Když se pracuje, musí být čím ...

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 02. kvě 2017 15:08:33

Po Mirkově zkušenosti a dlouhém přemýšlení (zda mám čas a chuť na úpravu mechanické části pistole = nemám !) jsem ZD-915 vrátil ... a objednal ten nový (Mirkem prověřený) model ZD-8915. Přece jen to to vyjímání a vracení zásobníku při čištění byl dost horor a vždycky aspoň trochu došlo k poškození filtru. A to je věc zásadní, která se bude dělat každou chvíli.
O veliké užitečnosti této technologie není sporu (odzkoušeno při repasi magnetofonu AKAI) a tak se těším na modernější a "vychytanější" verzi.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 08. kvě 2017 21:01:43

Jo jo,
teď už je to "ono" :good2:

Asi se poučili ... A najednou to jde. Teď už mají ten krajní sloupek až úúúplně v rohu, kde ničemu nepřekáží ... ale hlavně,
že mi říkali do telefonu, že tu původní verzi dělají už dlouho a nikdo si nestěžoval :lol:

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 39
Registrován: pon 30. čer 2014 18:07:05
Bydliště: Hranicko

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Lad2000 » stř 24. led 2018 19:15:33

Tak jsem si ji po delším váhání také pořídil, a nechápu jak jsem bez ní mohl fungovat..... :potlesk:

Pokud někdo, třeba jako já už malinko hůř vidí na ty prťavý věcičky, tak můžu doporučit tohle:

https://m.aliexpress.com/item/328176367 ... F#autostay

Obrázek
Pioneer PD-S904, Pioneer A-30, A-605R, Grundig SXV 6000, Yamaha MX-70, Grundig MA-100, Tesla NC 450, Grundig BX-2000, BX-1000

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » stř 16. kvě 2018 12:12:11

A je potřeba taky někde pracovat ... zde vlevo bude mechanické (hrubé) pracoviště
Ještě toho tam moc chybí. Osvětlení, tlustý filc na ochranu stolní plochy i předmětů ... atd. atd.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 14. úno 2019 1:28:54

Já to mám vyřešeno takhle (aktuálně je tam strašnej bordel - nebyl čas uklidit po jakž takž kompletaci pracoviště):

Celkový pohled


Pohled na stůl s přístroji atd.


Zleva zdroje a milivoltmetr


Zprava na stole podtlaková odsávačka, mikropájka, zařízení na odstávání zplodin


Nahoře vpravo měřič zkreslení, pod ním audiogenerátor


Detail měřiče zkreslení


Vpravo skřínky se součástkami a díly


Pohled na sklopenou akční část odsávače zplodin pájení s detailem uhlíkového filtru ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » pát 15. úno 2019 23:42:59

Až na ten neuklizenej bordel ... teď, po opravě jednoho zesilovače, to vypadá líp. :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

OneMan
Příspěvky: 1
Registrován: sob 21. pro 2019 15:12:18
Bydliště: Bratislava

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od OneMan » sob 21. pro 2019 15:39:39

Pozdravujem Vas, tiež som majitelom ZD-915 a asi neštastnym :)
ted mi prestala odsavat, použivam ju len raz alebo 2x za mesiac na odletovanie sedem nožičiek a znovu zaletovanie,
vsetko vonku v terene cca pri 10-15-20 stupnoch a až v lete pri vyššich teplotach. ZD-915 prenašam ju zabalenu v taške .)
vyzera stale ako nova a nadobku mam uplne prazdnu .) je tam len trosku cinu na kovovej placke pred filtrom.
na mieste v dielni som skušal prečistit saciu trubku tenkym drotom ale to nepomohlo.
musim ju rozobrat a pozriet sa na nu kde sa straca vakuum alebo kupim ZD-8915 a ZD-915 posuniem dalej

čo som si na nej všimol:
ked je vidlica zasunuta v elektrike a vypinač vypnuty tak raz za čas stale v nej prskne a rozsvieti sa displej
obcas ked stlačim tlačitko na ručke tak nezačne odsavat ale vypne sa zadny ventilator, asi skrat.
no musim ju rozobrat a dat ju doporiadku - alebo reklamovat? :lol:

hladal som neake navody na opravu alebo upravy na yt ale zatial ma nič neoslovilo

linky na ine forum tu možem pridat?
https://www.youtube.com/watch?v=2ucvSLEOCKU

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se pracuje, musí být čím ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 22. pro 2020 0:12:07

Použití malých mikroprocesorů ATMEL se stalo módou a je to pro některé bastlíře věc známá ... ale pro každého třeba ne ... tak se podělím.



Včera mi po cca 7 letech zničehonic odešel RLC měřák multimetr CEM DT-9935, který celou dobu bez problémů šlapal. Kromě běžných RLC měření uměl taky měření ESR u kondenzátorů, což jsem dost využíval. Nejhorší bylo, že se posr... v momentu, když jsem ho zrovna potřeboval při opravě elektroniky pro kamaráda - a spěchalo to ...

Vznikla potřeba bleskově něco nového pořídit ... Vybíral jsem dlouho, prolézal diskuse a zkušenosti uživatelů na nich ... a pořád to nebylo ono. I ty nejdražší multimetry ledacos neuměly (potřeboval jsem mj. měření ESR kondenzátorů) a často měly omezený rozsah hodnot měření (třeba C jen do 10 mF) a další ...

A pak jsem najednou našel tohle. A uvědomil jsem si, že půjdu cestou opačnou. Nebudu platit kdoví kolik peněz za věc,
která při odchodu člověka hodně zabolí ... A za sranda peníze tohle umí v podstatě víc ...









Samozřejmě to umí daleko víc věcí ... viz popis.

Tady se můžete podívat na existující video někoho jiného, který přístroj (přípravek) představuje.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“