Co kdo přiveze na sraz...

Brno, hotel Myslivna ve dnech 4. - 5. října 2014
Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od mirek » ned 18. kvě 2014 21:53:24

Mám připravený celostopě nahraný mgf. pás s časovými impulsy k otestování funkčnosti magnetofonových indikátorů či VU metrů.Otestovat lze náběh,překmit a odběh, pás nahrán rychlostí 19 cm/s na materiálu Agfa PE 39.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » pon 19. kvě 2014 18:29:56

mirek píše:Mám připravený celostopě nahraný mgf. pás s časovými impulsy k otestování funkčnosti magnetofonových indikátorů či VU metrů.Otestovat lze náběh,překmit a odběh, pás nahrán rychlostí 19 cm/s na materiálu Agfa PE 39.
Zajímavý nápad - jsou tam jen ty impulsy nebo i kus kontinuálního záznamu s přesnou frekvencí (frekvencemi) ? Pokud ne, možná bychom mohli vzít taky měřicí pásek (a odmagnetovávač hlav a páskové dráhy, abychom ty pásky nezničili ...).
Pokud ano a máš ho máš nahraný z přesného zdroje frekvence, tak by už stačil jen měřič kmitočtu a byla by i kontrola rychlosti posuvů daného stroje. Já sice na generátoru svorku vstupu měřiče frekvence vyvedenou nemám (asi to chtělo ...), ale kdybych vzal Tektronixe, pomocí dvoukanálové metody ba šla změřit přesně (Lissajousovy obrazce) a dokonce, pokud máš záznam přesně kolmý, tak i kolmost (měřením fáze).

Uděláme měření donesených strojů ? :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
mirek
Příspěvky: 142
Registrován: úte 30. črc 2013 20:58:48
Bydliště: Opava

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od mirek » pon 19. kvě 2014 18:44:11

Není problém nahrát na další pásek kontinuální záznam např. kmitočtu 3150 Hz z CD - generátoru, což je Cd pod označením RU1 0001-2 z roku 1992 od AVP+MARUTECH. Nahráno to bude na mgf. STUDER B62 taktéž celostopě rychlostí 19cm/s.
Různé stroje zvukové a to točivé i netočivé a k tomu všemu jedna HiFi žena.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 20. kvě 2014 17:11:54

Já na mým Metexu (multimetru) čítačku frekvence mám...kolmost dnes už kontroluju většinou přes zvukovku a ten jednoduchý škopko-prográmek. Vlastně mám na počítači generátor (stačí mi 400Hz a 1kHz), charakterograf, skresloměr (2., 3., 4., 5., 6. harmonická a THD) a škopek. K tomu mi stačí už jen NF voltmetr (zastoupí metex) a změřím vše, co je běžně třeba při nastavování magnetofonu. Oscilátor krom frekvence nekontroluju, stejně na něm obvykle nejde nic moc nastavit. S normálním osciloskopem jsem nedělal, ani nepamatuju... :hahahihi:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » úte 20. kvě 2014 23:10:47

TheLastUnicorn píše:Já na mým Metexu (multimetru) čítačku frekvence mám...kolmost dnes už kontroluju většinou přes zvukovku a ten jednoduchý škopko-prográmek. Vlastně mám na počítači generátor (stačí mi 400Hz a 1kHz), charakterograf, skresloměr (2., 3., 4., 5., 6. harmonická a THD) a škopek. K tomu mi stačí už jen NF voltmetr (zastoupí metex) a změřím vše, co je běžně třeba při nastavování magnetofonu. Oscilátor krom frekvence nekontroluju, stejně na něm obvykle nejde nic moc nastavit. S normálním osciloskopem jsem nedělal, ani nepamatuju... :hahahihi:
Když jsem dostal šanci koupit od známého Tektronix 465 ve slušném stavu a za velmi slušnou cenu (a ještě k tomu to byl ten samej model, co jsem měl před lety v Tesle ve vývoji na stole ...), nebylo o čem přemýšlet ...
Zatím nebyla potřeba ho vláčet po světě ... a kdyby občas třeba na sraz - proč ne, není tak těžkej ... :good2:

