Kenwood KX 5060S

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
Mimilda666
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. dub 2021 8:57:35
Bydliště: České Budějovice

Kenwood KX 5060S

Příspěvek od Mimilda666 » pát 14. kvě 2021 18:19:27

Přátelé krásných strojů.Kamarád mi dal do opravy tento kazeťák na kterém přestalo fungovat el.otevírání dvířek.Umím opravit mechaniku spíše na kazeťákách Technics,tak jsem mu nic nesliboval,ale zakousl jsem se do toho a uvíznul jsem na mrtvém bodě.Vše jsem rozebral,vyčistil,zkontroloval ozubená kolečka (všechny OK) a zprovoznil. Hlavní problém byl zřejmě v jazýčkových kontaktech.Ale nefunguje to jak má.Dvířka se otevřou ale zpět zavřou jen cca do třetiny a pak se zastaví.Motůrek nemá sílu je dovřít.Segment který pohybuje vačkou se zarazí a motor stojí.V řemínku to není.Neprokluzuje.Pokud pomůžu rukou tak se dovřou a je to OK.Všechny třecí plochy jsou máznuté silikonovou vazelínou ale stále ta síla motůrku není.Proměřil jsem napětí které po spuštění zavírání motůrek roztočí a je to 4,2V.Do druhého motoru na posuvy jde 5,2V. Myslím že by v tom mohl být problém.Motůrek pohání i přetáčení kazet a pokud má roztočit plnou cívku tak také nestíhá.Přetáčení jde pomalu.Obráceně při navíjení na prázdnou cívku běží dobře.Pokud se zahřeje po cca 20x zavření a otevření dvířek,tak se nechce roztočit na plno ani bez zátěže.Je třeba chvíli počkat a zase vše běží.
Nemáte prosím někdo podobný typ s el.otevíráním dvířek? Nebo nějakou radu na co se mám zaměřit?
Děkuji Miloš

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“