DIY gramofon

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

DIY gramofon

Příspěvek od mirek » pát 19. pro 2014 11:20:11

Doma zhotoveno a vypipláno.

Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: DIY gramofon

Příspěvek od kemo87 » pát 19. pro 2014 12:18:09

Mirku opět naprosto perfektní práce. Máš to pěkný.... :good:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY gramofon

Příspěvek od Petr.116 » pát 19. pro 2014 14:16:18

S499.1023 píše:Je to krásný ale námět ke zlepšení bych měl - Petr by Ti mohl věnovat svůj talíř se stroboskopickými značkami z NC 452.116 - on ho stejně nepoužívá a Tobě by gramofon prokoukl :hahahihi: .
Kdybych měl, věnoval bych ... ale ten můj je jiný - z HiFi klubu dvoudílný s osou dolů a ložisko je na šasi. Je elexovaný černě a frézované strobo značky ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: DIY gramofon

Příspěvek od mirek » pát 19. pro 2014 17:33:19

To by znamenalo kompletně gramofon překonstruovat, prakticky vyrobit nový. Instalovaný talíř je jednodílný, osa je součástí základního fundamentu a ložiskové pouzdro je součástí talíře. Stroboskop nepotřebuji, gramo je třírychlostní s elektronickou přehazovačkou a stabilisací otáček. Elektronika je seřízena pomocí kmitočtu 3.150 Hz a čítače , otáčky jsou velice stabilní.K nastavení byly použity : měřič kolísání ND-1481, který v sobě má čítač a měřící deska Supraphon 1 19 1088.K případné kontrole otáček mám krystalem řízený stroboskop.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY gramofon

Příspěvek od Petr.116 » pát 19. pro 2014 19:28:33

mirek píše:To by znamenalo kompletně gramofon překonstruovat, prakticky vyrobit nový. Instalovaný talíř je jednodílný, osa je součástí základního fundamentu a ložiskové pouzdro je součástí talíře. Stroboskop nepotřebuji, gramo je třírychlostní s elektronickou přehazovačkou a stabilisací otáček. Elektronika je seřízena pomocí kmitočtu 3.150 Hz a čítače , otáčky jsou velice stabilní.K nastavení byly použity : měřič kolísání ND-1481, který v sobě má čítač a měřící deska Supraphon 1 19 1088.K případné kontrole otáček mám krystalem řízený stroboskop.
No nehledě na to, že Igor nemá úplně pravdu, že ho nepoužívám ... Moc sice ne, ale protože tangenciál končí u zvlněných desek, musím tu mít aspoň jeden slušný gramofon s klasickým raménkem, které ty případné mořské vlny zvládne. Navíc - až dokopu všechny zpožděné projekty, chystám se udělat tu servosmyčku, abych odstranil to ujíždění M302 po zapnutí. Na to se docela těším ... Přece jsem si nekupoval Shure M97-XE, aby tu ležela a já hobloval jen Denen DL-110 ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“