Tascam DR-100 MKIII

Sekce pro továrně vyrobené doplňkové součásti audiořetězce a periferie (mikrofony, sluchátka, převodníky DA apod.)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tascam DR-100 MKIII

Příspěvek od Petr.116 » ned 09. zář 2018 17:17:01

Tak jsem si udělal radost. Pořídil jsem tyto hračky: Kapesní rekordér Tascam DR-100 MKIII a dva kondenzátorové mikrofony AKG C1000 S MK4. A protože k mikrofonům je třeba stojan (stativ), tak dva osvědčené mikrofonní stojany KÖNIG MEYER 210/2.

Zároveň se vyřešila potřeba kvalitního převodníku pro digitalizaci analogu.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tascam DR-100 MKIII

Příspěvek od Petr.116 » sob 06. říj 2018 22:02:36

Tak již mohu hrdě konstatovat, že Tascam skutečně šlape, jako víno. Vzal jsem ho cíleně do milé hospůdky, kam téměř každý čvrtek s kamarádem chodíme. V této hospůdce se totiž už asi 16 let schází skvělá parta muzikantů a krásně tam hrají a zpívají. A s nimi VŠICHNI přítomní. Tak jsem si řekl, že tuto parádu nahraju. :yes:

Samozřejmě tam tahat profi mikrofony, rozestavět je tam atd. bylo nesmyslné. Tak jsem použil vystavěné mikrofonní kapsle na Tascamu, umístěném na stativu na stole.
Výsledek ? Úžasný !!! Doma jsem si nahrané soubory WAV ve formátu 24 bit/192 kHz poslechl a žasnul ... :music: :good2:

Tedy - abych byl přesný a hlavně slušný: za tip, koupit tento úžasný kousek poctivě udělaného hardware vděčím velice milé osobě - kamarádu Mirkovi. On je ten, který mě přesvědčil, že tohle zařízení je opravdu skvělé. Použil toto zařízení se dvěma externími mikrofony, umístěnými v kostelní lodi ve výšce cca proti ose varhan. Co z toho vylezlo za nahrávku, to byl úžas. Pak už jsem jen chvilku přemýšlel o penězích, ale ne dlouho. A výsledek se opravdu dostavil. Když už to takhle šlape na interní mikrofonní kapsle, což teprve na ty pořízené AKG mikrofony.

Díky Mirku, veliké díky :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní prvky audiořetězce“