Upřesnění aplikace DAC

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od Petr.116 » úte 01. dub 2014 10:29:25

V současnost po úspěchu 1. série DAC pracuju na přípravě druhého upraveného kusu DAC s přepínáním tras tak, aby mohl být začleněn do komplexu TV - BD Player Panasonic - přepínač /korektor BAXI - Luxman L410 - reprobedny. Ten první je sice funkční, ale uspořádáním konektorů je nevhodný k zařazení do stěnové sestavy vedle TV - takže spíše na srazy, k PC atd. Jinak tam nejsou zabudované ty externí vstupy od TV a přepínání tras - viz dále u popisu nové verze ...

S tím přepínáním tam jde o to, že to musí být jednoduše ovladatelné kterýmkoliv členem rodiny pouhým přepnutím (zapnutím) jednoho prvku.

Funkce:

a) poloha 0 : DAC vypnut - pomocí mikrorelé Panasonic přepnuta trasa takto :
TV (audio výstup cinche L,R) - přepínač /korektor - Luxman L410 - reprobedny

b) poloha 1 : DAC zapnut - pomocí mikrorelé Panasonic přepnuta trasa takto :
BD Player Panasonic (opt. výstup) - DAC (opt. vstup) - DAC (výstup po převodu na cince L,R) - přepínač /korektor BAXI - Luxman L410 - reprobedny

Tím bude umožněno ve vypnutém stavu DAC přímé připojení TV k řetězci, nahrávání audia TV atd. Pro ostatní zdroje signálu, t.j. MP3, FLAC (ať už na NAS serveru nebo na FLASH disku zastrčeném do BD Playeru Panasonic), BD disky , CD disky, atd. se bude zpracovávat převod audio na analog pomocí kvalitního externího převodníku, připojeného optickým kabelem.
:music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od Petr.116 » čtv 17. dub 2014 22:45:26

Tak se jde na to:

a) deska převodníku 2 je hotova OK - CINCH konektory a KOAX záměrně na této verzi neosazeny ...





2) poslední kontrola PCB zdroje s relé, že se minitrafa vejdou ... že vzdálenosti mezi rušivým AC vedením na desce a vývody z minirelé Panasonic jsou dostatečné ...



3) můžeme vyrobit PCB zdroje ...

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

DAC2 - dokončeno

Příspěvek od Petr.116 » pon 28. dub 2014 13:43:57

Tak se mi podařilo najít chybku na desce v USB vstupu a zařízení po doladění provedení už běhá (jak optika, tak i USB).
V té stěnové sestavě je prioritní to optické spojení s BD playerem Panasonic a automatické přepnutí na TV out při vypnutí jednotky.















A umístění ve stěnové sestavě nábytku je zde (pro zvětšení klikněte na obrázek)

Obrázek
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od kemo87 » pon 28. dub 2014 14:45:58

Petře jde teda o tento model?

http://www.aliexpress.com/item/USB-DAC- ... 86393.html

Zdá se podobný. Teoreticky bych si mohl koupit již složený, konektory vypájet a osadit svoje. Za 35 doláčů tam nabízí k tomu i trafo.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od libor » pon 28. dub 2014 15:09:23

kemo87 píše:Petře jde teda o tento model?

http://www.aliexpress.com/item/USB-DAC- ... 86393.html

Zdá se podobný. Teoreticky bych si mohl koupit již složený, konektory vypájet a osadit svoje. Za 35 doláčů tam nabízí k tomu i trafo.

Kemo, bral jsem to tady (a Petr pak následně taky): http://www.thanksbuyer.com/cs8416-cs439 ... xial-23152
Ten na odkazu od Tebe je 96khz/24bit, ten náš 192khz/24bit.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od Petr.116 » pon 28. dub 2014 19:24:54

libor píše:
kemo87 píše:Petře jde teda o tento model?

http://www.aliexpress.com/item/USB-DAC- ... 86393.html

Zdá se podobný. Teoreticky bych si mohl koupit již složený, konektory vypájet a osadit svoje. Za 35 doláčů tam nabízí k tomu i trafo.

Kemo, bral jsem to tady (a Petr pak následně taky): http://www.thanksbuyer.com/cs8416-cs439 ... xial-23152
Ten na odkazu od Tebe je 96khz/24bit, ten náš 192khz/24bit.
No já to v tom odkazu už nepsal, ale sluší se Liborovi poděkovat za ten SUPER TIP, protože jsem to dneska zkoušel s celou sestavou a jede to špičkově !!! Za ty peníze to je dokonalé ... doporučuju :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upřesnění aplikace DAC

Příspěvek od Petr.116 » pon 28. dub 2014 19:50:55

A ještě taková humorná perlička :

... jak jsem se na srazu zmiňoval o tom, že u té verze 2 nešlo v noci před srazem při bleskové kontrole po zapojení USB a měl jsem dilema, že když bude třeba blbej ten vstupní USB integráč, tak jak to v Asii reklamovat ...
Celá závada byla "telefonní" : ten večer, kdy jsem osazoval desku DAC, mi volalo mraky zákazníků a já každou chvíli bral telefon ... no a v tom zmatku jsem nezapájel jednu stranu jednoho odporu ve vstupním obvodu USB ...

... jak údajně říkal učitel národů J. A. Komenský: " ... všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest ..." :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“