A proti počítačovému simulátoru má přece jen pár výhod - široký rozsah vstupního attenuátoru (to se zvukovkou jde dost blbě ... jedině dodělat kompenzovanej dělič, ale pak kolik je citlivost vstupu ...), dva kanály, volitelně zpožděná časovka, široký rozsah časovky, synchronizace dle potřeby, - XY režim (Lissajous) atd atd ...
Ale jasně - pro běžné práce na MGF ta počítačovka stačí ... o tom žádná :yes:

Ale stejně je fešák ...

„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Vilda
Příspěvky: 15
Registrován: úte 29. říj 2013 23:00:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Vilda » stř 21. kvě 2014 8:52:21

Já zase přivezu něco ze svojí sbírky na ukázku. Tentokrát to bude prototyp (na 5tém sraze nebyl) a jeden přístroj k němu.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od TheLastUnicorn » čtv 22. kvě 2014 16:49:10

No já max. tak nějaký bedny...nemám moc co ukazovat. GX-620 asi není moc zajímavý a Dual 604 asi taky ne... Krom toho, když je tam moc přístrojů, stejnak se min. půlka ani nezapne.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 22. kvě 2014 17:23:51

TheLastUnicorn píše:No já max. tak nějaký bedny...nemám moc co ukazovat. GX-620 asi není moc zajímavý a Dual 604 asi taky ne... Krom toho, když je tam moc přístrojů, stejnak se min. půlka ani nezapne.
No - já si teda myslím, že zrovna GX-620 zajímavý je ... a pěkný. Mně se líbí víc, než všechny Revoxy dohromady. A technické řešení je velmi chytré - když člověk prostuduje dokumentaci a podívá se, jak je co uděláno, musí
uznat, že u toho dost mysleli. Robustní mechanika (tudíž výdrž a stabilita parametrů) a jednoduché a účinné řešení. Příklad je třeba ta PAUSA, o které jsme se bavili ... dobře vymyšleno :good2: .
Aby si náhodní návštěvníci nemysleli, že nic jiného, než Revox nehraje jako profi stroj :scare: Že by se tam mohly ty dobré stroje vystřídat a ukázat, co umí ... Pokud vím, někdo tu má i Philipse ...

Tím samozřejmě nechci jakkoliv napadat majitele Revoxů, jakožto konkurenční profi značky :mir: :lol:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od Petr.116 » čtv 22. kvě 2014 18:21:19

S499.1023 píše:Filipesa (N 4520) mám já, ten ovšem váží přes 30 kg, takže se mi ho vláčet nechce :-). Zprávy o zvuku vám podá TLU :D.
Tak se trochu obětuj :-) ... zprostředkovaná informace je míň vypovídající, než oko a ucho každého jednotlivého hodnotitele ... :hahahihi: To není jen o zvuku ... ten by při správném nastavení měl
být u všeho stejný ... Spíše jde o design a ergonometrie ovládání, vzhled a samozřejmě vybavení funkcemi atd.

Stejně rád jezdíš přírodou, tak moc nehrozí, že bys miláčka roztloukl na vibro-highway D1 ... :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

libor
Příspěvky: 566
Registrován: pon 29. črc 2013 22:01:25
Bydliště: ..

Re: Co kdo přiveze na sraz...

Příspěvek od libor » čtv 22. kvě 2014 18:29:45

Nevím, co chceš za pár minut nahledět na kotoučácích :-) Můžeme debatovat, který je hezčí, to je subjektivní, ale v momentě kdy je oddeklujem, půjdeš plakat do kouta :brek:

Zamčeno

Zpět na „Setkání přátel starých strojů č. 6“