Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Brno, hotel Myslivna ve dnech 26. - 27. dubna 2014
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Petr.116 » pát 02. kvě 2014 20:30:49

Ahoj, pánové :)

Tak jsem tak seděl 1. máje na chatě na verandě a přemýšlel o všem možném. A mimo jiné jsem si vzpomněl na sraz, co před pár dny proběhl. A jak jsem tak vzpomínal na vše, co se tam dělo a taky na komunikaci s některými z Vás jak na srazu, tak i po něm, došel jsem k této úvaze (upozorňuji, že je to můj pocit a názor, který se může lišit od názorů Vašich ...) :

Napadlo mne se Vás zeptat, co všechno jste od srazu očekávali, co jste na sraz plánovali a jak moc se Vaše představy splnily ?

Začnu od sebe. Já jsem se těšil, že se sejdu s kamarády, odreaguji se od běžných starostí a jako jeden z očekávaných důležitých cílů bude dlouhodobě plánované měření reprosoustav. Mj. i proto, že jsem si chtěl ověřit kvalitu své práce a reprodukovatelnost dané konstrukce. O dalším programu jsem v tu chvíli příliš nepřemýšlel.

Za mne mohu říct, že uvedené představy byly splněny. Dokonce jsem byl rád, že jsem vzal do Brna i ten DAC, NTB a vlastní zesilovač, takže nebyl problém vyhovět i dalším požadavkům něco přehrát (třeba zajímavou muziku Toma).

Ovšem otázka je, zda tyto pocity máte všichni, zda třeba někdo se netěšil na něco, co se nestalo. Buď tím, že se to nestihlo nebo to vůbec na program nebylo plánováno.

No a pak mi dorazila zpráva od Mirka, který měl připravenou celou řadu velmi zajímavých věcí, které by určitě stály za realizaci. Posuďte sami:

... měl připraveny mj. ukázky digitalizace LP vyrobených od šedesátých let až po současné nahrávky a remastry . Chtěl takto předvést výsledky přímé digitalizace bez zvukových úprav převodem do rozlišení 24/96 a pod.

Jediné, co se z toho, co přivezl, stihlo prezentovat, byly jeho skvělé studiové nahrávky nahrané rychlostí 38 cm/s se špičkovým zvukem folklórní muziky, reprodukované na Jirkově Revoxu.
Jak Mirka všichni známe, dá se předpokládat, že další bohužel nerealizované ukázky ze zmíněné digitalizace by byly asi velice zajímavé. Mirek je profesionál se smyslem pro detail.

Jenže díky poněkud chaotickému průběhu srazu to bohužel zcela zapadlo a dokonce to vypadalo, že o to nemá nikdo zájem. A to mi přijde škoda.

A tak mě napadlo, že kdyby takové specialitky byla předem inzerované zde na doprovodném tématu ke srazu ve speciální rubrice, že by byla situace zcela opačná. Že by tudíž dotyčný nemusel nikomu nic nutit, ale naopak by spousta z Vás
na srazu dotyčného urgovala stylem " ... tak co, máš s sebou ty slíbené nahrávky ?" O čem nevím, to nepožaduju, že ? A z praxe víme, že ne vždy se povede na místě něco zásadního začlenit.

To byl jen takový příklad ...

Neboli: nechci akcím vnucovat jakýkoliv fixní program (nejsme odborářská schůze, že ...) , ale určitě by stálo za to mít kromě rubriky "Co kdy přiveze" - tím je logicky míněn hardware - taky něco ve stylu "Co jste si připravili na sraz ...". To téma by si v sekci dotyčného srazu založil každý sám a mohl by dokonce ještě před srazem odpovídat na zvědavé dotazy zbytku z nás. Pak už je to jen na operativní domluvě dole v restauraci ještě před odchodem do salonku, co jak a v jakém pořadí uděláme (to se samozřejmě týká hlavně časově náročnějších činností. Ty krátké nejsou kritické.

Tím by se vylepšila časová organizace a využití prostoru a techniky ...

