Audiocentrum

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 20:19:39

Ahoj kamarádi :hi:

Uzrál čas začít v té technice dělat trochu pořádek. A protože nejsem sběratel, ale u mne bude vše v provozu, rozhodl jsem se skoncovat s tím mým nic moc pracovištěm, kde se už některé nové exempláře nevešly (např. Revox B795 po osazení DL-110 a seřízení byl provizorně uložen do krabice (obložen bublinkovou fólií) atd.

Takže jsem začal kreslit nové centrum. Návrh je v podstatě hotov a asi ho zadám truhlářovi ...

Posuďte sami :



Aby se s tím dalo i trochu manipulovat, jsou to 3 celky - posazené na sebe (na kolíky):

a) dole blok pro LP desky

b) nad tím čtvrstopá B116, vedle Luxman, pak vpravo AKAI GX-630dB. Nad tím CD Player Philips a tuner Technics. Nad Luxmanem je vyjimatelná lehká polička na různé odložené věci - aktuální pásek, LP, CD atd ...

c) v třetí sekci je zleva půlstopá B116, a oba gramofony (PS-4500 a Revx B795). Na malé polici nad tím je přepínač magnetofonů a korektor BAXANDALL a vedle preamp Cambridge Audio 651P

Co nejvíce je respektováno chlazení strojů - prioritně u Luxmana (nad ním je spousta místa) a taky přístup ke konektorům vzadu. Podobně B116-ky mají prostor nad sebou. Trochu to nevyšlo nad AKAIem - jen 3 cm nad strojem - tam bude chlazení v polici nad ním (tuner je docela krátký).

Jinak až na blok desek je vše zezadu otevřeno ke stěně (výhoda pro kabelování). Desky budou mít zezadu stěnu.

Před všemi 3-mi magnetofony budou skleněná otevírací dvířka - omezení prašnosti. Nad i pod dvířky bude nechaná mezera, aby mohla případně být zavřená i za chodu a větralo to ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 20:36:49

Teď jak na to koukám, tak ten AKAI má takhle problém s velkými cívkami - jedině ho při poslechu povysunout tak, aby byl v rovině se skřínkou, tudíž pásková dráha by vyčnívala.
pak ale ta skleněná dvířka na pozici AKAIe asi nebudou moct být. Ale takový komfort, jako mít kolem AKAIe na šířku a výšku tolik prostoru, aby mohl hrát za skleněnými vrátky ..., to si bohužel nemohu dovolit.
Takže sklo bude asi jen dole u desek a u B116-tek ... :dash: Případně jen u desek, protože b116 mají plexikryty a práší se tam nejvíc shora a když budou zároveň se skřínkou - OK.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » čtv 26. pro 2013 20:43:14

To je strašná almara... ale jestli chceš můj názor...
- pokud jsou ty rozměry přístrojů na obrázku 1:1, je to moc na těsno. Vzpomeň si, jak jsi předělával polici kvůli kotoučáku. Časem změníš přístroj a co pak?
- bez zadní stěny se to při tomhle zatížení rozviklá. Aspoň kusy zadní stěny by tam být měly...
- pořád jsi přesvědčen, že budeš provozovat obě B116? A pokud ano, musejí být trvale vystavené? Kdyby se ta skříň o ty dvě B116 zúžila, vypadala by o dost lépe.
- tentýž dotaz ke gramofonům - budeš skutečně provozovat oba, a pokud ano, proč?
- dvířka proti prachu, nad kterýma a pod kterýma je mezera jsou naprosto zbytečné. To je tam nedávej vůbec. Mám tu takovou prosklenou skříň (ne na hifi) kde je pod a nad sklem necelý centimetr, a vevnitř je to zaprášené tak o 10% méně, než v otevřeném regále vedle. A to má plnou zadní stěnu.

Mě se strašně libí takové hifi police, jako má třeba TLU. Tohle je vyloženě nábytková (sektorová) stěna, almara obrovská... ale jestli se ti to líbí, proč ne, já bych to ale takhle nechtěl. To už jsou mi sympatičtější ty police na zdi co máš teď.

