Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 02. srp 2013 16:17:30

Tak jsem plánoval, že o víkendu pokročím s reproboxy - chtěl jsem jet na boudu proříznout přímočarkou otvory pro repro (skrz) do MDF desek, ale když tak koukám na teploměr, asi se na to vykašlu ... to bych se tam upekl. Spíš si tam jen večer sjedu pro můj provizorní stoleček (miniponk) a vezmu ho domů a budu to dělat v bytě ...
... zatím to vypadá takhle :



Uvažoval jsem nad frézováním skrz taky horní frézkou jako to už hotové zapuštění, ale je to dost pracné, zbytečně otupím nástroj a stejně to není vidět :-)

Náčrt je tuhle :



Je to podle vývoje TheLastUnicorn (výpočet výhybky, odladění a testy) ... já to jen trochu upravil ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pát 02. srp 2013 22:02:43

Ještě doplním, na jakém "specializovaném" pracovišti se to rodí ... :-)



Ten "miniponk" dole je před mnooooha lety udělanej support pod mafla jako stolová cirkulárka na chatu ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pon 21. říj 2013 18:38:09

Jdu do finále - nejhorší je asi hotovo ...

Dnes jsem po dlouhé přestávce, dané spoustou práce a nemožnosti dělat na hobby, pokročil:

Mám oba dva páry předních MDF desek vyřezány a vyfrézovány - chybí jen finální sražení hran kvůli difrakci. Nebudu-li mít moc práce, pokusím se stihnout funkční verzi do srazu.



Do zapuštěných otvorů sednou ARE5808 a 5DR51441 poměrně přesně, ARN669 budou mít příruby zepředu - jako u TLU originálu. Pouze je bedna vyšší a trochu jiné poměry stran a reproduktory jsou výše od základny,
ale vzdálenosti od horní hrany a mezi sebou jsou identické jako u originálu ... takže charka by měla sedět ...

Kdyby někdo zapomněl a chtěl vědět, zda stavím QUADRO - nikoliv. Musel jsem koupit velké tabule materiálu, tak jsem je nechal nařezat rovnou na dva páry reproboxů.
Druhý může být pro někoho ... :) :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 27. říj 2013 17:18:45

Další krok - čepování a lepení

Detaily jsou v galerii zde: montaz

... a pár obrázků níže. Zbývá jemně zabrousit styčnou plochu s přední deskou a přilepit ji. A přebrousit ...

Pak se vyrobí rámečky, co ponesou zapuštěnou demontovatelnou zadní stěnu (do té se musí ještě zapustit konektorový panel Monacor) ...

Spodní (horní) stěna ...



... s profi vrtacím pouzdrem pro přesné vrtání kolíků ve spolupráci s šablonou se pracuje super, naprosto přesně a rychle



... nenechte se zmást - ta přední stěna je tam zatím jen opřená ... :)

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 27. říj 2013 17:58:36

Neměl bys napřed srazit ty hrany, než tam nalepíš ty čela?

A vzhledem k tloušťce materiálu - bys ty zadní stěny mohl přišroubovat zvenku na zadek (jako čela). Odpadla by ti výroba rámečku a 25mm by na utěsnění stačilo...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 27. říj 2013 18:04:49

libor píše:Neměl bys napřed srazit ty hrany, než tam nalepíš ty čela?

A vzhledem k tloušťce materiálu - bys ty zadní stěny mohl přišroubovat zvenku na zadek (jako čela). Odpadla by ti výroba rámečku a 25mm by na utěsnění stačilo...
Jak to myslíš ? Šroubovat boky a horní/spodní díl do zadního čela ? Co je zadní stěna vs zadek ? Přece jsou boční stěny, horní a spodní a zadní (o přední nemluvíme ...) ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 27. říj 2013 18:07:18

Ne, vzhledem k tomu, že trváš na oddělávacím zadku, tak ho přišroubovat na bednu zvenku, tak jako přední čelo. Ale už to máš asi stejně nařezané dovnitř že?

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 27. říj 2013 18:38:09

libor píše:Ne, vzhledem k tomu, že trváš na oddělávacím zadku, tak ho přišroubovat na bednu zvenku, tak jako přední čelo. Ale už to máš asi stejně nařezané dovnitř že?
a) je to nařezané dovnitř stejně jako to má TLU, pouze s tím rozdílem, že on to má lepené napevno a já to budu mít přitažené přes těsnění
k rámečku

b) přední stěna není šroubovaná, ale lepená na pevno ...

c) nevím, co jsi psal o 25 mm vs těsnění ?

Já to budu mít tak, že tam bude přesný rámeček (z přesně uříznuté MDF, slepený a přilepený ke všem 4 stěnám a utopený odzadu 25 mm + mezera na těsnění ...
A pak se dosedací plocha rámečku v případě potřeby dotmelí a dobrousí do roviny, použije se těsnění - molitan apod. případně se to vymaže nelepivým (aby se nepřilepil k zadní desce) silikonem apod. a přitáhne dostatečným množstvím šroubů. Uvažuju o tom dát tam do rámečku maticková pouzdra, aby se daly použít šrouby s metrickým závitem a bedna se v případě potřeby dala opakoveně otevřít zezadu.
Což bude výhoda, kdyby se musela doladit výhybka, výměna komponent výhybky atd. atd. Ale podmínbka je vysoká tuhost a těsnost spojení.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od libor » ned 27. říj 2013 19:06:37

Ach jo, buď neumím vysvětlovat, nebo ty nechápeš :brek: Kdybys měl zadní stěnu stejně velkou jako přední, mohls ji přišroubovat zezadu přímo do bočnic, a nemusel bys dělat rámeček dovnitř. 25mm síla stěny by na utěsnění (s nalepením těch těsnících pásků) stačila. Ale divím se, že to neslepíš celé, jednou to osadíš a vživotě tam už nepolezeš... ale to je tvé rozhodnutí, komplikovat si práci :tytyty: :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » ned 27. říj 2013 19:16:26

libor píše:Ach jo, buď neumím vysvětlovat, nebo ty nechápeš :brek: Kdybys měl zadní stěnu stejně velkou jako přední, mohls ji přišroubovat zezadu přímo do bočnic, a nemusel bys dělat rámeček dovnitř. 25mm síla stěny by na utěsnění (s nalepením těch těsnících pásků) stačila. Ale divím se, že to neslepíš celé, jednou to osadíš a vživotě tam už nepolezeš... ale to je tvé rozhodnutí, komplikovat si práci :tytyty: :hahahihi:
No to jsem už pochopil, ale z konstrukčního hlediska je to Tvoje řešení asi nejméně výhodné. Asi by to bylo nepěkné, protože když je ta stěna schovaná za přesně uříznutými a ve finále zabroušenými stěnami, vypadá to líp. Z hlediska utěsnění taky - tam se dá všechno skrytě provést. Představ si, že bys to měl třeba dotěsněné tmelem a on v Tvé verzi lezl ven ... navíc by se změnil objem ...

Kdyby nemusela být krabička na střeďáku, asi bych to zalepil natvrdo všecko, ale takhle mám možnost udělat zevnitř všechny práce na předku vs boky ... dolepit pohodlně rohy atd atd. a hlavně ta krabička na střeďáku může být lepena až na bočnice, čímž je skvěle vyztuží.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“