Audiocentrum

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » stř 22. led 2014 1:01:47

Tak konečně :

zatím postaveno, zapojovat se bude později ... Ale ten odstín Calvados nevypadá špatně ... realita vypadá o moc líp, než ty mizerné fotky (bylo málo světla, takže nic fotky moc ...).

Jo a zatím chybí dole u vinylů posuvná skla - budou za týden ...















Už se těším, až dozapojím bedny a připojím je ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 22. led 2014 20:55:50

Fůj Luxman L-410! Takový hnojácký zesilovač. To bych si nikdy nekoupil! :lol:
No ve skutečnosti to nevypadá až tak zle, jak to vypadalo na těch malovánkách. Ale stejně jsem názoru, že ty gramofony měly jít níž...Gramofon má být imho umístěn tak, aby bylo vidět to, co je na něm nejhezčí - talíř a ramínko. :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » stř 22. led 2014 21:43:01

TheLastUnicorn píše:Fůj Luxman L-410! Takový hnojácký zesilovač. To bych si nikdy nekoupil! :lol:
No ve skutečnosti to nevypadá až tak zle, jak to vypadalo na těch malovánkách. Ale stejně jsem názoru, že ty gramofony měly jít níž...Gramofon má být imho umístěn tak, aby bylo vidět to, co je na něm nejhezčí - talíř a ramínko. :)
A z jaké polohy posluchače ? Vleže ? :hahahihi:
Dělám si srandu ... Gramofony nejsou snad moc vysoko ... to se zdá z fotek .. výška základny gramofonů je asi 125 cm na zemí :)

Jinak jo - souhlas - snažil jsem se co nejníž, jenže gramofony jsou lehké a tudíž Luxman a AKAI musely jít dolů - jsou nejtěžší ...
No a montáží výšky zbytku šly opět cestou technické logiky - magnetofonům a zesilovači se nechal prostor i nahoře, aby produkované teplo mělo kam odcházet ... navíc u AKAIe musel být prostor i na cívku 26 cm na všechny strany, tedy i na výšku ...

Jediná varianta, řešící to, co píšeš, by byla umístit díl s vinyly jinam a celou výšku posunout dolů. Ale to jsem nechtěl - představa MGF pár cm nad zemí ... nic moc. U země je vyšší prašnost. U vinylů to nevadí - za týden tam bude posuvné sklo, ale MGF by tam být nemohl ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 23. led 2014 21:10:14

Tak předposlední obrázky (poslední budou s osazenými bednami ...):

... vyřešen moribundus s průchodem přívodů k reprosoustavám prahem dveří (zespodu prahu jsem vyfrézoval drážku pro průchod kabelů CYSY 4x 1,5 mm2.
na obou koncích připraveno k zapojení ... (Ještě pak nalakovat práh, aby byl stejný, jako ten vedle ... a ty díry kolem kabelů se zasádrují apod ...).







Připraveny k montáži i zarážky dveří, aby mi někdo klikou dveří neudělal díru do basáku ...

Začíná z toho být zase normální obyvák , jenže teď po letech půjde konečně normálně poslouchat muziku a přístroje mít rozumně umístěné ...

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 13. úno 2014 0:34:33

Tak konečně je už vše v provozu :good2: A to včetně funkčního tuneru ... To večer, když tady osiřím (rodina zaleze do pelechů ...) a já tu mám nějakou práci, tak si pustím Rádio BEAT nebo OLDIES :music: Hned se líp dělá ...

Dokonce už jsem natáhl (kolem dveří - porod) i audio vedení k televizi, když tu a tam jede nějaká muzika z koncertu nebo zaznamenaný hudební pořad ... abych si neničil uši tím plasťákem v SONY koukací bedně ... Díky izolátorům nebručí žádná zemní smyčka ...

Jinak mám velikou radost, že konečně nemusím přikrývat MGF různými látkovými nebo PVC pytli, aby se na ně neprášilo hodinu po vyčištění ... a můžu se kochat pohledem na ně ...

Vypadá to dost dobře ...





Nebo pokud je libo RETRO pohled:





No a až zase bude čas, pokračovat v přerušených projektech a úkolech. Zrepasovat druhého AKAIe, dodělat úpravy B116 HT atd. Teď přibyl převodník ...
Trochu mne štve, že ten jinak bezchybný preamp Cambridge Audio má přepínač vstupů MC/MM vzadu ... ne, že by tam nešlo sáhnout, ale ... Ale aspoň, že je má oba vstupy a oba gramofony mohou být na pevno připojeny.
Sice jsem jeden čas uvažoval o přímém připojení k Luxmanu a využití jeho MC/MM preampu, ale je dost daleko od gramofonů. Přece jen některé vložky chtějí preamp pár cm za gramofonem ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 17. dub 2014 22:57:24

Teď to trochu prokouklo a hlavně je tu víc místa ...



