Marta Kubišová

Tahleta rubrika je trochu specifická. Není o zpěvácích a kapelách (tomu je věnována rubrika výše), ale o hudebních pořadech, akcích a lidech, bez kterých by to buď nešlo nebo kteří v minulosti i současnosti měli a stále mají co říct ... včetně odkazů na tyto akce. Asi bude přehledné, když budeme vzpomínky o jednotlivých lidech a jejich pořadech psát do různých vláken ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Marta Kubišová

Příspěvek od Petr.116 » čtv 14. črc 2016 23:18:29

Marta Kubišová http://www.martakubisova.cz/ pro mne znamenala vždycky moc. V době mého dospívání patřila k mým nejoblíbenějším zpěvačkám zejména pro její úžasné zabarvení hlasu, naprosto odlišné od "tuctových" projevů té doby. Ale později jsem si začal uvědomovat i hloubku její člověčí osobnosti. Ale to asi neříkám nic nového.

V souvislosti s Martou jsem si udělal v nedávné době radost v podobě vynikajícího trojCD "Musím dál zpívat" s podtitulem "Jan Schneider a kamarádi", které sestavil a vydal Tomáš Padevět. Marta tam má několik známých i neznámých titulů, které po textové stránce jsou dílem Jana Schneidera.

Další úžasné album Marty v mé sbírce se jmenuje Vyznání - zlatá kolekce.

Ale dnešní zážitek je zcela jiného druhu. Podařilo se mi poprvé Martu Kubišovou vidět živě a to na koncertu v rámci „Sedmihorského léta 2016“, Sedmihorky - Turnov (20:00). Ve druhé řadě jsem si to opravdu užival.
Nejen, že Marta bez ohledu na svůj věk stále skvěle vypadá, ale hlavně se její hlas prakticky nezměnil. Když člověk zavřel oči, slyšel hlas z mládí ... stále stejné zabarvení, ale i stejný drive - prostě úžasné.
Vzhledem k tomu, že Marta Kubišová ohlásila ukončení koncertní činnosti, asi jsem ji naživo slyšel a viděl poprvé a naposled. Ale stálo to za to - vůbec mi nevadila ta vzdálenost od Prahy, ani ten déšť a relativní chladno.
Marta všechny potěšila tím, že kromě několika songů z připravovaného nového alba zazpívala i pár kousků z té doby (Depeše, Nepiš dál, Dobrodružství s bohem Panem a další ...)

Tleskali jsme jí po každé skladbě. Pak zvedla publikum ze židlí nesmrtelnou Motlitbou pro Martu.

Děkuji za úžasný čtvrtek :good2:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Zajímaví lidé a zajímavé hudební pořady“