Závada VU metrů u mgf Tesla B116

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
elektronik61
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. srp 2013 20:12:44

Závada VU metrů u mgf Tesla B116

Příspěvek od elektronik61 » čtv 15. srp 2013 20:20:07

Zdravím všechny.Dnes jsem zapnul svou B116 a VU metry jsou stále na maximum,jak při přehrávání,tak i nahrávání.Při připojení k zesilovači je zvuk jakoby trochu přebuzený.Můžete mi někdo poradit?Díky.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada VU metrů u mgf Tesla B116

Příspěvek od Petr.116 » čtv 15. srp 2013 20:39:21

elektronik61 píše:Zdravím všechny.Dnes jsem zapnul svou B116 a VU metry jsou stále na maximum,jak při přehrávání,tak i nahrávání.Při připojení k zesilovači je zvuk jakoby trochu přebuzený.Můžete mi někdo poradit?Díky.
1) opatřit si schéma

2) vyjmout všechny moduly, zkontroloval kontakty (oxydy), případně je očistit lihem

3) zkontrolovat funkci přepínačů

4) pak jít pozpátku od indikátorů a podívat se :

a) zda má modul "I" (modul indikátorů) kontakty 2,7 řádně uzemněné
b) jak reaguje modul "I" na uzemnění (krátkodobé) vstupů 1 a 8
c) zda se modul "I" nerokmitává ... (osciloskop)
d) atd ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

elektronik61
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15. srp 2013 20:12:44

Re: Závada VU metrů u mgf Tesla B116

Příspěvek od elektronik61 » sob 24. srp 2013 9:07:42

Zdravím všechny.Moc děkuji za rady.Omlouvám se,že jsem se odmlčel,ale byl jsem nemocen.Dle rad jsem postupoval a
zjistil,že patice modulu "I" je v základní desce nějakým umělcem letovaná a při bližší kontrole lupou jsem se až divil,že ty indikátory tak dlouho chodily,Po kompletním přeletování vše chodí.Moc díky za rady!

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“