Audiocentrum

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 23:46:34

libor píše:Tak si nad deskama udělěj ještě vodorovnou poličku třeba na pásky - nebo ty baxandaly a cambridge apod :)
Taky tam ty svislé desky mezi přístrojema vůbec být nemusí...
Chce si to s tím pohrát, ale to cos navrhl ty je takovej mamut, navíc není moc univerzální - místo B116 nedáš nic jiného, u mě jo...
Svislé desky mezi přístroji nesou zátěž ... to je statická záležitost ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » čtv 26. pro 2013 23:51:53

Samozřejmě to jde vyřešit i jinak... ty svislé desky můžou být třeba 20cm hluboké a vzadu - takže vpředu lze kotoučákama libovolně šoupat... nebo dát na zadek svislou desku, a horní podepřít k ní přišroubovaným klínem=opět v předu můžeš různě šoupat přístrojema. Možností je spousta...

Po dalším sraze zas vyhážeš půlku věci a do stávajících polic ti nebudou nové pasovat :lol: Musíš to pojmout trošku univerzálně, ne obestavět na těsno to co zrovna máš :good:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. pro 2013 2:54:36

libor píše:Po dalším sraze zas vyhážeš půlku věci a do stávajících polic ti nebudou nové pasovat ...
A to si fakt myslíš, že co uvidím na dalším srazu, že fakt hned půjdu realizovat ? :lol:
To je blbina ... taky občas přemýšlím ... a přesně jako Igor vím, kde je slabé místo ... to se teď dodělává a nemá to nejmenší vliv na
rozmístění v audioocentru ...

Slabé místo jsou reproboxy - to se za chvíli doladí ... a u PS 4500 se dodělá stabilizační elektronika, abych nemusel čekat, až se stroj zahřeje.

Tím končím a finito ... Pak si půjdu hrát s remote k AKAI, dodělat detaily u B116 HT a zkontrolovat stav AKAI 2 ... ve zbytku času se zase budu věnovat jiným věcem (dodělat PLUTO atd.) :hahahihi:

A časem pak zrepasovat barevné věci na Revoxu ... umýt a přestříkat ten hnusný Nextel :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » pát 27. pro 2013 7:48:03

Petr.116 píše: ... to se teď dodělává a nemá to nejmenší vliv na rozmístění v audioocentru ...
... počítej, že potřebuješ po sraze vyšetřit místo na dvě sloupové bedny... počítej raději trošku víc, Symboly nesjou zrovna drobečci :hahahihi:
Petr.116 píše:A to si fakt myslíš, že co uvidím na dalším srazu, že fakt hned půjdu realizovat ? :lol:
... nevím, po tomhle to tak bylo ... :good2:
Petr.116 píše: Tím končím a finito ...
... to už jsi taky říkal několikrát :hahahihi:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 27. pro 2013 9:25:06

Já taky přemýšlím již delší dobu nad nějakým regálem pro hifi, aby se mi na to neprášilo. Spíš by to ale měl být úzký, 2m vysoký regál kovové kostrukce, z velký části prosklený (ale ne sklo, spíše lexan), zamykatelný a s osvětlením přístrojů. Akorát já tam toho budu mít míň...2 kotoučáky, gramec, zesilovač a HTPC (nahradí stávající již nepraktické CD).

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » pát 27. pro 2013 9:37:39

TheLastUnicorn píše: Akorát já tam toho budu mít míň...2 kotoučáky ...
To mě zaujalo :yes: co bude ten druhý kotoučák? :)

Jinak já bych se rád časem dobral zhruba k tomuhle - viz foto. A po stranách Symboly B Mk I. Viděl jsem to v Opavě - a neskutečně se mi to líbilo (a hrálo to taky neskutečně).
revox-komplettanlage_gr.jpg

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 27. pro 2013 11:21:01

Něco na malý kotouče...aktuálně ta překopaná B73, později buď GX-4000D, nebo GX-255 (ten by se mi hodil víc, jelikož je prakticky stejný, jako 620). Ale vzhledem k ceně půjdu spíš po GX-4000D...tu bych asi mohl mít za relativně velmi slušný peníz, akorát do ní budu muset sehnat unašeč.
Ta Revox sestava....kamarád to samý, akorát origo od Pioneeru a ve dvou kusech. :) Neřeší mi to ale problém s prachem a zamykáním. Obrázek
Naposledy upravil(a) TheLastUnicorn dne pát 27. pro 2013 12:21:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. pro 2013 11:45:51

