Tesla B730 tiché nahrávání.

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
Silent
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15. zář 2017 19:31:48
Bydliště: Litvínov

Tesla B730 tiché nahrávání.

Příspěvek od Silent » pát 15. zář 2017 19:37:21

Zdravím vás,
chtěl bych vás touto cestou požádat o radu. Přepadla mne touha opravit si magneťák a asi nejhezčí který mám je Tesla B730. K mému údivu je mechanicky v pořádku, před zahájením výměny součástek dokonce i přehrává, ale nenahrává. Nevíte čím by to mohlo být? Tedy přesněji nahrává, ale extrémně potichu, Vše je vybuzeno na maximum a z pásku se ozve jen tiché šeptání. Mám v plánu si to celé hezky rozpitvat a zkontrolovat, pro začátek je v plánu výměna "hov**ků" které se tam nacházejí a nejspíše i elektrolytů. Po tak dlouhé době na tom nebudou nejlépe. Jakékoliv další tipy jsou velice vítány. :) S magneťáky začínám a chci se toho naučit dost abych si je dokázal opravit :)
Díky za pomoc,
Milan

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1583
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla B730 tiché nahrávání.

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. zář 2017 1:16:43

Silent:
To je pěkný nesmysl - jak si můžeš dovolit začít vyměňovat součástky, když nevíš, k čemu slouží a nepoznáš dobré od špatných? Magnetofon není LEGO. Bezhlavé vyměňování většiny komponent je nesmysl. Nevím, kolik je Ti let a jaké máš zkušenosti s elektronickými obvody (NEUVEDL JSI TO), ale doporučím Ti jednu věc:

Nejdřív vůbec na nic NESAHEJ, ale nastuduj základní věci.

Pokud nemáš zkušenosti s elektronikou, kup si nějakou pěknou knihu o základních funkcích elektronických součástek, co je odpor, kondenzátor, cívka, tranzistor, dioda apod. Nauč se číst elektrická schémata a chápat, jak věci pracují. Pak teprve zvolna začneš chápat funkce konkrétních obvodů. Také si sežeň základní vybavení, abys byl schopen i určité věci změřit - pro začátek alespoň obyčejný multimetr, co měří napětí, proud, odpor a v lepším případě kapacitu. Bez měření indukčností se zatím obejdeš. Dobré knihy, které poměrně zdařile popisují struktury obvodů magnetofonů, jsou knížky pana Bozděcha z Tesly Pardubice. (Magnetofony I, II a III).

To, že Ti to nenahrává, může být spoustou věcí. Přepínače záznam/reprodukce, utržené kabely, vadné součástky a další. Jestli je zvuk nejen slabý, ale i silně zkreslený, může být problém i v nefunkční VF předmagnetizaci (obvod oscilátoru nebo kontaktů, vodičů apod.). TAKHLE PO HLAVĚ DO TOHO NESKÁKEJ. Začínat se učit elektroniku na magnetofonu není dobrý nápad. Rozesereš to víc, než to bylo. Nemám křišťálovou kouli, ale předpokládám, že původně tam závada byla jen jedna ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“