Zpoždění impulsu Remote control

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zpoždění impulsu Remote control

Příspěvek od Petr.116 » ned 18. kvě 2014 12:46:34

Tak výzkum ukončen ... kdyby měl někdo následující problém, mám řešení:

Většina magnetofonů, vybavená Remote konektorem, potřebuje na aktivaci záznamu z bezpečnostních důvodů, poslat na PLAY a REC najednou impuls. Je to kvůli ochraně proti náhodnému smazání.
Jednotky dálkových ovládání (rádiové) ale většinou generují pouze jediný impuls v čase ... neboli aktivují jen jeden výstup. A i když na ovladači stisknete 2 tlačítka najednou, aktivujete tím jen jeden kanál (ten, jehož tlačítko jste stiskli dřív ...).

Řešit to tak, že na výstupu aktivujete od signálu REC současně REC a PLAY nejde. To by bylo veliké riziko, že něco smažete.

Zvolil jsem logicky správný postup, imitující činnost, kterou provádíte ručně:

a) stisknout REC a vytvořit od okamžiku stisku tohoto tlačítka impuls délky 2-3 sekundy, který teprve posíláte dál ...
b) pak stisknout PLAY do časového limitu těch 2-3 sekund

A je to.

Odzkoušeno a teď se tvoří PCB ... a krabička. :hahahihi:

Ale protože tu simultánně marodím, jde mi ta realizace jako psovi pastva ... :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoždění impulsu Remote control

Příspěvek od Petr.116 » pát 23. kvě 2014 10:03:31

Takže už je PCB vyvinuto, osazeno a otestováno ...











Teď už to jen umístit do krabičky Hammond ... a propojit s konektorem DO AKAIe ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“