Komponenty audiocentra se v mezidobí trochu změnily ... místo CD 690 Philips zaujal kvalitní kazetový deck AIWA AD-F800E



Ještě repase AKAI GX-630DB a bude hotovo ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » ned 12. říj 2014 14:55:58

Tak jsem trochu aktualizoval hardware (přidán CD přehrávač Denon DCD-1500 II)



Přidána jedna polička nad B116-QT, aby se Denon DCD-1500 II od Maja měl kam vejít ... já už jsem tehdy definitivně počítal s tím, že se CD budou přehrávat na Panasonic Blue Ray přehrávači ve stěně vedle TV. Jde to, ale tohle je rychlejší na obsluhu. A Denon je stále ještě ve formě :) ... mimo jiné si to ale vyžádá úpravu korektoru/přepínače vstupů a výstupů BAXI (na poličce na AKAIem vlevo) , protože se mi jaksi nedostává vstupů ... tehdy jsem to podcenil a ta krabička je šíleně malá na rozšíření. Už mám objednanou větší a bude to celé pojato trochu jinak. Místo 3 paketového rotačního přepínače Monacor tam bude logikou ovládaná sada minirelé Panasonic a překopaný přední panel, protože ve větší skřínce už půjde vyřešit ten výškový problém mezi vzdáleností os potenciometrů korekcí a potenciometrem úrovně pravého kanálu (dolní levý potenciometr). Spodní 2 poťáky jsou na stejném PCB, ale protože mají různou výšku osy od PCB., tak to vyšlo takhle šíleně ... A já to tehdy nehodlal předělávat.




Někdo si možná všimnete, že nahoře na audiocentru stále leží (kromě jiného bordelu jako komponenty zařízení na měření reproduktorů apod.) připraveny tlumivky na upgrade výhybky reprosoustav. Snad už to konečně udělám ... Ach ten čas :dash:



BTW: kdyby někoho zajímalo to moje označení mgf Tesla, tak je to takto:
a) dolní je B116-QT (quarter track = čtvrtstopý)
b) horní je B116-HT (half track = půlstopý)
Tehdy jsem vymýšlel jednoduché označení, až vzniklo toto.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » úte 21. říj 2014 21:46:56

ransom píše:Dva dotazy:
1) Scindapsus je živej?
2) Co je napsáno na cedulkách na těch neosazených bednách ze starších fotek?
K nám do domu nesmí umělé kytky - živej :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 16. bře 2017 2:06:37

Díky aktuálním změnám ve strojích se muselo audiocentrum trochu "upravit" ... aby se vešel AKAI do pozice, kde předtím byla B116 QT.
Přesněji řečeno - aby šly přehrávat 26 cm pásky. Rvu si vlasy, že jsem tehdy neudělal tu levou magnetofonovou sekci širší (jako tu vpravo). Nemusel bych to řešit takto drsně.
Holt dělat nábytek úplně přesně "na míru" není moc dobrý nápad. Ale raději počítat s nějakou rezervou. Snad není třeba dodávat, že ty frézované plochy budou odýhovány
(opatřeny hranou v barvě a motivu dle použitého lamina (odstín Calvados).



Nahoře přibyla nástavba na média.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » pon 10. dub 2017 21:08:40

Uff - tak konečně odýhováno.



Tou žiletkovou frézou 19 mm se to sice v těch zatáčkách povedlo znamenitě, ale zkomplikoval jsem si život. Celé audiocentrum je od truhláře ohraněno moderními ABS hranami. Bytelné, kvalitní - jenže nepříliš ohebné. Navíc se dělají na olepovacích strojích ... Tak jsem si řekl: "O nic nejde, ty kousky olepím zažehlovacími lamino hranami".

Když jsem horko těžko sehnal vyhovující dekor, aby seděl k již nepříliš distribuovanému dekoru desek Calvados-1625, zjistil jsem, že se v rádiusu 9,5 mm (fréza 19 mm) neohnou a mají tendenci praskat. Následovalo další nasrané shánění informací, až jsem narazil na pojem FALC hrana. Tyto hrany jsou sice taky na principu lakovaného papíru (s lepidlem či bez), ale mají přidaný perfektní plastifikátor, takže se dají ohýbat i maličkým poloměrem ohybu. Opět shánění kompatibilního dekoru a pak vítězství. Sice jsem musel koupit celý zbytek od výrobce (23 m), což i s dopravou stálo kolem 200,- Kč ... ale už byla opět radost.

Zbylo vyřešit, jak zažehlit ty zatáčky (tam žehlička moc nemůže a nepřitlačí to pořádně) ... Tady pomohl nápad a za pár korun jsem koupil kulmu Rowenta Elite, která měla jedinou teplotu 180°C (naprosto vyhovující) a průměr topné části 16 mm (pro daný účel super) .



Výsledek práce mě uspokojil :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“