Pračka desek, odsávání

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mirek » sob 05. zář 2015 10:03:52

Byl to vrak vysavače ETA , takový typ s motorem upevněným přímo na prodloužené tyči,typ by se dal určitě dohledat. V bazaru to bylo za 80 Kč.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mirek » sob 05. zář 2015 16:43:16

Nejspíše ano, model ETA 422 .
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mir47 » stř 07. říj 2015 19:01:58

Pro ty co náhodou plánují si vyrobit pračku jeden typ na vysavačovou jednotku, kde sehnat?
Pračku mám také rozdělanou a když jsem náhodou vezl cosi na sběrný dvůr všiml si odložených vysavačů.
A jednotka je už u mne doma
Obrázek
i s el. regulací - za dobré slovo - děkuji. :yes:

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mir47 » pon 18. dub 2016 8:09:53

Kdyby to ještě někoho zajímalo tak toto je výsledek z cest po slepých uličkách technických nápadů a řešení - prostě taková klasika.
Obrázek

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mirek » pon 18. dub 2016 10:05:33

Zajímá, vypadá to velice dobře a naprosto nepochybuji o funkčnosti. Přivítal bych další fotky vnitřního prostoru pračky.Velice pěkná práce.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
mir47
Příspěvky: 63
Registrován: stř 30. zář 2015 19:31:55
Bydliště: Praha

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od mir47 » pon 18. dub 2016 18:42:13

Původně měla být s "bezdotykovým odsáváním" ale byla to jedna ze slepých uliček.
Jakž takž to fungovalo na 180gr desky ale pokud jsem chtěl vyčistit lehčí - slabší tak vyšší sací výkon desku prohnul až se dotkla povrchu sací trubky a to i přesto, že jsou na trubce 2 dorazová kolečka vymezující výšku sací trubky nad deskou cca 0,5mm
Proto jsem nakonec sací trubku doplnil o OkkiNokki sametky a dorazová kolečka aspoň nedovolí "brutální přítlak" k povrchu LP ale jen utěsní sací štěrbinu a pak vše funguje klasickou cestou.
Výška sací trubky je snadno nastavitelná, protože ložiska dorazových koleček mají excentrickou osu.
Ta druhá trubka vlevo slouží k přívodu teplého (ohřátý vysavačem) vzduchu, který pak dosuší LP.
Stalo se mi, že jsem koupil v dobré víře vyprané desky ale asi zasunuté do obalu ještě mírně navlhlé a měly na povrchu nehezké "mapy". Možná to nevadí ale minimálně to na mne působí divně. Takže proto ta snaha využít teplo z vysavače.
Vzduch který jde do sušicí trubky je přefiltrovaný neboť před vysavačem je hepafiltr viz. fotky.
Tady :

http://kumbu.rajce.idnes.cz/cisticka_LP

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Petr.116 » stř 20. dub 2016 21:23:54

Tak tomu se říká pečlivá technická práce - pěkný ! :good2:
Zdá se, že máš technologické zázemí ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od reta » ned 05. lis 2017 15:58:34

Pračka z ultrazvukové vany. Už mi pere.
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od Petr.116 » ned 05. lis 2017 20:44:52

reta:
No jo, ale jedna věc je vyprat (resp. uvolnit nečistoty v drážce), ale pak by mělo následovat jejich kvalitní odsátí (což se u podtlakových myček dělá tou vývěvou ...).
Pokud bys (podle mého názoru) POUZE takto vypral, tak výsledek nebude takový, jako kdybys to i odsál ...

To je podobné, jako bys u pračky zrušil máchání a odstřeďování ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 88
Registrován: ned 13. črc 2014 20:03:34
Bydliště: Pardubice

Re: Pračka desek, odsávání

Příspěvek od reta » ned 05. lis 2017 22:26:07

:hi:
Jenže ty moje nečistoty padají na dno pračky. Desky se otáčejí rychlostí 1,4 otáčky za minutu, žádné víření kapaliny. Doba praní v podstatě neomezená. 98% smočených nečistot neplave ani se nevznáší. Myslím, že tento způsob praní je výhodnější, oproti tomu kdy se na desce vytvoří směs kapaliny a nečistot a touto směsí se "brousí" deska, a po obroušení se to odsaje vývěvou.
:)

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“