu ale su dosť vydrate jedna kazeta emgeton sa zasekla vo veži tak sme museli dať vežu do opravy.nahravky su Boney m,abba,pink floyd,olympic,a výberovky z radia a LP ale teraz k veci magnetofon co si ja este pamatam tak sa zapínal velkým myslím obdlzníkovým k´gombíkom tak isto aj stop a pri pretáčaní sa muselo drzať šupatko bud na pravo alebo na lavo bez drzania to neslo keď magnetofon nebol polozený na stojato ale na lezato tak siel pomaly.ale viem ze dobre nahraval na mikrofon celkom bez šumu.to by bolo všetko
peter Brodniansky:
Ano, přesně takto se tento přístroj choval. Víc k tomu neni co dodat.
Zdravím všechny!
A kdo má zájem odprodat tento Rolce-Royce od fy Grundig (Unitra Poland), nebo i jeho díly, ozvěte se.
Díky Pepa
604 132 386
Včera jsem náhodou narazil na tyto stránky a musím říct, že jsou velmi pěkné, hlavně ta tvoje červená škodovka 120L:) Tento magnetofon Unitra mám taky, našel jsem ho na skládce, bohužel zatím je vadný tahový poťák hlasitosti, ale zkusím ho promazat, jestli to pomůže.Jinak právě na tom tahovym poťáku hlasitosti mám napsáno 04 78, tak mě napadlo, že by to mohl být rok výroby, ale jistý si nejsem.Nevíte někdo, jaká tam má být origo síťová šňůra?Díky
Standa:
Síťová šňůra je standardní typ jako u dnešních přenosných magnetofonů. Běžně je k dostání cca do 150 Kč
Tak tenhle kazeťák měla sestřenka a vždy jsem jej obdivoval. Pak ho vyhodila.
Nejlepsi magnetak ,te doby ,skutecne je mi lito ,ze nemam nahradni kolecko z polyuretanu co pohani z pohledu zepredu levy unasec .Porad ho mam i kdyz je nefunkcni .
Ahoj,
znám tento stroj moc dobře, mám ho taky doma ale už na něj nenahrávám jen můžu říct že si kolikrát ze mě utahoval musel jsem s ním třepat aby se vůbec rozjel no na chybu jsem nikdy nedošel.
Ja mel asi 10 mk 27 a každý hrál jinak
ale s jedním jsem byl velmi spokojen pozdeji je osazovali jinými hlavami a zvuk byl daleko lepší,ale vadilo mi že se nedá vypnout vestavěný repro a neni trvalá intenzita výstupního signálu,jinak výborný magnetofon z hlediska mechaniky i automatiky nahrávání.jinak se za čas rozlaďovala kombi hlava.Mam i nový mk 125 licence tomson a je to docela dobrý manetofon.Libilo se mi ručni nastavení nahráváni podle indikátoru.Baterie tam musely být asi v trubičce,tu nemam.Jinak ja hraju ne kotoučák kazeťák mam na to když chce někdo něco nahrát z pásku nebo když chci hrat v přirodě.Ja to mam spíše do sbirky a k dobové elektronice na Chalupu.
Komentáře jsou uzavřeny.
Tak tohle je jedna z nejzdařilejších konstrukcí kazetového magnetofonu v uplynulém tisíciletí. Mechanika "držená" jen jedním šroubem s robustním motorem a velkým setrvačníkem zajišťovala nepatrné kolísání. Také díky tomu se stejná mechanika používala i u HiFi Tape Decků firmy Grundig. Jediná změna v mechanice u HiFi Decků byly převody z kláves na převíjení na posuvný element mechaniky.
Je velmi kuriózní, že tento model byl licenčně vyráběn v Polsku (s koncovým zesilovačem ve formě IO) ve stejné době společně s magnetofonem MK 125, který byl tuším vyráběn ve francouzské licenci. Srovnání těchto magnetofonů nechť si udělají čtenáři tohoto blogu sami..