Co kdo přiveze na sraz...

Brno, hotel Myslivna ve dnech 4. - 5. října 2014
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 22. kvě 2014 18:36:24

libor píše:Nevím, co chceš za pár minut nahledět na kotoučácích :-) Můžeme debatovat, který je hezčí, to je subjektivní, ale v momentě kdy je oddeklujem, půjdeš plakat do kouta :brek:
No já je samozřejmě chtěl vidět i oddeklované ... vzhled je opravdu jen věc osobního vkusu ... vidět, jak co se přesouvá, ja účinně a citlivě s ohledem na pásek a jeho namáhání fugují brzdy ... hlučnost mechaniky ... atd.
Do kouta nepůjdu - dáme si pivo a budeme debatit o tom, co ten který vývojář udělal a proč ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Seiko » čtv 22. kvě 2014 19:59:45

Petr.116 píše: ... zprostředkovaná informace je míň vypovídající, než oko a ucho každého jednotlivého hodnotitele ... :hahahihi: To není jen o zvuku ... ten by při správném nastavení měl být u všeho stejný ...
No, je to i o zvuku, Revoxy po PR 99 mají elektronické přepínače v signálové cestě a zvuk tím velice utrpěl. Byť frekvenční charakteristiky jsou u nich stejné, nebo lepší. Ale to nic neříká o zcela "nepodstatném parametru" jako je rychlost přeběhu a určitě by se jich našlo více, co z výrobců nikdy nevypadne. K tomu, jak jednotlivé magnetofony hrají, by musel být záznam ze stejného zdroje na pásek, na který je magnetofon nakalibrován, kvalitní neutrální aparatura, která zvuk nepokazí, a slušná místnost na poslech. Mám obavu, že tyto předpoklady sraz nesplní. Tak raději zůstaneme o pohledového hodnocení a konstatování, že "to hraje". :hahahihi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 22. kvě 2014 20:36:27

Seiko píše:No, je to i o zvuku, Revoxy po PR 99 mají elektronické přepínače v signálové cestě a zvuk tím velice utrpěl. Byť frekvenční charakteristiky jsou u nich stejné, nebo lepší. Ale to nic neříká o zcela "nepodstatném parametru" jako je rychlost přeběhu a určitě by se jich našlo více, co z výrobců nikdy nevypadne. K tomu, jak jednotlivé magnetofony hrají, by musel být záznam ze stejného zdroje na pásek, na který je magnetofon nakalibrován, kvalitní neutrální aparatura, která zvuk nepokazí, a slušná místnost na poslech. Mám obavu, že tyto předpoklady sraz nesplní. Tak raději zůstaneme o pohledového hodnocení a konstatování, že "to hraje". :hahahihi:
Jasně Jirko, to máš pravdu, že vše se nedá změřit v jakýchkoliv podmínkách, ale to já až tak nemyslel ... ale určitě se dá prohlédnout uspořádání mechaniky a její reakce ... jak jsem psal - ty brzdy byl jen příklad. Já třeba vím, že AKAI GX-630 má hlučný ten velký elektromagnet od pinch rolleru a že tedy ovládání tlačítky jsou docela rány, jak ten elmagnet přitahuje. Brzdy jsou docela v pohodě - není z toho pocit, že by to vytahovalo pásek při brždění na místě ...
A takových pohledů a hodnocení je celá řady. A dokonce i posouzení (a poučení se - včetně obdivu technika nad prací jiného technika), jak ta táhla, páky, magnety atd. pracují, je zajímavé. Takže jen kouknout na bednu, že má tvar oku lahodící (nebo ne) a posoudit vhodnost kombinace dřeva a kovu atd. - o to vůbec nešlo ... nejsme ženský, abychom kupovali Mercedec dle barvy lodiček a kabelky ... :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 23. kvě 2014 18:12:21

