Sluchátka

Skupina. kde je možno vznést specializovaný dotaz na potíže s určitým zařízením a získat radu "jak na to" od jiného člena ...
Odpovědět
Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Sluchátka

Příspěvek od Dalibor » pát 22. lis 2013 7:39:01

Ahoj,
mám dotaz ohledně sluchátek, staré odešly do věčných lovišť.
Jaké byste doproručili na běžný domácí poslech?
Běžným domácím poslechem myslím kategorii do 4000Kč.
Dva hudebníci mi doporučují Marshally, ale nevím, jestli se spíš nejedná o věrnost značce.
Díky.

Dalibor.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Sluchátka

Příspěvek od libor » pát 22. lis 2013 8:38:02

Obecně asi nelze udělat chybu sluchátky zn. Sennheiser. Já např. používám sluchátka Shure (typ můžu napsat až večer, jsou doma) asi za dva tisíce a (na rozdíl od přenosek) se mi zvuk sluchátek líbí. Ale chce to spíš navštívit nějaké studio nebo prodejnu a poslouchat - sluchátka jsou větší alchymie než bedny a každému sednou jiné... Jinak předpokládám uzavřenky, ne špunty...
Naposledy upravil(a) libor dne pát 22. lis 2013 8:41:44, celkem upraveno 1 x.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Sluchátka

Příspěvek od Dalibor » pát 22. lis 2013 8:53:09

ARF jsem měl a je fakt, že hrály hodně dobře, ale vždycky jsem měl pocit, že si nasazuju přilbu :-)
Špunty bych ani nechtěl, nelíbí se mí pocit ucpaných uší, preferuji klasické mušle.
A skutečně záleží na uších, protože všemi chválené Koss Porta Pro mě nějak moc neohromily, ikdyž ani neurazily.
Taky raději poslouchám "in area" přes bedny, ale čím dál víc mám čas na poslech až večer a to prostě nejde, takže proto potřebuji ty sluchátka.
Mrknu se po všech, o kterých jste tu zatím psali.
Díky za tipy.
D.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Sluchátka

Příspěvek od kemo87 » čtv 09. led 2014 13:56:05

Marshallům se určitě vyhni obloukem, poslocuhal jsem je. Zvuk nic moc a pohodlí jak středověka mučírna. Ty sluchátka vyrábí nějaká neznámá firma, která má jen propůjčenou značku Marshall. Vlastně tenhle produkt je určen jako módní záležitost pro dorost, něco jako Beats a podobně. Mluvim konkrétně o Marshall Major.

Ty sluchátka jsem chtěl, ale stačila minuta poslechu a už nikdy. Místo toho mám ultrapohodlá Audio Technica ATH-T500 (uzavřenky) a Bayerdynamics DTX910 (otevřenky). Obě můžu podoručit narozdíl od Marshalla.

Jo a pak mám ještě posilovač krční páteře ARF300 :hahahihi:

Odpovědět

Zpět na „Obecné technické dotazy, problémy, rady“