Vkládání obrázků do fóra

Tuto sekci čtěte nejdříve. Najdete zde popis, jak vkládat obrázky, kam se co píše atd. Příspěvky o Vašich potížích se zařízeními a žádost o pomoc NEPATŘÍ do sekcí přístrojů, ale do rubriky OSTATNÍ - Obecné technické dotazy, problémy, rady. To samé se týká příspěvků typu sháním, nabízím atd. - to patří do rubriky KOUPÍM - PRODÁM - VYMĚNÍM !!! Jinde to bude smazáno ! Prostudujte si aktualizovaná zákl. pravidla tohoto fóra, zejména část o grafických a jiných souborech z cizích webů !
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1585
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vkládání obrázků do fóra

Příspěvek od Petr.116 » stř 02. črc 2014 16:51:52

V zásadě s obrázky jsou 3 možnosti:

1) použít link na jiný server, kde ty obrázky jsou - funkce IMG (postup se zobrazí po najetí myší nad ikonu ... nebo stiskem ALT+P a mezi IMG tagy vložit link na obrázek (ne v lokálním PC, ale na nějakém hostingu). Třeba Rajče atd.
Ale existují země, kde je toto (v případě odkazu na cizí web) protiprávní. Doporučuji to používat pouze na obrázky, ke kterým vlastníte práva nebo máte souhlas vlastníka s konkrétním použitím obrázku ...

2) použít funkci přílohy - tím se nauploaduje na server (tlačítko je dole pod příspěvkem - je to intuitivní).

3) poslat obrázky e-mailem (nebo velké přes http://www.uschovna.cz) mně a já je umístím na server a dám na ně link.

4) v každém případě ale dejte pozor na porušování autorských práv - viz bod 12. Základních pravidel fóra. Obrázky a další multimediální soubory z jiných webů smíte zveřejnit pouze s doložitelným souhlasem majitele !

5) Nevykrádejte cizí weby (to se týká nejen obrázků, ale i textů). Typickým porušením této zásady je odkaz na nějaký web (to je v pořádku), doplněný "ilustrací" obrázkem, okopírovaným z linkované stránky ! To je kromě nelegálnosti taky pitomost první třídy. Přece si ten obrázek každý na linkované stránce může prohlédnout sám v originále (který někomu patří).

Prohřešky tohoto typu (body 4 a 5) budou řešeny napomenutím, smazáním nadbytečností a nelegálností a v případě opakování může dotyčný dostat BAN, případně mu může být zrušena registrace na fóru !

Toť vše ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Zamčeno

Zpět na „Základní informace administrátora o provozu fóra“