Co kdo přiveze na sraz ...

Brno, hotel Myslivna ve dnech 26. - 27. dubna 2014
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Petr.116 » ned 23. bře 2014 20:19:03

Dalibor píše:Já asi přivezu svůj starý, ale stále plně funkční audiometr a prozkoušíme ty uši, které tak dbají na rozdíl mezi MC a MM, Luxmanem a Teslou, CD a LP atd :hahahihi:
A bude revoluce :hahahihi: Ještě že se ta fyziologická akustika nedá zcela změřit ... Ale pokus to bude v každém případě zajímavý. Abychom pak ale nezjistili, že (ač si to nemyslíme) je mezi námi někdo, kdo slyší to, co vidí (jakási taková definice lidí od konce háje ...).

Ale vážně: ... i když nevím které konkrétní zařízení myslíš, byl jsem již v pražské Thomayerově nemocníci před lety v kontaktu s touto technikou, takže asi vím ...
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Dalibor
Příspěvky: 25
Registrován: pát 27. zář 2013 12:06:05
Bydliště: Třinec

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Dalibor » ned 23. bře 2014 20:38:59

Audiometr je klinický přístroj na vyšetření sluchu, je to v podstatě kalibrovaný nf generátor slyšitelných kmitočtů, pacoš si nasadí sluchátka, do kterých se pouští kmitočty různých frekvencí a úrovní a tlačítkem, které má v ruce dává najevo kdy co slyší. Používají se pak různé metody na odhalení švindlování :) Neméně zajímavé je vyšetření pomocí tzv.kostního vedení, kdy se přiloží vibrační měnič na určené místa na lebce a zvuk se pak přenáší kostí přímo do sluchového systému - zjišťuje se tak případné, laicky řečeno - "přiucpání ucha". Postaru se pak vyplňuje papírový formulář, kde se pak spojením bodů dostane sluchová křivka, nové přístroje to samozřejmě umí i vytisknout.
Fyziologická akustika se změřit dá, ale to už je docela náročný proces.

To vyšetření se musí dělat v absolutním klidu, nejlépe ve speciální odhlučněné akustické komoře, takže seriózní použití na srazu je tím pádem vyloučeno :ok:
Navíc jsem to už hodně dlouho nedělal, už je to dost let co jsem se profesně zabýval audiometry - jako technik, ne jako lékař.
.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od kemo87 » ned 23. bře 2014 21:35:15

Zajímavý. Jinak já osobně bych ještě rád viděl na srazu legendární grundigboxy. Všude o nich slyšim...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Petr.116 » ned 23. bře 2014 21:40:36

Dalibor píše:Audiometr je klinický přístroj na vyšetření sluchu, je to v podstatě kalibrovaný nf generátor slyšitelných kmitočtů, pacoš si nasadí sluchátka, do kterých se pouští kmitočty různých frekvencí a úrovní a tlačítkem, které má v ruce dává najevo kdy co slyší. Používají se pak různé metody na odhalení švindlování :) Neméně zajímavé je vyšetření pomocí tzv.kostního vedení, kdy se přiloží vibrační měnič na určené místa na lebce a zvuk se pak přenáší kostí přímo do sluchového systému - zjišťuje se tak případné, laicky řečeno - "přiucpání ucha". Postaru se pak vyplňuje papírový formulář, kde se pak spojením bodů dostane sluchová křivka, nové přístroje to samozřejmě umí i vytisknout.
Fyziologická akustika se změřit dá, ale to už je docela náročný proces.

To vyšetření se musí dělat v absolutním klidu, nejlépe ve speciální odhlučněné akustické komoře, takže seriózní použití na srazu je tím pádem vyloučeno :ok:
Navíc jsem to už hodně dlouho nedělal, už je to dost let co jsem se profesně zabýval audiometry - jako technik, ne jako lékař.
.
S tou komorou máš pravdu - mě tehdy vyšetřovali v komoře ... já vevnitř, oni venku :-)
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od kemo87 » pon 24. bře 2014 9:19:13

No aspoň jedny bys mohl. Já o tom všude čtu, ale neslyšim. To bys mi udělal radost. Já ti zas vezmu ty koule cos mi dal, abys viděl co jsem s nima vyvedl.

Hele takovej pitomej nápad....Když říkáš že díky velmi slušných měničům to hraje stejně dobře jako Marianovi bedny (díky odladěné vyhybce) , tak co by to s tim udělalo, kdyby se nechala odladit nově vyhybka?

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Seiko » pon 24. bře 2014 16:48:03

Jen tak mezi řečí, prosím, někdo, kdo přiveze bedny, ať k nim vezme i kabely. Díky :yes:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

TheLastUnicorn
Příspěvky: 424
Registrován: úte 30. črc 2013 17:52:42
Bydliště: TN

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od TheLastUnicorn » úte 25. bře 2014 11:32:05

Já tentokrát přivezu jen Igorův Philips, Liborovi vracím Videoton a beru věci na měření : NTB, zvukárnu, mou speciální krabičku na měření, stativ, mikrák a kabely (to se mi všechno vejde do jedný krabice). A možná moje bedýnky, co mám u počítače. :lol:

Uživatelský avatar
kemo87
Příspěvky: 117
Registrován: sob 02. lis 2013 11:59:56
Bydliště: Reichenberg

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od kemo87 » úte 25. bře 2014 11:36:57

Tak ty koule radši brát nebudu. Ještě by jste chtěli aby se to změřilo a pak se mi budete smát.

Standoch
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. srp 2013 19:32:13

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Standoch » úte 25. bře 2014 13:40:58

Zdravím

Tak já vezmu malý přenosný magnetofon Stuzzi Discorder-něco jako náš Uran nebo Pluto s tím rozdílem že to je 3 kombinace-Magnetofon,gramofon,radio.
Rok výroby 1963 made in Austria. :)
Povedlo se mi ho rozjet z totálního vraku i když gramofon chyběl tak jsem tam musel zaimprovizovat,ale upravy jsou bez problému vratné.Nějakej High end nečekejte beru ho protože to je prostě starej stroj a hlavně co jsem zjišťoval po netu je to u nás docela dost velká raritka.I když nevím jak tam budu vypadat proti tomu co tam budete mít vy. :dash:

Pak bych vzal ještě Teslu B90 pro Vildu psal tu že pojede.

Koukal jsem na fotku od Petra a pár nových tváří pro mě :)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co kdo přiveze na sraz ...

Příspěvek od Petr.116 » úte 25. bře 2014 22:21:59

TheLastUnicorn píše: ... a beru věci na měření : NTB, zvukárnu, mou speciální krabičku na měření, stativ, mikrák a kabely (to se mi všechno vejde do jedný krabice). ... :lol:
Tak jestli to dobře chápu, tak jsi vyřešil nedávno vzniklý problém s měřicí technikou, k čemuž gratuluju a z čehož mám velikou radost ... :good2:
Díky tomu hlavní bod AKCE zůstane zachován - tomu konkuruje jen relaxační konzumace CH3CH2OH ... :hahahihi: :drinking:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Zamčeno

Zpět na „Setkání přátel starých strojů č. 5“