Měřicí souprava na měření reproduktorů

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » čtv 14. srp 2014 15:52:36

Tak pomalu a po chvilkách tvořím měřicí soupravu na měření reproduktorů. Čas není (moc práce) a tak to jde pomalu ...
Většina věcí je již hotova, pouze schází dokončit měřicí výkonový zesilovač ...

Níže je pár fotografií z rozestavěného zařízení a další ...

Jako přesný šablonový systém již delší dobu používám program na návrh plošných spojů Sprint-layout, který mi umožňuje snadno a přesně vytvořit šablonu panelů atd.
Šablona se po odladění vytiskne a nalepí na panel. Tím odpadne složité přenášení kresby, rýsování atd. A hlavně nemusím rýt do panelu rýsovací jehlou :)



Ten otvor cca uprostřed předního panelu je pro potenciometr regulace výstupní úrovně signálu ...





... novodurová deska bude sloužit jako izolační nosný konstrukční prvek, nesoucí zbylou elektroniku ...





Původně jsem jako nezbytný kontrolní voltmetr pro kontrolu výstupního napětí zesilovače (zejména nutné pro měřní výškových repro) chtěl
použít šuplíkový ručkový přístroj Metra MP40 - 100 mikroampér, ale protože není zcela v pořádku, použiju panelový LCD voltmetr.
Pouze jsem jeho ošklivý šedý rámeček musel přestříkat na černo ...





Koukám, že ten prach to chtělo před focením otřít :hahahihi:



Takhle bude vypadat s krytem ... (skutečnost je mnohem lepší, fotit černý předmět bleskem není jednoduché)



Tento měřicí zesilovač bude spojen s externí profesionální USB zvukovou kartou ESI Maya 22 a měřicím mikrofonem s předzesilovačem na stativu.





„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Který knoflík ?

Příspěvek od Petr.116 » pon 08. zář 2014 17:31:49

Tak se pořád nemůžu rozhodnout. který knoflík dám na regulaci výstupního výkonu měřicího zesilovače ...

Líbí se mi úplně jiný (jak mám u NF generátoru ...), ale ten má otvor pro osu potenciometru 6,4 mm ...

takže výběrové řízení, co mám doma :











Některé se samozřejmě musí vyčistit ... a ta bílá krytka u 2 není zatlačena, takže na fotce zboku vypadá, že je asymetrická ...

Možná není špatná ta kleštinová 4ka, ale zkusím koupit větší průměr ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » pon 08. zář 2014 20:22:40

S499.1023 píše:Nechceš to slyšet natvrdo, že ne?
No jo, já vím, že nemám řešit p94oviny ... já jen aby mi pak někdo neřekl: "no teda, jak jsi tam mohl dát takovou hrůzu ..." :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » pon 08. zář 2014 22:08:13

S499.1023 píše:Netrefil ses. Moje odpověď by byla: Všechny navrhované jsou děsné, pokud si to míníš někde vystavit, kup si jeden hezký kovový knoflík a ser na zásoby z Tesly. Ale pokud to bude čistě pracovní nástroj, tak platí Tvůj odhad.
No však píšu, jako ten z RC generátoru:



...jenže ten má díru pro 6,4 mm osičku potenciometru. A můj ALPS poťák má 6mm :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » úte 09. zář 2014 2:24:47

A co tohle ?
http://www.pselectronic.cz/s2989-pro-hridel-6mm.html
... mně se líbí poslední 2 na stránce (průměr 20/výška 14 NEBO průměr 28/výška 16) ... nebo http://www.pselectronic.cz/k5120-123-kn ... -prec.html
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » úte 09. zář 2014 9:48:18

S499.1023 píše:Z mého pohledu knoflík 1630PREC nebo, s velkým odstupem za ním (ale za míň peněz), 2117SF VÝPRODEJ.
Asi 1630PREC - protože ten výprodejový je na drážkovaný hřídel, ale hlavně je dost utopenej odspodu. A mně nebude tolik koukat osa ven z panelu ...

Jenže už v Německu prý není v nabídce, takže koupen http://www.ges.cz/cz/knob-madk28-GES06813080.html
Dokumentace MENTOR je třeba zde : http://www.soselectronic.cz/a_info/kat2010_eng/a24.pdf
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měřicí souprava na měření reproduktorů

Příspěvek od Petr.116 » úte 21. říj 2014 21:45:14

Tak jsem zase malinko popojel s tím měřicím zesilovačem. jednal jsem přehodnotil pohled na bezpečnost a nahradil jsem "osmičkový" vstupní síťový konektor 3 žilovým - bývá dost často u notebookových adaptérů ...).
Pak jsem přidal malé trafo na napájení měřicího digitálního displeje (musí mít extra napájení (oddělenou kostru od měřeného obvodu ...). Deska napájecích zdrojů a měřicího převodníku k digivoltmetru už je taky osazená ...
Konečně jsem udělal věc, na kterou jsem se vůbec netěšil - udělat držák na potenciometr ALPS. Téhlé práci říkám : " ... kupovat k obojku psa ...". Totiž - nejprve byla vyvrtaná díra v předním panelu pro osu potenciometru
a po dlouhé době následně pomocí speciálního držáku "napozicován" potenciometr stranově a výškově tak, aby do té díry šel přesně středem. Na koleně dost obtížné.

A je namontová držák se dvěma filtračními kondy - podařilo se mi sehnat NIPPON CHEMICON :good: .

Tady je pár obrázků z rozestavěné konstrukce ...











„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“