Tesla NZC 431 - nehraje

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
ondra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. led 2015 17:00:32

Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od ondra » pát 06. úno 2015 16:00:12

Ahoj.
Mám od někdy z historie gramofon Tesla NZC 431. Hrál parádně ale poslední dobou bylo čím dál těžší vyvážit balanc pro oba reproduktory, hodně praskal a teď se odmlčel úplně. Reproduktory jsou v pořádku. Potřeboval bych ho co nejefektivněji rozchodit. Rozebral jsem ho a na omak nenašel žádný vadný spoj, víc tomu nerozumím. Nebo vytáhnout drátky od jehly (ale jaké?) a zapojit do externího/nového zesilovače a obejít tím zesilovač v gramofonu, pokud by to ovšem něco řešilo.

Nejsem nadšenec do elektroniky a moc tomu nerozumím, ale třeba se jím stanu :-)

díky za rady i za případné vyvrácení mých mylných představ

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od Petr.116 » pát 06. úno 2015 17:53:18

ondra píše:Ahoj.
Mám od někdy z historie gramofon Tesla NZC 431. Hrál parádně ale poslední dobou bylo čím dál těžší vyvážit balanc pro oba reproduktory, hodně praskal a teď se odmlčel úplně. Reproduktory jsou v pořádku. Potřeboval bych ho co nejefektivněji rozchodit. Rozebral jsem ho a na omak nenašel žádný vadný spoj, víc tomu nerozumím. Nebo vytáhnout drátky od jehly (ale jaké?) a zapojit do externího/nového zesilovače a obejít tím zesilovač v gramofonu, pokud by to ovšem něco řešilo.

Nejsem nadšenec do elektroniky a moc tomu nerozumím, ale třeba se jím stanu :-)

díky za rady i za případné vyvrácení mých mylných představ
Já bych začal tímto http://radiojournal.cz/schemata/nzc431sd.pdf ... podívat se kolem potenciometrů balance a hlasitosti a na poťáky samé ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

ondra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. led 2015 17:00:32

Re: Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od ondra » pát 06. úno 2015 19:26:36

Paráda, tohle jsem hledal a nenalezl. Díky. Bohužel se mohu koukat pouze očima, něco jako osciloskop nemám, ale alespoň to ohmatám...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od Seiko » sob 07. úno 2015 0:25:44

ondra píše:Paráda, tohle jsem hledal a nenalezl. Díky. Bohužel se mohu koukat pouze očima, něco jako osciloskop nemám, ale alespoň to ohmatám...
Ahoj, odkud jsi? Mám obavu, že bude potřeba spolupráce někoho, kdo má trochu vzdělání v drátech...
:hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od Petr.116 » sob 07. úno 2015 2:28:55

ondra píše:Paráda, tohle jsem hledal a nenalezl. Díky. Bohužel se mohu koukat pouze očima, něco jako osciloskop nemám, ale alespoň to ohmatám...
Jestli jsi schopen gramo doručit do Prahy, podívám se Ti na to.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

ondra
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. led 2015 17:00:32

Re: Tesla NZC 431 - nehraje

Příspěvek od ondra » sob 07. úno 2015 9:16:28

Díky za nabídky, asi to bude jistější.
Maršovice, okr. Jablonec nad Nisou.
Do Prahy v nejbližší době nedoručím, nemám jak. To by se musela naskytnout nějaká nečekaná okolnost.

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“