Zkušenosti s pásky obecně

Vše o typech, vlastnostech a kvalitách pásků pro magnetofony
Odpovědět
oneeeee
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. dub 2016 19:41:56
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s pásky obecně

Příspěvek od oneeeee » čtv 01. pro 2016 16:41:26

vrátim sa k páskam , kotúčových.
s odstupom času som si dovolil kúpiť tri pásky maxell 35 180. Jedna prišla z českej strany ako maxell XLI.
druhú som zakúpil asi od kšeftára , alebo niečo podobné. kotúč bol maxell ,ale páska bola TDK. musel som ju vyhodiť ,lebo bola v katastrofálnom stave. skúsil som to vyreklamovať a dohodli sme sa že mi dá druhú lacnejšie. kotúč bol maxell , páska bola maxell , ale zavádzacia časť , zelená a červená v dĺžke troch metrov je od basf.a podľa tej prvej pásky z čiech je aj táto XLI. pri nahrávaní , mi to orezalo z časti výšky. a aby to bolo in , použil som equalizer. teraz je to super.
už nechcem žiadne iné pásky, len maxell . do roku 1985 som to povyhadzoval a ponechal si pásky maxell.
https://postimg.org/image/7oyy8vsi7/

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pásky obecně

Příspěvek od Petr.116 » čtv 01. pro 2016 23:53:47

Poněkud jsi to smotal všechno dohromady. Jednak asi opravdu došlo k nějakému zmatku (podvodu) s tou koupí, protože Maxell XLI by Ti jako špičkový pásek výšky neořezal. Ať už to bylo tak či onak, pásky z neznámého zdroje jsou vždycky skok do tmy. Vím, že se to dobře radí (v praxi je to složitější), ale použité pásky je dobře kupovat jen od člověka, kterého dobře znáš.
Pásky Maxell 35-180 a XLI 35-180B a podobné verze patří k těm nejlepším.

BTW: příspěvek jsem přesunul do nového tématu, protože byl nepřehledně namíchán k určitému typu pásku (TDK).
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

oneeeee
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. dub 2016 19:41:56
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pásky obecně

Příspěvek od oneeeee » pát 02. pro 2016 15:48:24

Akai GX-620 mám nakalibrovaný na maxell UD 120. XL I je o triedu vyžšie , a tam by som už musel meniť bias . No a na starú pásku , ktorá má pomaly 30 rokov , by som chcel asi veľa , aby hrala ako nová.
ps: nejde mi sem vložiť fotku .

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pásky obecně

Příspěvek od Petr.116 » pát 02. pro 2016 20:09:39

Mně GX-620 běží na starý Maxell UD 25-120 perfektně. Pokud ho nemáš poškozený, vydřený, vytahaný apod., neměl by být při dobrém seřízení stroje problém.

Od 3. příspěvku Ti obrázky vložit půjdou ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

oneeeee
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. dub 2016 19:41:56
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s pásky obecně

Příspěvek od oneeeee » sob 03. pro 2016 6:46:27

Akai GX 620 ,GX 67 , GX M959W , všetko prešlo servisom a všetko je po kalibrácii.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět

Zpět na „Magnetofonové pásky a kazety“