Ale jo, akaie jsou dobrý magnetofony...nemají sice rám ze slitiny, vytahovací moduly a učebnicově vyvázaný dráty...ale jsou spolehlivý, jednoduše se nastavují, dobře vypadají, nebývají tolik opotřebovaný a ani nehrají o moc hůř, než Revox. Mám akai (tento týden jsem zrovna ladil 2ks náddherných GX-77) , opravoval jsem několik revoxů...rozhodně jsem ani jednou neplakal v koutě.
Hlavní devizou Revoxe je především jeho snadná opravitelnost. Není spolehlivější, než Japonci ve svý třídě. Ale je to jako lego, všechno se dá vyměnit během chvíle. Vadný snímací zesilovač? Není potřeba pracně hledat tranzistor...prostě se vytáhne modul a zasune se druhý. Hučí motory? Prostě se vymění ložiska...a mohl bych pokračovat. Ale co stýče zvuku, tak v daný třídě to hraje všechno velmi podobně = dobře. Není pravda, že by si někdo ze zvuku některýho sednul na zadek a druhý by měl chuť vyloženě zahodit. To se mi nikdy nestalo...
Jo...a už jsem vám říkal, že nesnáším Teac X-2000? :lol:

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od TheLastUnicorn » pát 23. kvě 2014 20:51:17

Jo, fakticky ho nemusím...ale zvukovo je super.

Samm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. říj 2013 22:11:58
Bydliště: Brtník (u Zruče nad Sázavou)

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Samm » pát 06. čer 2014 20:24:37

Ahoj vespolek!
Již delší dobu bych se rád objevil na srazu a probral osobně některé zajímavosti nebo nechal prověřit některý stroj. Za hardware mohu dovézt opravdu těžký kus Tascam BR-20T a za SW sekci CD generator KK0053-2 (r.2003) ...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » pát 06. čer 2014 23:47:41

Samm píše:Ahoj vespolek!
Již delší dobu bych se rád objevil na srazu a probral osobně některé zajímavosti nebo nechal prověřit některý stroj. Za hardware mohu dovézt opravdu těžký kus Tascam BR-20T a za SW sekci CD generator KK0053-2 (r.2003) ...
A proč ses na žádný sraz doteď nevypravil ? :hahahihi:
Tak až se bude organizovat ten další - 6-tý ... tak přijeď. Stačí sledovat tento web ... Pokud jde o ty exponáty, není problém (myslím organizačně). Pokud jde o tu váhu - 28 kg snad ve dvou uneseme, ne ? :drinking: Ony ty naše poklady o moc lehčí nejsou. Před těmi lety, kdy se ještě dělala zařízení kvalitně, to obvykle něco vážilo ... :)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Samm
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01. říj 2013 22:11:58
Bydliště: Brtník (u Zruče nad Sázavou)

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Samm » sob 07. čer 2014 6:09:46

Proč jsem se neobjevil? Nu místo 4. srazu jsem se ve čtvrtel před ním dověděl, že musím do Náchoda a místo 5. jsem byl nucen řešit domácí překvapení... :dash:
Tak teď si to už nechci nechat ujít! Toto fórum považuji za dobrý zdroj informací i podnětů k zamyšlení :good:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Seiko » ned 10. srp 2014 16:48:23

Kdo co na sraz... Za sebe - gramofon Technics, ať srovnáme (konečně) zvuk různých přenosek (dopadne to MM versus MC). Přenosky ve standardním headshellu k porovnání vítány. Luxman C-02, Revox B750 MKII, Revox Symbol B MKII, Pioneer PD-D6-J. A pár LP desek, co mám i na CD či SACD (ty taky - chceme srovnat zvuk přes Legato Link). Udělejte si čas na poslech :yes:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Seiko » ned 10. srp 2014 22:08:59

S499.1023 píše: Jirko, kolik musí být u toho Tvého Technicse vzdálenost hrotu od konce headshellu, ať mám cca. seřízenej overhang?
52 mm. Měrku mám, vezmu s sebou, když, tak seřídíme na místě. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Zamčeno

Zpět na „Setkání přátel starých strojů č. 6“