Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Skupina, určená pro amatérsky postavená zařízení a jejich modernizace event. DIY úpravy továrních zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pon 13. led 2014 22:34:34

Dneska dokončovací práce na reproboxech stagnovaly, protože se za pomocí ženy realizovala ta přestavba obyváku, spojená s šachování z nábytkem v ložnici (žena vtipně doplnila můj projekt přesunem jedné skřínky do ložnice, kde byly v dotyčném místě jen 3 poličky a zase ten debilní panelákový malý kout 30 cm za oknem ... a krásně se to vešlo ...
Už chybí "jen" vyložit celou nábytkovou stěnu a posunout ji o 25 cm doprava ... jinak zítra dorazí (měly by) ty 4 skřínky z Budějovic ... Dnes jsem celý den věnoval těm přesunům (zaplať bůh nemusel jsem k zákazníkům ...), takže jsem sem do diskuse ani nelezl ... nebyl čas a energie ...
S přestavbou bytu jsem spěchal, protože se blíží termín dodávky audiocetra a není vyloučeno, že to bude dřív ... a nechtěl jsem riskovat, že bych to neměl kam dát ... :scare:

Po lehkých opravách a změnách by to mělo vypadat asi takhle (ten pokoj je trochu kratší - měl jsem malou chybu v zanesení změřené délky do vizualizace ... takže ten průchod na balkon z předsíně bude trochu užší ...





Ta skřínka vedle audiocentra je 60 cm místo původně plánované 80 cm (dali jsme ji do ložnice a do pokoje tu, co byla za dveřmi do kuchyně ...).

Suma sumárum - na hraní fotbalu to není - ty uličky nic moc, ale procházet se dá všude bez problémů ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » úte 14. led 2014 12:05:50

S499.1023 píše:Ťa skříňka v rohu fakt přečuhuje přes futra dveří? Toho bych se bál, tam bych se několikrát denně praštil...
Ne, tam jsou shrnovačky a ty dveře z knihovny simulačního programu jsou vzaty podobné, jen aby tam něco bylo ... ve skutečnosti je z kuchyňské strany taky 60 cm skříň, takže se nelze o nic praštit, nic nepřečuhuje, leda tak spíše ty koženkové shrnovačky občas koukají přes ... :-)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » úte 14. led 2014 12:37:26

S499.1023 píše:Tak já bych, otevřeně řečeno, ty shrnovačky vyrval (koženkové shrnovačky se mi hnus, můj tchán je narval do celého bytu) a nechal tam jen díru, bez futer. Co pamatuji, tak celý můj život, včetně bydlení s rodiči, jsme vždycky měli dveře do kuchyně stejně vysazené.
To s tebou souhlasím, mně ser.ou taky, ale poslední dobou je žena používá, hlavně večer, kdy jsem do noci v obyváku, aby jí přes kuchyň nešlo světlo do ložnice ... No a já je občas zavřu, když je v kuchyni nějakej binec ... :hahahihi:
Ono stačí je pořádně otevřít a nejsou vidět ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » čtv 16. led 2014 23:05:12

Tak myslím, že do neděle bude pokoj ve vyprojektovaném stavu a pak běkem 1-2 dnů dorazím bedny. A už se těším, jak si poslechnu 13 od BS na nových bednách. já to LP ještě nerozpečetil - chci ho slyšet až na nových bednách. A to ještě nevím, zda nepočkám, až v týdnu dorazí audiocentrum a poslechnu to z tangenc. Revoxe :music:

Už jen dodělat ty rohové skřínky - nábytková stěna stojí na pozici ...







Vpravo ještě není vyklizen ten ajťácký bordel ... jinak celkově je v bytě a pokoji zejména šílený čurbes, všude krabice a jiný binec ...
A samozřejmě vzadu je vše postaru - není audiocentrum, takže původní audioskřínka s technikou stojí a překáží atd atd.

Nicméně vlevo i vpravo od nábytkové stěny (vpravo přijde pryč ten regál s IT díly a vlevo ta přepravka s knihami a kabelovým modemem UPC ) je prostor pro plánovaných 110 cm skříněk s deskou pod repro ...
... ale sedačka je v ose budoucích reproňů :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Seiko » pát 17. led 2014 0:44:15

Petr.116 píše: A už se těším, jak si poslechnu 13 od BS na nových bednách. Já to LP ještě nerozpečetil - chci ho slyšet až na nových bednách.
Můžu Ti půjčit rozpečetěný exemplář :jazycek2:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » sob 18. led 2014 19:28:01

Tak : levá i pravá strana kolem nábytkové stěny je vyklizena ... mohou se začít montovat ty skřínky ...

... ale ještě se tu potýkám s přechodem CYSY kabelů k reprosoustavám (4x1,5 mm2) pod prahem. Vzhledem k tomu, že v obyváku je korek a v předsíni PVC kryté kobercem, rozhodl jsem se, že zafrézuju drážku zespodu do prahu. To ale předpokládá pod úrovní prahu vyvrtat a dobrousit do futer oválné otvory (na každé straně jeden ...) a vykutat do siporexu za dveřmi pokoje příslušný prostup směrem k audiocentru a na druhou stranu k bednám ...



... zatím je hotová levá strana, že by to šlo dobře, to tedy ne ... práh je mezi kobercem a čárou na korku. Pochopitelně až to budše celé hotové a kabel natažen (oba kanály), ta díra v siporexové příčce se kolem kabelů zazdí ... :)

BTW: nenápadný návrh lišty kolem futer neprošel ... ale to by bylo ošklivé ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pon 20. led 2014 0:04:18

Tak jsem byl pilnej ... levé strana je OK :good2:



(ještě přichytit sestavu k zadní panelové stěně ... ony ty stojky těch levných skříněk mají tloušťku pouze 16 mm a nemají ani zadek, který by to trošku "zavětroval") ... zítra pravá a v úterý truhlář přiveze audiocentrum :good2: :music:

Tak jsem tam hned na zkoušku postavil nedodělanou reprobednu ... A netlučte mne za ten světlý buk té skřínky. Tmavý mahagon dotyčný levný výrobce nedělá a zadávat i tohle ... kašlu na to - zase prachy. Až se to zaplní knihami, budou vidět jen hrany dřeva ... :)

Detail ... (ten UTP kabel od UPC modemu tam nebude ...)

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 20. led 2014 6:41:48

Tak jsem zvědavý, co řekneš, až to bude na finálku zapojený a bude to hrát. :) Vypadá to dobře, i když ten světlý buk tam fakticky moc nesedí. Opravdu nic tmavějšího neměl?

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od mirek » pon 20. led 2014 8:29:46

Já bych tu nevyrovnanost v barevnosti až tak dramaticky neviděl. Velice příznivé řešení se nabízí v použití barevně odstupňovaných slunečních brejliček. Je to levné a světlý buk se stane bukem tmavým.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové repro (ARN669 + ARE5808 + 5DR51441)

Příspěvek od Petr.116 » pon 20. led 2014 12:42:30

mirek píše:Já bych tu nevyrovnanost v barevnosti až tak dramaticky neviděl. Velice příznivé řešení se nabízí v použití barevně odstupňovaných slunečních brejliček. Je to levné a světlý buk se stane bukem tmavým.
Jdu koupit brejle :hahahihi: A bude to dobrý test na "příchozí vejdy" ... jak by řekl Werich s Horníčkem ve slavných Předscénách ... až nějaký příchozí vejda vida začne probírat barevné odstíny, zapíšu si ho do seznamu "příště nezvat" :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „DIY a modernizace (event. úpravy továrních zařízení)“