DAC CS8416+CS4398

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC CS8416+CS4398

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. úno 2014 0:45:08

libor píše:Objednal jsem si z číny stavebnici DAC převodníku, protože jsem o ní četl dost chvály a osazené čipy se prý používají ve drahých továrních výrobcích. Zajímavostí je USB a COAXIAL vstup, oddělené napájení zvukové a digitální části (na desce jsou dva zdroje - jeden dělá 5V a druhý symetrických 12V, je tedy nutno připojit transformátor s výstupy cca2x15V a 1x9-15V). Po sletování nyní zkouším jak to hraje. První dojmy - je to fakt dobré, zdá se mi to lepší než moje externí karta Soundblaster Xfi, hlavně mp3 mi přijdou že hrají líp, u flacu to není tak znát. Ale tomu zvuku se ještě budu více věnovat a zkusím to i na sluchátka... Máte s tím někdo zkušenosti?
COAX vstup zatím nemám jak vyzkoušet, ale chci stejně nový CD player, tak dohlédnu ať tento výstup má.
Na fotkách zde je sestavená stavebnice a měření (které jsem nedělal já, ale našel na netu). Více foto klasicky na rajčeti...
DSC02578.JPG
mereni.jpg
Tak jsem si, LIbore, k tomu DAC koupil ještě tohle ... http://www.ebay.com/itm/TOSLINK-Optical ... 0386501621
Asi vyvedu oboje (koax i optiku) - uvidím. Jedním z důvodů bylo i to, že jsem teď objednal místo stařičkého YAKUMA tohohle fešáka
http://www.panasonic.com/cz/consumer/do ... 130eg.html , co umí jako jeden z mála za rozumnou cenu i FLAC (a bez computeru ... ).

A má i síť, takže to budu moct spojit s mým NAS serverem. Spojím to HDMI a zesík připojím optikou přes DAC a když budu chtít poslouchat cokoliv přes Luxíka, vypnu zvuk do HDMI a pojede to přes DAC v plné palbě.
Jinak samozřejmě můžu přes CINCH brát z TV signál za jejím dekodérem - o kousek hůř, než přes Panasonic + optika + DAC + LUXÍK ...

Ale představa CD přes tohle, nebo FLAC ze sítě (nebo USB FLASH) nebo BLUE-RAY disku - už se těším ... a pak můžu vyhodit starého Philipse CD a do audiocentra dát ten SONY kazeťák ...
... a pak už budu jen ležet a poslouchat ... :music: :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC CS8416+CS4398

Příspěvek od Petr.116 » stř 26. úno 2014 21:24:04

S499.1023 píše:Tak až budeš toho Filipesa vyhazovat, tak mi dej vědět, kdy a do kterého sběrného dvora ho poneseš :byebye: .
Ahoj, tak já to zase doslovně vyhodit nechtěl - bylo myšleno vyhodit z audiocentra. Máš SZ ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“