Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Příspěvek od Petr.116 » ned 23. srp 2020 23:07:25

Ahoj všichni :hi:
Konečně jsem se dostal k výměně levého ložiska páskové dráhy mojí B77. Hlučelo při rychloposuvu. A protože jsem koupil 2 ložiska, vyměnil jsem pravý pevný čep taky za ložisko.

Při Play/Rec se v pohodě točí obě ložiska rychlostí pásku. Ale při rychloposuvu se tu a tam pomalu otáčí. U pravého záleží na opásání páskem (závisí na úhlu, pod kterým jde pásek nahoru na pravou cívku. Vymyl jsem původní tuk ložiska benzínem a kápnul pár kapek oleje na sintrovaná ložiska Revox. Je řidší ... lepší výsledek, ale stejně se neroztočí rychlostí pásku při převíjení.

Nejspíše je tření pásku na obvodu ložiska nepostačující k přenosu dostatečné síly k překonání valivého odporu kuliček ložisek při té rychlosti. Tah pásku kvůli tomu měnit na motorech nechci. Zdá se dostatečný ...

Jaká je Vaše zkušenost?
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Příspěvek od mirek » pon 24. srp 2020 7:38:16

Má zkušenost je stejná, pomohla by úprava páskové dráhy instalací vyrovnávacího kolíku za pravým ložiskem tak jak je to vyřešeno u PR 99.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Příspěvek od Petr.116 » pon 24. srp 2020 8:15:54

Myslel jsem si něco podobného ... teda vpravo jasně. Ale co vlevo? Tam je opásání větší a chová se to stejně, jako vpravo.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Příspěvek od mirek » pon 24. srp 2020 9:52:01

Místo kuličkových ložisek zhotovit ložiska kluzná.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska páskové dráhy Revox B77 MK1

Příspěvek od Petr.116 » pon 24. srp 2020 13:40:13

Jen co zvládnu aktuální pracovní maratón a bude mi líp, se do toho pustíme :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“