Propojení PC s audiocentrem

Sekce pro továrně vyrobené doplňkové součásti audiořetězce a periferie (mikrofony, sluchátka, převodníky DA apod.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Propojení PC s audiocentrem

Příspěvek od Petr.116 » úte 15. čer 2021 16:26:56



původní velikost je zde ... Barvy displejů jsou ve skutečnosti oranžové (zkresleno fotkou mobilem).

Občas mi vadilo, že si nemůžu jednoduše pustit z PC v dobré kvalitě muziku přes moje kvalitní audiocentrum. Jeden z důvodů byl galvanické oddělení zemí počítače a audiocentra.
Jsem totiž limitován tím, že audiocentrum je propojeno s kabelovou televizí a přímé propojení kabeláží by vytvořilo smyčky s brumem. A to by tedy fakt nešlo :hahahihi:

Řešením problémů je oddělení optikou. Starší počítač měl základní desku s TOSLINK výstupem, nová základní deska, použitá v aktuálním PC, bohužel takto vybavena není.
Na základě zcela zásadního (!) požadavku, abych obešel integrované audio obvody základní desky počítače, jsem pořídil externí USB převodník Topping D10s.
Ten je mj. vybaven i optickým (TOSLINK) výstupem. Odkazy zde, případně tady nebo tady.

Z důvodu požadavku galvanického oddělení jsem nejprve použil (podobně jako u připojení DAB+ tuneru Yamaha - viz článek zde) převodník TASHAN FiiO-D03k.

Následně jsem se po studiu různých testů a recenzí rozhodl jednoduchý tento převodník nahradit pokročilejším výrobkem Topping-E30.
Odkazy zde, tady nebo tady.

Zvuk je perfektní :good2: a vše šlape OK. Obsluhu vstupního převodníku je možné nakonfigurovat tak, aby zcela obcházela zvukové sranda ovladače Microsoftu v operačním systému Windows 10.
A tudíž do toho Woknous nijak nezasahují a jsou použity externí sofistikované ovladače Thesycon, dodané s převodníkem. Obvykle běžím v režimu ASIO nebo WASAPI v rámci softwaru FOOBAR 2000 v. 1.6.6.
Výsledkem je přehrávání zvuku s parametry originální nahrávky, bez překódování operačním systémem. Nejčastěji jsou moje nahrávky v rozsahu od 24 bit/44,1 kHz do 24 bit/192 kHz.

Oba převodníky jsou dost chytré (viz popisy na odkazech) - není je problém v případě potřeba "krmit" třeba i z mobilního telefonu Motorola One Vision, připojeného v OTG režimu ...
Samozřejmě někdo namítne, že ten druhý (E30) je zbytečně sofistikovaný, přitom u něho aktuálně využívám "jen" ten TOSLINK optický port. Ale má kvalitní převodník ... a o to šlo.
Ale zase na druhou stranu - jde odpojit a v případě potřeby vzít někam na akci jako malou šikovnou krabičku a využít cokoliv z jeho ostatních skvělých vlastností. :good:

Zbývá dodat snad jen jediné: možná by se mohli tvůrci zamyslet a zastydět se za tu přepálenou cenu. Výrobní cena cena je mnohonásobně menší. Ale to samozřejmě neudělají. Prachy nesmrdí ...
To ostatně není nic nového - viz období od jara 2020 do současnosti :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní prvky audiořetězce“