A teď čekám Vaše reakce ... klidně mně tlučte, ale doufám, že z textu je patrná zcela logická snaha vyladit a vylepšit srazy tak, aby byly co nejzajímavější. :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od kemo87 » sob 03. kvě 2014 21:27:35

Tak určitá organizovanost si myslím že by vůbec neuškodila. Ono když se tam pak přehrávají dvě zařízení mezi sebou, tak z toho mají prd všichni.Já nejsem člověk typu "za každou cenu rebel", takže by mi určitý řád nevadil. Konec konců koho by třeba určité téma nebavilo, tak není problém se odebrat na těch 20 minut dolů do restaurace. Je to opravdu škoda, protože mi Mirek přišel takový posmutnělý, a je možné že to byl třeba ten důvod.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Dalibor » ned 04. kvě 2014 11:28:39

Určitě nejsem sám, kdo má pár zkušeností i z jiných srazů -nezáleží na tom jakého zaměření- a pokud se kolem nich navíc pohyboval od jejich samého začátku, tak si taky možná všiml jedné věci:
zpočátku je to všechno fajn, živelné, lidé se poznávají a oťukávají a právě pro tu živelnost se na ty první srazy vzpomíná jako na nejlepší. Pak ale začne přibývat lidí, což je pořád fajn, ale časem ta živelnost zvolna začíná přecházet do mírného chaosu a zmatku, což v důsledku může zavinit až i konec dalších akcí.
Toto byl můj druhý sraz přátel starých strojů, ty první jsem nezažil a možná i proto si můžu dovolit hodnotit víceméně nezaujatě, bez svým způsobem svazujících vzpomínek na ty první. A mám pocit, že to právě do toho chaosu směřuje.

Uvítal bych možnost pronájmu druhé, třebas i menší místnosti, klidně i jen do večeře. Tam by se mohli realizovat ti, kteří chtějí k vystaveným věcem něco říct, nebo se naopak něco zeptat aniž by museli překřikovat testování přenosek, gramofonů atd. Proti hlasitému přehrávání a porovnávání nemám to nejmenší a tím méně chci v tomto někoho omezovat, ale myslím, že samostatná místnost pro hluk a pro diskuse by byla jen ku prospěchu věci. Nejde o nějaké dělení na dvě skupiny, jde jen o úplnou spokojenost všech. A nevadilo by mi sestavení přibližného programu ve smyslu:"...v hlukové místnosti se chystá srovnávání poslechu jednoho záznamu z více médií...v diskusní místnosti bude ve dvě hodiny povídání o rozdílech v typových řadách magnetofonu B4, ve tři hodiny představení unikátního starého Tesla gramofonu s měničem..." prostě do večeře spíše koncipovaný program a po večeři naprosto volná zábava třeba už v jedné společné místnosti. Na srazy jezdí spousta lidí, kteří by měli co říci a i proto jsem po předminulém srazu o tom v následné diskusi něco napsal.

Jak píše Petr - není to odborářská schůze, nicméně historie praví, že demokracie je pouze dočasně ideální stav, který má pouze dvě vyústění: buď se změní v anarchii, nebo si ve svém vlastním zájmu musí projít přimeřenou diktaturou. :hi:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Seiko » ned 04. kvě 2014 12:07:30

Zlatá slova, pod to bych se podepsal taky. :)
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Petr.116 » ned 04. kvě 2014 13:45:21

No já s Vámi souhlasím - a myslím si totéž. Ta varianta pronájmu druhého salonku na omezenou dobu se zdá dobrý nápad. Většinou bývá volný ... a je to jen o penězích.
A jsem rád, že se rozběhly reakce ... jen tak se můžeme někam posunout.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 05. kvě 2014 17:03:40

