Pračka desek, odsávání

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Petr.116 » pon 06. lis 2017 7:58:29

U "klasiky" se nic nebrousí, to je přehnané. Spíše by mne zajímalo, jak často měníš lázeň. Ale třeba se to opravdu usadí u dna, což je otázka mnoha faktorů. Těžko si představit, že nečistoty jsou tak těžké nebo že se hladina při vsunutí nové desky ani nezavlní a nezamíchá trochu náplň ...
Aby to nebylo, jako když někde ve fast foodu mají ve friťáku jednu náplň oleje na stovky porcí hranolků ...
Nebo kdyby se celá rodina postupně koupala v jedné napuštěné vaně ... :)
A pokud by se měnila lázeň po každém LP, byl by to dost drahý provoz.

Ale řešení je to zajímavé a pěkná práce.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od reta » pon 06. lis 2017 8:24:30

:hi:
Náplň je šest litrů. ještě jsem ji neměnil, zatím je to funkční týden. Výměna náplně dle možností peněženky každého. V průmyslu se tak čistí nástroje, optici brýle, šperky se také tak čistí, nevidím důvod proč by to nemělo fungovat. Navíc kdesi na netu jsou za cca 40 000 k mání. Čistě teoreticky asi na té desce něco zbyde ale i v tom druhém případě se neodsaje vše na 100%.
:yes:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Petr.116 » pon 06. lis 2017 8:35:21

reta:
Jasně. No a teď to hlavní: jaké jsou praktické výsledky?
Reprodukce desky před a po vyprání? Zejména pro ty, co kupují desky z druhé ruky (použité z Discogs, bazarů atd.), to bude důležité ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od reta » pon 06. lis 2017 10:29:32

:ok: rozumím
Doposud jsem používal toto, jen starší model:
Obrázek
Naprostá spokojenost až na kvantitativní výkon. Musím u každé desky stát a ručně točit.

Praktické výsledky zatím nemám ale předpokládám, že se nebudou lišit od doposud dosažených. Já od praní očekávám, že nezničím gramo. Lepší zvuk je tak nějak bonus. Posoudit rozdíl před a po vyprání neumím, většinou kupuji LP z druhé ruky a zatím jsem nenašel odvahu je před vypráním položit na gramec, natož přehrát. Sem tam koupím i soudobou, novou produkci a tu zase pro změnu neperu. Dalo by se říct, že zvuk z nově koupeného LP a LP z bazaru, vypraného je rovnocenný :stop:

Husky-John
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 12:37:14
Bydliště: Škvorec

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Husky-John » sob 19. led 2019 8:02:39

Oživím toto téma. Kde v Praze a okolí dobře vyperou desky? A eventuálně co to přijde? Díky za tipy.

Husky-John
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08. říj 2018 12:37:14
Bydliště: Škvorec

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Husky-John » ned 20. led 2019 19:50:00

Tak už jsem našel..ale stojí to tolik, že bych si mohl koupit novou... Sakra..

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“