Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 07. úno 2014 18:57:12

S499.1023 píše:To je právě ten obecně rozšířený hájendistický omyl. Hroty nezabraňují žádnému přenosu vibrací. Bedny mají stát na hrotech proto, aby pumpovaný vzduch nekýval s bednama dopředu-dozadu, protože to dělá dopplera.
Tak to by mně fakt zajímalo, kde jsi tenhle totální okultně-esoterico-homeopatický nesmysl vzal. To bych si vážně rád přečetl :lol:

Výrobci těch kravin potřebují prodávat a tak upouštějí do světa tyhle hroznosti (kromě hrotů třeba stříbrné signálové kabely, stíněné síťové přívody, pupinizační kompenzační cívky v reprokabelech, demagnetizátory CD placek... ).

Tohle se narodilo jako šikovný nápad podnikatelů, kteří vycházejí z hajendistické reality - t.j. hifista slyší to, co vidí. A když vidí zařízení za 250 kkč, slyší úžasné věci, dokonalou separaci nástrojů a vše totálně NEJ :lol: ... a stačí jeden slepý test a vše se hroutí ... :hahahihi:

Prostě a jednoduše - bedny se dělí na dobré a špatné. U těch špatných, které mj. generují různé pazvuky a rezonance, mají lidi problém, jak ten bordel utlumit. U těch dobrých prostě tyhle efekty nejsou a tudíž tahle šidítka nikdo nepotřebuje.
:music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 07. úno 2014 19:35:49

Hroty se mi na bednách líbí...a modifikovaný monacor je najspíš dostane. Ale že by se mi stávající bedny kývaly...tak to nevím, jestli umí ten 8" krmený špičkovým výkonem do 100W udělit 30kg bedně tak velký reaktivní pohon, abych začal řešit dopplera... :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 07. úno 2014 19:45:51

TheLastUnicorn píše:Hroty se mi na bednách líbí...a modifikovaný monacor je najspíš dostane.
Jo, souhlas - ty hroty pěkné jsou, ale dávat balík peněz za něco na nic ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 07. úno 2014 20:18:47

S499.1023 píše:Jakej balík peněz? Za dvě sady hrotů pod bedny jsem dal před dvaceti lety tuším 500,- CZK. Petr.116: Tak si něco přečti o tom, jak a kde se hroty v audiu objevily a co s nima pak provedli hájendisti.
No jestli máš link, rád si přečtu. Ale hledat něco, co jako akustik vím, že je mi k ničemu, na to nemám čas ... Ale dovolím si citaci: "... je pěkně vidět, jak to funguje - pokud má člověk obchodního ducha a dostatek drzosti, tak může začít prodávat cokoli, pokud k tomu přidá dostatečnou omáčku. Všichni lidé nemůžou vědět všechno a tak se najde dost zákazníkú kteři si to koupí, a těch kteří jsou v daném oboru vzdělaní, je naprosto mizivé množství, tedy jak by mohli takový kšeft ohrozit, že ?"
A k přidám se k Majovi ohledně názoru na ty údajné "pohyby" ... když v tyto dny přenáším bednu z místa, kde stojí, na pracovní stůl, tak to vůbec není sranda. A tím, jak stojí na té gumě, do ní nejde ani strčit, že by se třeba posunula. To se musím nadechnout, bednu nadzvednout, přitisknout ji k sobě a nést ... S tou nic nehne. :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 07. úno 2014 20:43:26

Obstojný hroty od monacoru začínají od necelých 7€ za sadu na jednu bednu...takže 14€ na dvě. Mají i o dost dražší...ale mě budou stačit ty levný. :hahahihi:
http://monacor.sk/kategoria/nozicky-a-hroty.html

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Seiko » pát 07. úno 2014 22:34:26

S499.1023 píše:To je právě ten obecně rozšířený hájendistický omyl. Hroty nezabraňují žádnému přenosu vibrací. Bedny mají stát na hrotech proto, aby pumpovaný vzduch nekýval s bednama dopředu-dozadu, protože to dělá dopplera.
Asi budu trochu offtopic :mir: Maje doma vinylovou podlahu, kdybych dal revoxí bedny na hroty, tak se mi přes vinylové lamely probojují na betonový podklad. Při běžné poslechové hlasitosti se basové repro takřka nepohybují, při hlasitosti vhodné na vyražení okna mají rozkmit do jednoho milimetru. Obávám se, že kolega Doppler mi doma řádit nebude. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 07. úno 2014 23:30:10