S499.1023 píše:Ahoj všem,
sice jsem si Petrův příspěvek přečetl hned po jeho napsání ale ležel jsem v posteli s nějakou chřipkou, tak píšu až teď - zrovna to srovnání původního a digitalizovaného záznamu bych byl velice uvítal, protože bych byl zvědav, zda se potvrdí moje empirická zkušenost, že LP a to samé LP zdigitalizované 16/44,1 nikdo od sebe nepozná - ani e-fičák :hahahihi: .
Jenže jsem bohužel vůbec netušil (a spolu se mnou pravděpodobně skoro nikdo), že Mirek má něco takového v plánu.
A ještě napíšu, co se mi nelíbilo - předvádění zvukových vlastností beden ve zcela nesmyslné hlasitosti pro velikost beden a místnosti, kdy to už splývalo do dunění a skřehotu.
Sečteno a podtrženo - zdá se, že se prakticky shodneme na tom, že tam to povídání chybí a bude rozumné to vtipně zkombinovat a dát tomu nějaký řád, aby se to v mezích možnosti stihlo a na něco důležitého se nezapomnělo.
Významně se tak zvýší hodnota srazu.

Je fakt, že víc lidí víc ví, tak proč se o to nepodělit ? Přece jen ta simultánnost názorů na místě je efektivnější než zde na webu. Na tomto webu, někdo něco napíše a pouze v případě, že ve stejnou chvíli sedí u klávesnice všichni hypotetičtí oponenti, kteří se v konkrétním tématu dobře orientují a mají čas odpovědět, je šance okamžitě doladit názory. Ten čas ale všichni nemáme v tu správnou chvíli a ne vždy se vracíme ke starým příspěvkům, abychom je upřesnili nebo uvedli na pravou míru. Nehledě na to, že člověk se vždycky může mýlit a být na to upozorněn u piva je ta příjemnější varianta :hahahihi:

A s tou zvukovou prezentací v neadekvátních úrovních hlasitosti máš pravdu. Každá bedna je určena do specifických podmínek a je nesmysl to ignorovat. A už vůbec ne srovnávat ... každá pracuje optimálně ve svém prostředí a je stavěna na nějaký výkon.

Takže projednám s vedením hotelu tu možnost pronájmu druhého salonku za nějakých rozumných podmínek. Pokud se netrefíme do termínu, kdy je hotel narvaný a salonky obsazené, což z cenových důvodů stejně nedělám, by to snad mělo jít.
A pak v nějakém rozumném předstihu (jak kdo chce - třeba hned, rubrika 6. srazu je otevřena ...) před srazem začneme (všichni) přemýšlet, co máme připraveno, chceme, rádi bychom ... a napíšeme to do svého tématu do podsekce daného srazu. A před srazem se z toho udělá časová kostra programu, která se ještě Vámi všemi doladí.

Vypadá to dobře. :yes:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od TheLastUnicorn » pon 05. kvě 2014 19:20:06

V podstatě podepisuju, co bylo přede mnou napsáno...taky jsem nevěděl, že Mirek má připraveny takový srovnávací nahrávky...
Jen bych něco hned na začátek napsal k diskuzi o 6.-tým srazu, anebo kdo co chystá. Pište tam pokud možno jen k věci a to, co tam má být. Protože to má všechno tendence změnit se na kecárnu, kde je min. polovina příspěvku jen balast o ničem a když si to pak člověk chce projít, musí se tím balastem prokousávat.
Na tlachání bych navrhoval založit ve volný diskuzi něco jako "chat thread", kde by se mohlo tlachat od věci...třeba pomlouvat hifisty z hifinazory.cz atd. :lol:

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě úvaha ke srazu (srazům) ...

Příspěvek od Petr.116 » pon 05. kvě 2014 20:00:58

TheLastUnicorn píše:Na tlachání bych navrhoval založit ve volný diskuzi něco jako "chat thread", kde by se mohlo tlachat od věci...třeba pomlouvat hifisty z hifinazory.cz atd. :lol:
Provedeno viewtopic.php?f=11&t=277&p=2846#p2846 :hahahihi:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Zamčeno

Zpět na „Setkání přátel starých strojů č. 5“