Náhrada LF357H aneb všechno jde ...

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Náhrada LF357H aneb všechno jde ...

Příspěvek od Petr.116 » sob 16. úno 2019 0:12:16

V rámci jedné opravy byl odhalen mrtvý operák LF357H (patice DIL8) . Jak už to tak chodí (a bude hůř), pochopitelně nic takového nebylo k mání (a nějaké nabídky plagiátů neberu vážně). Po delším hledání jsem se rozhodl tento na svoji dobu slušný nízkošumový OPAMP nahradit moderním obvodem americké firmy Analog Devices - AD825. Sehnal - koupil.

Mělo to jen jeden háček: provedení SMD. Tenhle skvělej integráč se už jinak nevyrábí. Takže se oprava poněkud zkomplikovala. Jedna se muselo dovybavit pracoviště na tuto technologii (ESD) a poté mě to taky konečně donutilo pořídit zařízení na odsávání zplodin. Ona člověka sere a dráždí o obyč. kalafuna, natož pasty, nutné pro pájení SMD prcků ... Lupa s osvětlením je součástí pracoviště dávno a tak vzhůru do práce.

Zdařilo se. Po zakoupení redukce a spojovacích kolíků jsem se dal do práce.

Výsledek je zde:





Po výměně zařízení šlape jako za mlada ... :good2: Je ale fakt, že když jsem rozbalil zásilku s operáky a viděl ty prcky, dost ve mně hrklo. Přece jen oči důchodce, že ?
Ale dobrý konec - všechno dobré :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“