TheLastUnicorn píše:Něco na malý kotouče...aktuálně ta překopaná B73, později buď GX-400, nebo GX-255 (ten by se mi hodil víc, jelikož je prakticky stejný, jako 620). Ale vzhledem k ceně půjdu spíš po GX-4000D...tu bych asi mohl mít za relativně velmi slušný peníz, akorát do ní budu muset sehnat unašeč.
Ta Revox sestava....kamarád to samý, akorát origo od Pioneeru a ve dvou kusech. :) Neřeší mi to ale problém s prachem a zamykáním. Obrázek
No ono je všecko pravda, co jste tu napsali - názorově mám nejblíž k Majovi - ale zatím jenom Mirek a Jirka vědí, jak to tu vypadá ... můj byt je natřískanej knihami (odhadem tak 1000 ks - všeho druhu), ale taky slouží jako firemní pracoviště, jak víte nouzově i jako dílna atd atd ...

Takže já si nemůžu vybírat ... já ty věci potřebuju přesunout a centralizovat tak, abych je mohl používat a dalo se vedle nich bydlet a pracovat ... To, že by něco vypadalo krásně a líp - o tom žádná.

jediná věc, co mne děsí, je fakt, že díky topologii obyváku zatím nemám šanci postavit sem sloupové repro - i když bych logicky chtěl. Z toho plyne moje snaha doladit ty srazovky a nějakou dobu s nimi vydržet ... Až se někdy v budoucnu odstěhujou děti, se pokusím v jedné z uvolněných místností udělat firemní kancelář a odlehčit tak obyvák ... Můj sen ... :music: pak můžou přijít na řadu krásnější konstrukce a nahradit regálovky sloupovými repro.

Libor: ten Revox regál je krásnej, ale odtrženej od reality (aspoň u mne). Já mám kolem 200 LP desek a ty se tam tedy nevejdou ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » pát 27. pro 2013 12:50:53

Nepočítal jsi nějak špatně ty desky? Já si teď schválně dal práci a spočítal 200 desek - mají šířku cca 57cm, takže by se ti skoro pod toho Revoxe vlezly (z toho měření mi vyplývá, že mám hrubo přes 500 desek - ovšem jen pár jich za něco stojí). Takže buďto máš desek víc, nebo s tím regálem strašně plašíš a jak říkáš ty-plýtváš místem :hahahihi:

Nehledě na to, že desky které neposloucháš, můžeš mít jinde (já mám třeba v garáži ty umcaca západoněmecké hitparády z 60-70 let - jednou si to pustit stačilo :hahahihi: )

BTW: právě proto, že časem budeš chtít řešit obývák jinak bys neměl dělat takového mamuta... ty skříňky podle mého návrhu by sis pak mohl rozdělit a jednu si dát do pracovny - měl bys tam místo na kotoučák, gramec a pár desek :good: Mamuta pak můžeš akorát tak vzít sekerou...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » pát 27. pro 2013 13:13:06

libor píše:Nepočítal jsi nějak špatně ty desky? Já si teď schválně dal práci a spočítal 200 desek - mají šířku cca 57cm, takže by se ti skoro pod toho Revoxe vlezly (z toho měření mi vyplývá, že mám hrubo přes 500 desek - ovšem jen pár jich za něco stojí). Takže buďto máš desek víc, nebo s tím regálem strašně plašíš a jak říkáš ty-plýtváš místem :hahahihi:

Nehledě na to, že desky které neposloucháš, můžeš mít jinde (já mám třeba v garáži ty umcaca západoněmecké hitparády z 60-70 let - jednou si to pustit stačilo :hahahihi: )

BTW: právě proto, že časem budeš chtít řešit obývák jinak bys neměl dělat takového mamuta... ty skříňky podle mého návrhu by sis pak mohl rozdělit a jednu si dát do pracovny - měl bys tam místo na kotoučák, gramec a pár desek :good: Mamuta pak můžeš akorát tak vzít sekerou...
Ten mamut má 3 na sebe POUZE POSTAVENÁ patra ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“