Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Příspěvek od kemo87 » pát 20. čer 2014 10:11:00

Zdravím,
v současné době používám pro připojení beden zcela běžnou mědenou dvojlinku u průřezu 2,5mm. Funguje to dobře, ale chtěl bych si zkusit vyrobit reprokabely s banánky. Nečekám od toho že se něco změní, pleťové středy, pevné mohutné basy jako když si pšuknu do mísy a podobně. Vlastně od toho nečekám nic jinýho, než že se na chvilku zabavim, a bude to vypadat trochu více reprezentativně. A proto se ptám mistních odborníků:

1/ Jaký průřez volit na mé Quadraly
2/ Nějaký tip kde sehnat kvalitní banánky za rozumnou cenu?
3/ Stane se hodně když použiju dejme tomu stávající 2,5mm drát, použiju 4 žíly a upletu z toho pomlázku vlastně 2x5mm (opět nečekám žádné magické účinky...jen mě to zajímá). Jde o to jestli to nečemu nevadí. Vypadalo by to jak kabel co stojí majlant :cool: .
4/ Když si budu hrát na konec háje....Nějaký tip na levné oplety?

Díky...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Příspěvek od Petr.116 » pát 20. čer 2014 22:54:26

kemo87 píše:Zdravím,
v současné době používám pro připojení beden zcela běžnou mědenou dvojlinku u průřezu 2,5mm. Funguje to dobře, ale chtěl bych si zkusit vyrobit reprokabely s banánky. Nečekám od toho že se něco změní, pleťové středy, pevné mohutné basy jako když si pšuknu do mísy a podobně. Vlastně od toho nečekám nic jinýho, než že se na chvilku zabavim, a bude to vypadat trochu více reprezentativně. A proto se ptám mistních odborníků:

1/ Jaký průřez volit na mé Quadraly
2/ Nějaký tip kde sehnat kvalitní banánky za rozumnou cenu?
3/ Stane se hodně když použiju dejme tomu stávající 2,5mm drát, použiju 4 žíly a upletu z toho pomlázku vlastně 2x5mm (opět nečekám žádné magické účinky...jen mě to zajímá). Jde o to jestli to nečemu nevadí. Vypadalo by to jak kabel co stojí majlant :cool: .
4/ Když si budu hrát na konec háje....Nějaký tip na levné oplety?

Díky...
TLU používá kabel CYSY 4 x 1,5 mm2 - spojeny křížem vodiče hnědý a šedý, černý a zelenožlutý ... já to udělal taky a je to super.
Já se na banánky vykašlal, utaženo pod šrouby na zesu i bedně ...

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Federmann
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. kvě 2014 19:08:21
Bydliště: 75644 Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Příspěvek od Federmann » sob 21. čer 2014 5:31:32

Možná by bylo lepší to nepájet a použít kabelové zakončovací dutinky

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Příspěvek od Petr.116 » sob 21. čer 2014 11:12:54

Federmann píše:Možná by bylo lepší to nepájet a použít kabelové zakončovací dutinky
Proč ne, bylo by to rychlejší, ale zde zbytečné ... Jediná nectnost pájení, která zde přichází v úvahu, je to, že při pájení ztvrdne i kus licny za spojem. Kdyby to bylo v "otřásačce", jako auto apod., ano - souhlas. Takhle mi po letech upadly přívody u houkaček u Škoda 110 R v nárazníku ...

Ale u stabilního zapojení, jako jsou reproboxy, je to úplně jedno. Na kabelové dutinky musíš mít lisovací kleště ... Ty sice mám, ale neměl jsem ty dutinky a jít si koupit kvůli 8 dutinkám do OBI či jinam sadu za několik stokorun ...

Asi vím, jak jsi to myslel - provedení ale předpokládá, že vodiče jsou před propájením dobře zkrouceny a přitahující element netlačí "jen" do vrstvičky cínu. :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba reprokabelů, jakože z konce háje

Příspěvek od Petr.116 » pon 23. čer 2014 17:41:49

ransom píše: A kdybys chtěl něco úplně extra, můžu ti udělat do poslechovky pevné vedení z vytočeného a apartně natvarovaného 8mm AlMgSi drátu s povrchovou vrstvou mědi na nerezových nebo měděných Niro-clip podpěrách. Vypadá to sexy jak japonský Highend, jenom se to musí chránit před povrchovým zelenáním a černáním (stačí bezbarvý polyuretanový lak). Normálně se z toho dělají designové hromosvody.
Teda klobouk dolů Tome - tohle číst někdo z těch kluků na "fórech" od konce háje, zbledne závistí ... konečně by pochopili, že zatímco oni o tom jen kecají, opravdoví odborníci to i umí ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“