Revox PR99mkII - digi počítadlo běží 2x rychleji

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
bcoufal
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 30. led 2014 12:56:49
Bydliště: Nová Bystřice

Revox PR99mkII - digi počítadlo běží 2x rychleji

Příspěvek od bcoufal » ned 05. led 2020 14:16:41

Zdravím. S magnetofony Revox jsem již trochu pokročil. PR99 mkI už má nový capstan motor a čeká na elektronické seřízení (až bude čas). K němu přibyl PR99mkII (také 2 stopy, 7,5/15ips). Zde jsem vyměnil opotřebované (vydřené kladky) a už se mi po mechanické stránce líbí. Krom levé brzdy, kde nepomohl nový polep na kole, tak zkusím zdrsnit vyleštěnou sponu, co jde okolo. Snad je to dobrý nápad. Tento má motýlí hlavy a mono mazací - to se mi na mazání starých pásek líbí.

MKII má ale drobný problém. To elektronické počítadlo v reálném čase běží 2x rychleji. Správně reaguje na změnu rychlosti a změnu směru otáčení. Zkoušel jsem na to jít hrubou silou a vyzkoušel z torza jiného přístroje vyměnit: modul počítadla, vlastní čidlo, řídící modul (velká DPS na boku magnetofonu). Ani jedno nepomohlo, počítadlo vždy jede 2x rychleji. Cíl vyzkoušet náhradní díly byl splněn, ty mám do zásoby. Takto jsem mkII již koupil, tak nevím, co tuto chybu v minulosti způsobilo.
Vypadá to, že počítadlo si myslí, že magnetofon je pro rychlost 3,75/7,5 ips a protože se točí 2x rychleji, tak ukazuje čas 2x rychlejší. Nevíte, kde to přepnout?

Až to dám dohromady, tak bych mkI vylepšil o to elektronické počítadlo. To byl také vedlejší účel koupě torza na náhradní díly.

Díky, Bohouš

bcoufal
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 30. led 2014 12:56:49
Bydliště: Nová Bystřice

Re: Revox PR99mkII - digi počítadlo běží 2x rychleji

Příspěvek od bcoufal » pon 06. led 2020 9:32:13

Ještě dodám, že brzdy mám vyřešeny. Zdrsnění spony nepomohlo, ale všiml jsem si, že jsou asi unavené pružinky. Ty z náhradního stroje ještě více snížily účinnost brzd. Tak jsem to vyřešil jejich zdvojením a posunutím na kratší rameno. Brzdy jsou nyní spolehlivé a myslím si, že ani nenamáhají pásek. Při plné plastové cívce zůstanou napínací kladky při brždění ve stejné poloze jako při převíjení (pásek se zbytečně nenatahuje, napnutí je stejné). U hliníkové cívky kladky mírně povolí (menší napnutí pásku než při převíjení). Používám i 1000m pásy LGR/SPR50, ty to ubrzdí taky i s talíři.

Zbývá mi jen dořešit to zrychlené počítadlo. Kdyby měl někdo nápad, budu rád za radu. Díky.

bcoufal
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 30. led 2014 12:56:49
Bydliště: Nová Bystřice

Re: Revox PR99mkII - digi počítadlo běží 2x rychleji

Příspěvek od bcoufal » úte 07. led 2020 11:16:39

Tak se mi podařilo závadu odstranit. Někdo přede mnou odštípnul jednu propojku na PCB LOCATOR MPU. Díky tomu si magnetofon myslel, že je pro rychlost 3,75/7,5 ips. A u skutečné 2 násobné rychlosti jelo počítadlo 2x rychleji. Jsem zvědav, zda mne ještě něco v budoucnu nepřekvapí, ten magnetofon vypadá na pěkný bastl (úpravy desek, motýlí hlavy,…). Nyní už je magnetofon připraven na seřízení pomocí kalibračních pásků. To mě čeká v následujících dnech.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“