REVOX remote control - DIY projekt

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od libor » pát 16. srp 2013 18:00:21

.
Naposledy upravil(a) libor dne pát 28. lis 2014 15:50:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od Petr.116 » pát 16. srp 2013 18:48:41

libor píše:Posledních pár dní jsem se zabýval výrobou bezdrátového dálkového ovládání pro svého Revoxe B77. Náklady na celé zařízení vyšly na cca 450,- kč.
revoxdiy.jpg
Co je k tomu potřeba:
1). Z DEALEXTREME jsem si objednal modul šestikanálového dálkového ovládání za cca 336,- kč včetně poštovného.
2). Pár drobností z GESu - přístrojová krabička, stabilizátor 7812, další drobnosti jako malý chladič, kus osmižilového kabelu, staré pětikolíky apod. jsem našel doma.
3). Výroba konektoru - jelikož originální konektor jsem nesehnal (na ebay.de je, ovšem není levný), vyrobil jsem si jej. Piny jsem získal rozlámáním dvou Tesláckých pětikolíků, na ně jsem si vyrobil šablonu pomocí které jsem si připravil tělísko konektoru z hnědého plastu ve tvaru misky. Po nastrkání pinů a zalití jejich konců dvousložkovým lepidlem vznikl konektor, který se po připájení kabelu zalepil do obalu od pětikolíku, jak to vypadá je ZDE.
4). Do krabičky z GESU jsem přišrouboval chladič se stabilizátorem na 12 voltů typ 7812 a desku přijímače k ovladači.
5). Po výrobě nezbytných SAMOLEPEK :D jsem jimi polepil OVLADAČ i KRABIČKU. Z ovladače jsem odstranil vysouvací teleskopickou anténu, která je pro ovládání v místnosti zbytečná a nahradil ji kusem drátu uvnitř ovladače.

Jak tu funguje se můžete kouknout na VIDEO TADY.

Fotogalerie na rajčeti s dalšími fotkami je TADY.

Zapojení je naprosto jednoduché. Do krabičky je z konektoru magnetofonu přivedeno napájení +24V, které se pomocí stabilizátoru sníží na 12V pro napájení přijímací části. Přívod 24V je rozveden na střední kontakty šesti relátek, z nihž jsou výstupy vyvedeny na konektor.

Funguje to naprosto bezchybně a za ty peníze je to super. Výhodou je, že ovládání není infračervené, ale rádiové, takže krabička s přijímačem může být schovaná za magnetofonem a ovladač nemusí na magnetofon "vidět". Originální dálkové ovládání, navíc kabelové, se občas vyskytuje za ceny přes 150 eur.

:drinking: :drinking: :drinking:
Vypadá to moc dobře :-)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od mirek » pát 16. srp 2013 19:39:28

Tak k tomu lze dodat jenom tohle : hluboký obdiv a gratulace k perfektnímu výrobku !
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od Petr.116 » sob 17. srp 2013 18:15:18

No když tu parádu člověk vidí, tak má chuť prodat AKAI GX-210D, který nemá elektromagnetické ovládání a pořídit některou z verzí vyšších, třeba jako má Majo a tohle k ní udělat.
Fakt Libore, takhle má vypadat DIY - trpělivě a precizně až do finále !
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od libor » sob 17. srp 2013 18:31:59

Pánové, díky za chválu. Funguje to skvěle, mám z toho radost.

Ale asi jste si nevšimli zcela zásadní a důležité věci - mám nové hliníkové cívky!!! :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od Petr.116 » sob 17. srp 2013 18:39:17

libor píše:Pánové, díky za chválu. Funguje to skvěle, mám z toho radost.
Teď koukám, že lidi dělají obdobné věci i na jiné značky - např. http://www.ebay.de/itm/Wireless-Remote- ... 422wt_1161

http://www.akai-remotes.com/

Tudíž by se dal ten Liborův nápad použít obecně - viz " ...Comes with a DirecTV RC65 universal remote, but, you can use any universal remote on the market. Just set it for one of the Sony VCR button codes.*-pause and reverse play only works on decks with these functions ..." :good:

Ovšem skutečně efektivní by bylo použít ten 12 kanálový obvod, což by umožnilo další funkce - třeba funkci ZÁZNAM. problém ale bude, že většina MGF má záznam řešený mechanickým přepínačem spojeným s blokací proti náhodné aktivaci REC, a tam by to nešlo ... :stop:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od libor » úte 03. zář 2013 6:22:28

Revox má záznam řešený mikrospínačem, měl jsem to na posledním šestém kanále zapojené (relátko spínalo záznam a přes diodu poslalo impuls i do play) ale odpojil jsem to, chce to nějakou pojistku, aby při neopatrném chycení ovladače do ruky nezačal magnetofon nahrávat. Bohužel na stisknutí dvou tlačítek na ovladači to dvě relátka v přijímači nesepne. Řešením by bylo udělat do ovladače malý posuvný přepínač pro aktivaci tlačítka REC, nebo ještě jedno tlačítko zapojit do série s nahrávacím, aby se musely stisknout obě dvě. Nakonec jsem to neřešil, protože-jak často člověk zapíná nahrávání? Rozhodně tak málo, aby to nemohl zapnout na mgf. Více kanálů než 6 mi přijde zbytečné. Pro Revox je to play, rec, ffwd, rew, stop, pause, což je akorát. V tvém případě (GX630D) ještě jeden kanál ušetříš, protože máš mechanickou pauzu ...

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od mirek » stř 04. zář 2013 18:18:07

libor píše:Revox má záznam řešený mikrospínačem, měl jsem to na posledním šestém kanále zapojené (relátko spínalo záznam a přes diodu poslalo impuls i do play) ale odpojil jsem to, chce to nějakou pojistku, aby při neopatrném chycení ovladače do ruky nezačal magnetofon nahrávat. Bohužel na stisknutí dvou tlačítek na ovladači to dvě relátka v přijímači nesepne. Řešením by bylo udělat do ovladače malý posuvný přepínač pro aktivaci tlačítka REC, nebo ještě jedno tlačítko zapojit do série s nahrávacím, aby se musely stisknout obě dvě. Nakonec jsem to neřešil, protože-jak často člověk zapíná nahrávání? Rozhodně tak málo, aby to nemohl zapnout na mgf. Více kanálů než 6 mi přijde zbytečné. Pro Revox je to play, rec, ffwd, rew, stop, pause, což je akorát. V tvém případě (GX630D) ještě jeden kanál ušetříš, protože máš mechanickou pauzu.
Dle mého soudu má B 77 jištění proti náhodnému spuštění záznamu v přepínačích REC pro levý a pravý kanál. Pokud přepínače nejsou v poloze ON nelze záznam aktivovat.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 07. zář 2013 8:19:49

Tohle si asi udělám taky do akaie... :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX remote control - DIY projekt

Příspěvek od Petr.116 » sob 07. zář 2013 17:33:42

TheLastUnicorn píše:Tohle si asi udělám taky do akaie... :)
Já taky :good:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“