Magnetofonový pásek - mazání

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
pakl
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. srp 2018 10:41:06
Bydliště: Třebenice

Magnetofonový pásek - mazání

Příspěvek od pakl » stř 22. srp 2018 10:54:59

Uměl by někdo poradit, jak rychle a účinně smazat magnetofonový kotoučový pásek, aniž by byl poškozen a aniž by se musel "nahrávat" s nulovým signálem? Jedná se kupř. o prodej. V minulosti jsem měl "mazací tlumivku", součást, tuším, výbavy Sonetu Duo, to byl silný elektromagnet se spínacím tlačítkem a kabelem do zásuvky. Ale tu k dispozici nemám.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetofonový pásek - mazání

Příspěvek od Petr.116 » stř 22. srp 2018 11:55:24

V dnešní době, kdy se jedná většinou o modernější pásky s větším sycením mg. pole, je opravdu nejkvalitnější mazání v magnetofonu. Externí magnety (střídavé pole) musí být silné, což je praktický problém. Nejlepší je celostopé mazání, protože se smaže celá šířka pásku najednou ... Já mám na toto speciální upravený mgf s celostopou mazací hlavou.
Rychle? Proč? Není kam spěchat - jak říká přísloví: Když je největší spěch, je nejlepší si sednout. :hi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

pakl
Příspěvky: 2
Registrován: stř 22. srp 2018 10:41:06
Bydliště: Třebenice

Re: Magnetofonový pásek - mazání

Příspěvek od pakl » stř 22. srp 2018 20:14:56

Asi máte pravdu, vlastně určitě. Nejde tolik o čas, jako o práci - ono čtyřicet pásků je čtyřicet pásků. :good: Ale udělám to tak, abych neopouštěl do světa soukromé nahrávky, žádnej popík... Děkuji.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Magnetofonový pásek - mazání

Příspěvek od mir47 » pát 24. srp 2018 1:10:09

Nebo zkusit toto: používám
viewtopic.php?f=6&t=512&hilit=mazac%C3%AD

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“