Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
krivulak
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. srp 2013 21:36:29
Bydliště: Loket

Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od krivulak » stř 14. srp 2013 21:45:19

Zdravím, nedávno jsem dostal mgf Tesla B444 Super Lux (ANP240B), a mám s ním malý problém. U přepínače rychlosti je na rameni kolečko, které přenáší pohyb z 'rozdělovače' na setrvačník. Když mám zařazenou jakoukoli rychlost, na kolečku vznikají dost markantní třesy, což se nese celým ramenem, a je to jak permoníček. Nemáte s tím někdo zkušenost? jestli uvolněné táhlo, nebo jak, já už nevím... Jinak mechanika je téměř stejná jako B4 a B400, akorát inovovali kastli. Díík ;)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od Petr.116 » čtv 15. srp 2013 10:21:02

Ahoj,

opravil jsem Ti název - je potřeba psát věcné a přesné názvy témat - téma "Opravy magnetofonů" je naprosto nic neříkající ...., zejména když se jedná o konkrétní typ ...

Pokud jde o otázku samotnou :

V jakém je stavu obložení mezikola a případně uložení osy mezikola (není vyběhané ?) ?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

krivulak
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. srp 2013 21:36:29
Bydliště: Loket

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od krivulak » čtv 15. srp 2013 10:51:13

To je právě to, nijak oběhané se mi nezdá... Ani nemůže, magneťák mam ze školy a táta mi říkal, že jestli ho za celou dobu použili desetkrát, tak je to moc. A docela bych tomu i věřil, našel jsem tam jen jednu pásku :) Jinak do toho magneťáku se nikdo nevrtal, i gumičky jsou origo, a šrouby polité zelenou barvou. Jediné, co nefunguje je počítadlo, které nějaká učitelka vynulovala a podržela za běhu, takže jsem jen vysypal úlomky a sundal pružinovou gumičku... Dokonce ani filcy nejeví známku opotřebení...

Jinak s tím tématem, já mám těch magneťáků víc, a myslel jsem to tak nějak globálně, aby tu nebylo šedesát témat, jako všude ;)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od Petr.116 » čtv 15. srp 2013 11:04:08

krivulak píše:To je právě to, nijak oběhané se mi nezdá... Ani nemůže, magneťák mam ze školy a táta mi říkal, že jestli ho za celou dobu použili desetkrát, tak je to moc. A docela bych tomu i věřil, našel jsem tam jen jednu pásku :) Jinak do toho magneťáku se nikdo nevrtal, i gumičky jsou origo, a šrouby polité zelenou barvou. Jediné, co nefunguje je počítadlo, které nějaká učitelka vynulovala a podržela za běhu, takže jsem jen vysypal úlomky a sundal pružinovou gumičku... Dokonce ani filcy nejeví známku opotřebení...

Jinak s tím tématem, já mám těch magneťáků víc, a myslel jsem to tak nějak globálně, aby tu nebylo šedesát témat, jako všude ;)
To jo, ale při odpovědích není možné prohledávat v jedné větvi desítky různých specifických dotazů, které spolu nesouvisí ...

A to obložení není ztvrdlé ? To Ti síra z ovzduší udělá ... Možná, že bych opatrně zkusil REGUM ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

krivulak
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. srp 2013 21:36:29
Bydliště: Loket

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od krivulak » čtv 15. srp 2013 11:11:38

Vyndal jsem ho (dle manuálu kolečko opracované ogumované :) a po očištění jsem zjistil, že na některých místech lepí. To bude možná ono...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od Petr.116 » čtv 15. srp 2013 11:23:54

krivulak píše:Vyndal jsem ho (dle manuálu kolečko opracované ogumované :) a po očištění jsem zjistil, že na některých místech lepí. To bude možná ono...
Něco takového jsem čekal ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

krivulak
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. srp 2013 21:36:29
Bydliště: Loket

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od krivulak » čtv 15. srp 2013 11:29:11

Petr.116 píše:
krivulak píše:Vyndal jsem ho (dle manuálu kolečko opracované ogumované :) a po očištění jsem zjistil, že na některých místech lepí. To bude možná ono...
Něco takového jsem čekal ...
Možná nejapná otázka, ale co teda s tím?

No to poněkud záleží na tom, čím to lepí ... zkusil bych to demontovat ven (abys to mohl udělat pořádně a neodmastil bys uložení osy atd ...) a pak zkusil nejprve málo agresivní chemií (líh) očistit to kolečko. Pak případně benzín apod.
Pokud by se zjistilo, že ta pryž je sice už kolem dokola očištěná a odmaštěná, ale už je nepružná, zkusil bych REGUM (koupí š občas v drogerii - viz strejda GOOGLE. A uvidíš.

na závěr bych očistil a odmastil vnitřní plochy uložení kolečka a pak je lehce promazal vhodným olejíčkem ...

krivulak
Příspěvky: 14
Registrován: stř 14. srp 2013 21:36:29
Bydliště: Loket

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od krivulak » úte 27. srp 2013 21:28:32

Zdravím, kolečko jsem vyndal, vzorně očistil lihem, pak jsem zjistil, že jsou zde dvě malé otlačeniny, které to způsobují. Jedna je v místech té dírky a druhá asi o čtvrt otočky vedle, což by odpovídalo vzdálenosti setrvačníku a rozdělovače. Celý kolečko je pružný, bez problému... Má cenu zkoušet ten regum? Nebo už jen vyměnit?
Obrázek
Obrázek

P.S.: Obrázky jsou velké, protože jsem chtěl, aby to bylo vidět.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od TheLastUnicorn » stř 28. srp 2013 14:03:00

Někdy částečně pomůže nechat to pár hodin běžet...ale většinou je to na výměnu.

radim
Příspěvky: 8
Registrován: ned 04. kvě 2014 6:57:10

Re: Oprava magnetofonu Tesla B444 Super Lux

Příspěvek od radim » ned 04. kvě 2014 9:13:45

"učitelka" nechala magnetogon zapnutý, kladku přitlačenou a vypínala to tažením ze zásuvky.
Jako nejšetrnější bych zkusil uložit do glycerínu, nechat tam tak den, mělo by to změknout.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“