Jsem zvědavý na názory ostatních.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 20:55:56

libor píše:To je strašná almara... ale jestli chceš můj názor...
- pokud jsou ty rozměry přístrojů na obrázku 1:1, je to moc na těsno. Vzpomeň si, jak jsi předělával polici kvůli kotoučáku. Časem změníš přístroj a co pak?
- bez zadní stěny se to při tomhle zatížení rozviklá. Aspoň kusy zadní stěny by tam být měly...
- pořád jsi přesvědčen, že budeš provozovat obě B116? A pokud ano, musejí být trvale vystavené? Kdyby se ta skříň o ty dvě B116 zúžila, vypadala by o dost lépe.
- tentýž dotaz ke gramofonům - budeš skutečně provozovat oba, a pokud ano, proč?
- dvířka proti prachu, nad kterýma a pod kterýma je mezera jsou naprosto zbytečné. To je tam nedávej vůbec. Mám tu takovou prosklenou skříň (ne na hifi) kde je pod a nad sklem necelý centimetr, a vevnitř je to zaprášené tak o 10% méně, než v otevřeném regále vedle. A to má plnou zadní stěnu.

Mě se strašně libí takové hifi police, jako má třeba TLU. Tohle je vyloženě nábytková (sektorová) stěna, almara obrovská... ale jestli se ti to líbí, proč ne, já bych to ale takhle nechtěl. To už jsou mi sympatičtější ty police na zdi co máš teď.

Jsem zvědavý na názory ostatních.
No jo, mně se to, co má TLU, líbí taky - jenže takhle se to dává do reletivně prázdných pokojů a pak velké bedny = sloupy vedle a Hawai ... jenže u mne není prostor. Já mám i nábytkovou stěnu naproti ještě z totality a je narvaná (TV, knihy, keramika apod.). Kdybych měl místo ... řešil bych to úplně jinak ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 26. pro 2013 21:02:02

Musím souhlasit s Liborem, že to bude fakt obrovská a nevzhledná almara. V dobách, kdy jsem ještě měl hodně přístrojů (NC470, NC500, SM260, SM261, B73, CM160, B730, 816A a KRV-888) jsem měl taky podobnou věc...Ono ke staršímu z dob socíku to šlo, páč se to k tomu nábytku hodilo. Ale třeba v moderně zařízeným pokoji by to působilo jako pěst na oko. Krom toho jsou v tomhle případě i moc krásný věci (PS-4500, B795, GX630, L410), které by měly být dobře vidět. :) Pokud můžu poradit...nedával bych gramofony nahoru - nebude na nich nic vidět. Kotoučáky bych hodil nahoru (tam se má vyjímat zejména předek) a gramce níž, aby bylo vidět talíř a ramínko. :mir:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 21:04:56

Já vidím ten problém u AKAIe - tam by bylo řešení dát ten tuner na tu polici nad Luxmana a místo nad AKAIem nechat o pozici tuneru vyšší, ale ještě to celé rozšířit o nasazené 26 cm cívky, tedy o asi 5-6 cma na každé straně ....
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 26. pro 2013 21:08:24

Vzhledem k tomu, že analog u rádia bude pomalu končit bych už s tunerem ani nepočítal... :hahahihi:

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Audiocentrum

Příspěvek od libor » čtv 26. pro 2013 21:11:03

Tak ten Akai dej doprostřed, a bočnice u něj udělej o něco zapuštěné - takže čelo akaie nebude vyčnívat před polici...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Audiocentrum

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 26. pro 2013 21:17:25

Soudružko učitelko, já se hlásím prosím, já mám otázku... :hahahihi:
Luxman má málo vstupů... :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiocentrum

Příspěvek od Petr.116 » čtv 26. pro 2013 21:30:44

TheLastUnicorn píše:Soudružko učitelko, já se hlásím prosím, já mám otázku... :hahahihi:
Luxman má málo vstupů... :)
Já vím, to tam řeší BAXI ... (zatím) ...


jinak náhled 2:



kdyby rodina už teď neřvala, že je to široký, zvětšil bych ten střed o 12 cm a AKAI by byl i s nasazenými 26 ve svém, nicméně ten Liborův nápad není špatnej ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“