Revox B77 - Nextel

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Revox B77 - Nextel

Příspěvek od mir47 » pon 10. dub 2017 9:51:36

Chtěl bych touto cestou oslovit nadšence a fandy Revoxů, kteří by si chtěli vylepšit vzhled svých miláčků.
Všem je známý fakt, že barva Nextel použitá na nástřik je po letech dost často "lepivá", změklá a tudíž velmi náchylná na poškrábání.
Díky tomu nese povrch větší či menší stopy užívání. Lze to změnit novým nástřikem a jak je možné zjistit na Ebay zde je tato služba nabízena (nabízela se) - tuším za 80Eu + poštovné tam,zpět, bankovní poplatky. Nebo je možné koupit nově nastříkaný kryt za 160-199 Eu, zkrátka nic z laciného kraje.
Proto jsem pátral jak se tomuto vyhnout a mít výsledek tak říkajíc pod kontolou.
Je to možné, jelikož barvu Nextel lze sehnat i v ČR jen - a zde je malý háček - nejmenší sehnatelné balení setu (barva, tužidlo) je 1 Litr což stačí na 5 m2.
Cena tohoto setu podle dnešní informace je cca 1600 Kč bez DPH.
Plocha krytu B77čky je cca 0,5m2 a co s tím zbytkem ?
Do půl roku podle informací distributora je tužidlo nepoužitelné - ztuhlé. Tomuto by se podle mých zkušeností s jinými barvami dalo věřit.
Proto pokud by se zde našel někdo kdo by byl ochoten do toho jít společně tak to uvítám.
Jen pro informaci chci dodat, že ač se to může zdát lákavé - jojó parada přefoukne se to barvou a hotovo - tak co se týče B77čky krytu to není nic snadného. Myslím tím přípravu před nástřikem.
Už jsem vystřízlivěl bo jsem si koupil jeden kryt tak říkajíc na pokusy a zjistil,že odstranit původní nátěr z krytu není snadné. Známé "barvožrouty" žerou i ten plast. Takže jsem musel pěkně ručně postaru škrabkou změklou barvu odstranit, což samo o sobě jde snadno ale hned to není.
Takže kdyby se tu našel někdo kdo by šel do toho společně dejte vědět.

mimus
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. srp 2020 15:30:04
Bydliště: Zábřeh

Re: Revox B77 - Nextel

Příspěvek od mimus » sob 22. srp 2020 15:33:10

Zdravím, otázka už zcela určitě není aktuální, ale jelikož řeším stejný problém, chtěl bych se zeptat, jak to dopadlo ?

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Revox B77 - Nextel

Příspěvek od mirek » sob 22. srp 2020 20:09:07

Stal jsem se spolupracujícím s mir47 na této akci a musím říct,že vše dopadlo excelentně. Revox je jako nový.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“