Revox B77 MK I - přestavba

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od mir47 » stř 03. říj 2018 13:31:28

Už dlouho jsem si sliboval, že jednou.....až bude čas a prostředky si B77čku doplním o počítadlo z PR99.
Dvě základní desky Locator MPU a Locator comand se mi podařilo koupit na Ebay. A díky přívětivosti Petra (Reta) který mi věnoval nesehnatelný díl - pravou rolničku pro snímač pohybu pásku - jsem mohl uskutečňovat svůj sen. Clonku snímače a zbývající desky jsem si vyrobil, zapojení přizpůsobil podle potřeby B77čky a přes pár "nepodarků" v kabeláži, kterou je také nutné upravit a doplnit o DIY konektory se sen stal skutečnosí.
Už se kochám:
Obrázek

Obrázek
detail:
Obrázek
jak je to uvnitř:
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od reta » stř 03. říj 2018 15:54:43

:hi:
Přeci jenom je to oku lahodící pohled a to nemám na mysli jen počítadlo.
Jen tak dál.
:)

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od Seiko » ned 21. říj 2018 22:05:15

Ahoj, tak přemýšlím, co je to za geniální "složenina". Na krytu hlav B77, přitom, dle Variable speed je to B77 MKII. Tlačítko "Tape dump" jsem na B77 snad nikdy neviděl, jen na A77. Počitadlo je absolutně vynikající, ostatně - materiál k tomu, abych si ho dal na svoji B77 bych měl taky (včetně oné pravé rolny v páskové dráze). Jen ten čas chybí... Hluboce skláním svůj klobouk! :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od mir47 » pát 08. lis 2019 2:54:05

Boží mlýny taky melou pomalu.
Rok s rokem se sešel (letí to) a já konečně mohu říci hotovo.
Po prvotním nadšení z provedeného díla přišlo rozčarování, zklamání a taky trochu pocit marnosti. Rozčarování nad tím, že B77čka neumí zastavit při zpětném převíjení na přesném místě.
A to možná s horší přesností než mechanické počítadlo. :scare:
Absence pravého vodítka udělala své. PR99tka jej má a není tam pro parádu. Nedovolí k proklouznutí pásku na snímači otáčení.
Jenže sehnat se jej ? Nemožné, pokud nepočítám nabídku z Kanady.
Takže vyrobit - nějak...
Zklamání - to přišlo záhy. Mirek zdejší člen mě požádal zda bych si neposlechl pro porovnání sluchátkový výstup - měl nějaké problémy na své B77. Tedy poslechl a...no hrůza nedalo se poslouchat . Příšerný brum..!
Pak se krátce po té dostavil pocit marnosti, když se mi nedařilo tu prokletou zemnicí smyčku najít. Jakmile jsem připojil logiku od digipočítadla ozval se brum.
Představa, že celou pracně vymyšlenou kabeláž budu muset předělat odsunula na několik měsíců B77čku do "nejspodnějšího šuplíku". Až přišel den D - buď najdu nebo vyhodím!

Obrázek
nakonec stačilo prohodit mezi sebou 2 dráty od zdroje a nastalo hrobové ticho.... :potlesk:

Následný sled prací už vzal poměrně rychlé tempo, nejdříve jsem pořídil za hříšný peníz sadu barvy Nextel B21 a připravil bednu na stříkání - odstranit barvu, vytmelit, vybrousit je několik hodin práce.
Ale konečný výsledek potěší.
Obrázek
Obrázek

Z úvah jak udělat pravé vodítko - nechtěl jsem okopírovat PR99tkové provedení neboť ty šouby na panelu co jej drží se mi nelíbí - vzešlo toto jednoduché řešení.

Obrázek
u kterého jsou třešínkou na dortu "vodicí rolničky".
Na které mne přivedla hloubavá a nepokojná duše Mirkova. Objevil, že kdosi na Ebay nabízí vylepšení - opatřuje vodicí tyčky na B77 vysoustruženými rolničkami, které se mažou "speciálním olejem". Představa, že v blízkosti pásky bude cosi mazáno ..... tak to nee.
A šuplík opět vydal své poklady v této podobě.
Obrázek
Vodicí rolničky z plotru Graphtec mají 2 zapouzřená miniaturní ložiska .. no neberte to..


Obrázek

Obrázek

A abych měl jistotu - neboť výrobní číslo B77čky je 72894 - vyměnil jsem kondíky na deskách za " zlatou lepšovku"
Obrázek

Konečně se mohu kochat pohledem i poslechem ... HOTOVO
? hotovo ? :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od Petr.116 » ned 01. pro 2019 20:48:09

Paráda :good2:
gratuluju !
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od reta » pon 02. pro 2019 10:14:37

:hi:
Pěkné, tiše závidím, že jsi schopen něco takového dát dohromady.
Užívej si REVOX dnů.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od mir47 » pon 20. led 2020 22:38:35

Díky za inspiraci a podporu.
:gratulace:

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Revox B77 MK I - přestavba

Příspěvek od mir47 » pát 18. zář 2020 14:27:10

Tak teď už poslední úprava:
Výměna reprodukčního zesilovače za ten co je používán v PR99tce.
Zalíbilo se mi, že lze u něj podle měřicího pásku nastavit pro každou rychlost zvlášť jak výstupní úroveň tak i frekvenční charakteristiku.
Stačí k tomu jen drobná úprava na desce "interconnect PCB" a je vše OK.
Samozřejmě před zabudováním do B77čky je nutné zkontrolovat a případně vyměnit 6 odporů v korekčních obvodech - doporučené hodnoty jsou uvedeny v dokumentaci.
Toto zmiňuji proto, že převážně PR99tky byly používány s rychlostmi 19 a 38cm/s na rozdíl od B77ček u kterých obvykle převažují pomalejší provedení 9,5 a 19cm/s a proto sehnatelné zesilovače mívají "rychlejší korekce".
Aby všechny desky měly stejnou "kulturu" vyměnil jsem i na této desce elkondíky a trimry.
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“