REVOX A77-doma vyrobeno

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od mirek » stř 19. úno 2014 21:42:40

Tak jenom pro zajímavost, po několika měsících shromažďování dílů pro magnetofon Revox A77 jsem si ten magnetofon poskládal, oživil , nastavil a teď už z toho mám velikou radost, že to funguje. Dotáhl jsem to do verze Revox A77 Mk II a je to báječný relax a ještě větší dobrodružství.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od mirek » stř 19. úno 2014 22:05:25

Tak magnetofon se mi poskládat podařilo ale se studem musím přiznat, že fotky se mi sem umístit nedaří. Zlatý Revox....
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od Petr.116 » stř 19. úno 2014 23:03:16

S499.1023 píše:Tak je pošli našemu administrátorovi, ať je sem vywebí.
Já mu to v různých situacích furt slibuju ... asi se mu nechce telefonovat :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od Petr.116 » stř 19. úno 2014 23:04:52

mirek píše:Tak magnetofon se mi poskládat podařilo ale se studem musím přiznat, že fotky se mi sem umístit nedaří. Zlatý Revox....
Šup top sem ... zařídím (jako kdybys to nevěděl, že i práci odložím, jen abych mohl pomoct, sakra ....) :hahahihi:

Jinak to patří do DIY rubriky - díly jsou origo, ale celé to dělal šikovný Míra ... Ještě kdybyste četli ty podnadpisy, že ? :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od mirek » čtv 20. úno 2014 7:16:40

Tak já se už polepším a zkusím ten stroj nafotit. Hotový stroj je už opatřen kryty a ovládacími prvky.Musím ale poděkovat Jirkovi/Seiko/, který mi sehnal převíjecí motory a ještě mým dalším přátelům, kteří byli ochotni pro mne další chybějící díly vydražit. Celý stroj bude vložen do orig. kufru s vestavěnými čtyřmi reproduktory . Kufr je již zakoupen a doufám, že z Holandska nikoliv jako hromada třísek dorazí.Pro případné následovatele podobného činu bych chtěl podotknout, že k dané činnosti nejsou potřebné jenom takové banality jako měřicí technika, nářadí , nastavovací pásek ale dostatečné množství dobrého vína pro dobrou náladu a uvolnění, dobrá káva pro povzbuzení, dobrá čokoláda pro manželku. V montážní místnosti akusticky zatlumené dveře protože záhadné ztráty matiček, padající podložky, dlouhé nebo krátké šroubky,nevím kam odložené nářadí, přepálená smyčka pájky ale zrovna teď, jsou situacemi, které zpravidla vedou ke spontánnímu použití nevhodných slovních výrazů, někdy i hlasitě pronášených. No a to vše z toho vytváří to velké dobrodružství !



Tady je minigalerie ... Revox_A77_DIY :music: :good2:
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od Dalibor » čtv 20. úno 2014 14:54:53

Klobouk hluboko dolů :hi:
Nemáš nějak dokumentovánu celou historii stavby od shánění prvních dílů atd?
Možná by to byla docela zajímavá knížka :-)

Dalibor

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 20. úno 2014 17:20:10

Krásný. :) Mirku, fakt se Ti to chtělo takhle skládat díl po dílu?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od Petr.116 » čtv 20. úno 2014 17:47:58

Mirku, je to parádní a s Tvou pečlivostí si to umím představit, jak to asi na Tvých Cabassech hraje :music:
Máš velikou jedničku :good2:

BTW: vidím, že v Brně bude opravdu o čem mluvit :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od mirek » čtv 20. úno 2014 23:26:21

Na setkání v Brně o všem šířeji pojednám. Pan W. Studer a konstruktéři jeho firmy to vymysleli velmi dobře, při pozorné a pečlivé práci s orig. díly a perfektně zpracovanou dokumentací to bylo docela zábavné. Dostalo se mi do rukou torzo tohoto magnetofonu ze kterého jsem chtěl čerpat náhradní díly. Jenže nakonec to dopadlo zcela opačně, místo rozebrání jsem začal chybějící díly shánět a postupně jsem to vše poskládal. K mému údivu se to nakonec povedlo a to i konečné nastavení na vybraný typ záznamového materiálu.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: REVOX A77-doma vyrobeno

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 21. úno 2014 9:22:07

Takhle jsem jednou z nudy poskládal Teslu B113...bylo to jen torzo a z vyvrakovaných částí jsem z toho dal dohromady funkční magič. Ale nebyl takový pěkný, páč kryty byly ohrkaný. :)

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“