Seiko píše:
S499.1023 píše:To je právě ten obecně rozšířený hájendistický omyl. Hroty nezabraňují žádnému přenosu vibrací. Bedny mají stát na hrotech proto, aby pumpovaný vzduch nekýval s bednama dopředu-dozadu, protože to dělá dopplera.
Asi budu trochu offtopic :mir: Maje doma vinylovou podlahu, kdybych dal revoxí bedny na hroty, tak se mi přes vinylové lamely probojují na betonový podklad. Při běžné poslechové hlasitosti se basové repro takřka nepohybují, při hlasitosti vhodné na vyražení okna mají rozkmit do jednoho milimetru. Obávám se, že kolega Doppler mi doma řádit nebude. :cool:
Vůbec nejsi OT - to je jen potvrzení již řečeného. Prostě ten správný technický pohled na věc ... naprosto souhlasím. :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » sob 08. úno 2014 8:52:47

Jirko, k těm hrotům se dávají podložky...taková kolečka pod ně. Aby Ti hroty nepropíchli podlahu. Ale i ty podložky se doporučuje nalepit ještě na nějaký samostatný podstavec (kvůli manipulaci).

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » sob 08. úno 2014 12:10:54

TheLastUnicorn píše:Jirko, k těm hrotům se dávají podložky...taková kolečka pod ně. Aby Ti hroty nepropíchli podlahu. Ale i ty podložky se doporučuje nalepit ještě na nějaký samostatný podstavec (kvůli manipulaci).
Je to všechno jen pro OKO. Jinak na nic ... Koho to zajímá, tady je jakás takás snaha to rozebrat:
http://www.audioholics.com/loudspeaker- ... -the-point
==================

Dnes v noci asi ve 4:00 dle předpokladu dokončeno - zatím nezkoušeno, musím připravit konce kabelů (na to v noci už nebyla energie).









Až to odpoledne zprovozním, napíšu :yes:

UFF :drinking:

BTW: zbylo mi docela dost perfektního tlumicího materiálu - pokud by ho někdo chtěl, můžu ho vzít na sraz. Stejně tak budu prodávat nepoužitý Warnex - černý 1 kg. Obrázky dám do Prodej ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » sob 08. úno 2014 18:16:40

Zapojování :

Použit kabel CYSY 4 x 1,5 mm2 - spojeny křížem vodiče hnědý a šedý, černý a zelenožlutý ...

Vývody u LUXMAN L-410:



Levý reprobox:



Pravý reprobox:



Levý reprobox:



Pravý reprobox:



Takže FINÁLE - bedny zapojeny a hrajou - brilantní zvuk - zatím jsem zkoušel CENTERFIELD - John Fogerty a pochopitelně MONEY FOR NOTHING - Dire Straits

Jsem zvědav na změření amplitudové charky v Brně - někdy se mi zdá, že na basech jsou trochu slabší a musím to trošku zvednout na LUXMANu. Ale třeba se mi to fakt jen zdá ... měření ukáže víc.
Čistota zvuku je neuvěřitelná - mají dost velkou zatižitelnost, aniž by člověk slyšel nějaké zkreslení - hrát na ně naplno delší dobu, tak by mne sousedi sežrali ... TAKŽE SUPER - PRÁCE SE ZDAŘILA :music:

Jenže - teď jsem tam vrazil BLACK SABATH - 13 a odvolávám vše, co jsem řekl o basech ... je to o desce ... TO JE NEUVĚŘITELNÁ PARÁDA :potlesk: :music: :good2:

BTW - sahal jsem na ně (na všechny stěny) ve chvíli, kdy basák měl hodně práce :hahahihi: a opravdu se nechvějí, nedrnčí - nic. Stejně tak ta deska, na které bedny stojí ... Zdá se, že se kvalita práce projevila, stejně tak jako
použitá 25 mm MDF ... přece jen je tam to, co se od dobré bedny vyžaduje - tuhost skříně.
Takže ty teorie o nezbytně nutných hrotech, jinak že se budou pohybovat a pak mne sežerou Dopplerovy efekty ... ptákovina první třídy :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“