Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 05. led 2014 16:52:21

Hezké :) Škoda že sis nepohrál s tím zapuštěním uší u basáku. Budeš tam dávat i mřížky, nebo je necháš tak?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 05. led 2014 17:40:53

libor píše:Hezké :) Škoda že sis nepohrál s tím zapuštěním uší u basáku. Budeš tam dávat i mřížky, nebo je necháš tak?
Nelze hýbat osou Z (Majo už to tu přece vysvětlil :scare: ) ... :)

Přece bych takovou krásu nezakrýval ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 05. led 2014 18:04:39

Jo. Hnutí osou Z většinou nadělá víc paseky, než stejný hnutí osou X nebo Y. Ono se to člověku nezdá, ale u takovýhle bedny je dodržení předozadních pozic mnohem důležitější, než třeba levopravých. Neříkám sice, že by se z toho střílelo a zapuštění by způsobilo konstrukci neposlouchatelných, nebo výrazně odlišných beden od originálu, ale každopádně i těch 5-6mm s tou fází hne. Takže zapuštění by v tomhle případě bylo zvukově spíš kontraproduktivní, nehledě na hromadu piplavé práce navíc. Kdyby ten basák neměl ušiska, tak bych si ho zapustil i já... :)
Jinak je to pěkný. Černá barva zeštíhluje a bedny teď vypadají mnohem užší a komapaktnější. Hodně tmavá dýha by asi fungovala stejně, ale světlá by jim imho moc neslušela.
Co se týče předního rámečku...tak já již delší dobu nad ním uvažuju, protože ARE5808 opravdu nepatří mezi nejkrásnější repráky na zeměkouli :hahahihi: ...tkanina by měla být světle šedé barvy. :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 05. led 2014 18:16:25

Jinak kdyby se Vám zdálo, že v dolní části u bedny vlevo jsou nějaké fleky, tak je to jen bordel od blesku. I když je to dvousložková polyuretanová barva soft ... má jemnou strukturu ..., tak se to skoro nedalo gramotně vyfotit.
Leda tak u Maja v jeho skvělém "fotostudiu" na balkóně při denním osvětlení ... Olympus se z té černé mohl zbláznit ...¨

Jsem maximálně spokojen - truhlář je skvělý odborník se smyslem pro detail (jsem rád, že jsem mu to finále s povrchovkou svěřil) - btw. audiocentrum bude cca do 14 dnů :music:

Abych nezapomněl: dolů přijdou 4 nožičky 38 x 20 mm (http://eshop.prodance.cz/4909/d-86647/)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 05. led 2014 18:37:48

TheLastUnicorn píše:Jo. Hnutí osou Z většinou nadělá víc paseky, než stejný hnutí osou X nebo Y. Ono se to člověku nezdá, ale u takovýhle bedny je dodržení předozadních pozic mnohem důležitější, než třeba levopravých. Neříkám sice, že by se z toho střílelo a zapuštění by způsobilo konstrukci neposlouchatelných, nebo výrazně odlišných beden od originálu, ale každopádně i těch 5-6mm s tou fází hne. Takže zapuštění by v tomhle případě bylo zvukově spíš kontraproduktivní, nehledě na hromadu piplavé práce navíc. Kdyby ten basák neměl ušiska, tak bych si ho zapustil i já... :)
Jinak je to pěkný. Černá barva zeštíhluje a bedny teď vypadají mnohem užší a komapaktnější. Hodně tmavá dýha by asi fungovala stejně, ale světlá by jim imho moc neslušela.
Co se týče předního rámečku...tak já již delší dobu nad ním uvažuju, protože ARE5808 opravdu nepatří mezi nejkrásnější repráky na zeměkouli :hahahihi: ...tkanina by měla být světle šedé barvy. :)
Díky za vysvětlení. A co se týče toho rámečku s tkaninou - tam je taky lepší mít sražené hrany?
Petr.116 píše:Přece bych takovou krásu nezakrýval ... :music:
Tak to snad ne :lol: normálně tam vypadá akorát basák ( a i ten má ošklivé uši), ty zbývající dva by zakrýt potřebovaly :hahahihi:

Jinak to nastříkání vypadá pěkně, a docela by se mi na tom líbila mřížka ne až dolů - dole by zůstal vidět pruh bedny...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » ned 05. led 2014 20:27:13

Libore, tam je to úplně jedno. Rámeček totiž již nadělá difrakcí víc, než dost. Lepší je poslouchat bez něj a jinak ho tam mít jen jako ochranu a dekoraci. :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 05. led 2014 20:43:01

TheLastUnicorn píše:Libore, tam je to úplně jedno. Rámeček totiž již nadělá difrakcí víc, než dost. Lepší je poslouchat bez něj a jinak ho tam mít jen jako ochranu a dekoraci. :)
A bydlet a poslouchat se to bude takhle - docela mi dalo fušku do mého natřískaného pokoje dostat to audiocentrum ... :



Je to v simulaci ta skřínka vlevo dole - ta simulace je šup šup ... jen aby bylo vidět, zda a jak se co vejde. Vlevo nahoře vstup z předsíně, vpravo nahoře dveře na balkón (ve skutečnosti bílé - plastové),
vlevo dole vstup z kuchyně - jsou tam shrnovačky, ale to ten SW neumí ... vlevo od pravé bedny je ČB laserovka, vedle rohové skřínky za mými zády dole (vpravo od audiocentra) bude na malém stolečku BAR laserovka.
Klávesnice před monitory jsem nemaloval ... :)

UFF - fakt jsem měl strach, že se to nevejde :scare: - ale vešlo ... :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 05. led 2014 20:46:56

A sedět budeš na té skříňce vedle sedačky? Protože to je jediné správné místo z hlediska stereoposlechu. Vím že to není jednoduché, ale nešlo by to nějak přestěhovat? A bedny dát k té kratší stěně, jak by to mělo být? :)

A mamuta máš daleko od všeho... myslel jsem, že na něj dosáhneš ze sedačky :-)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 05. led 2014 21:04:04

libor píše:A sedět budeš na té skříňce vedle sedačky? Protože to je jediné správné místo z hlediska stereoposlechu. Vím že to není jednoduché, ale nešlo by to nějak přestěhovat? A bedny dát k té kratší stěně, jak by to mělo být? :)

A mamuta máš daleko od všeho... myslel jsem, že na něj dosáhneš ze sedačky :-)
S dobře navrženou bednou to není s tím školním středem strojúhelníku pro stereo poslech taková krize. Proto s Majem bojujeme o každý detail v dodržení všeho, co pracně navrhl a odsimuloval, aby to bylo ve vedorovné rovině širší ...
A i kdyby - copak slečnu, které si sedne do středu shodíš na zem, jen abys byl ve středu Ty ? :hahahihi:

A pokud jde o dosažitelnost centra - čím víc je zašité, tím míň dojdou kritické věci (gramofony atd.) k úhoně. A čím víc vstáváš a chodíš, tím déle Ti klouby a ostatní vydrží ... :music: :drinking:
Větina lidí má techniku mezi repráky a neřeší to ...

BTW - a neříkej mu mamut :tytyty:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 06. led 2014 9:32:43

Kde je umístěna technika taky neřeším. Měla by být co nejblíže posluchače...ideálně vedle něj. V praxi to ovšem jde realizovat jen tehdy, když má člověk špéci poslechovku. Většinou ale člověk má k dispozici jen obývák, který funguje jako multifunkční místnost...a to se pak musí dělat kompromisy. Takže technika se prostě dává tam, kde je na ní místo. :)
Petře a nebylo by možné prohodit tu sedačku s tou skříňkou? Byl by to pak pro tu pracovní židli a fotele velký problém?

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“