Steinberg WaveLab

Máte problém, jak nahrát určitý záznam, případně jak propojit zařízení pro dosažení určitého cíle ?
Odpovědět
Carlos
Příspěvky: 14
Registrován: pát 29. bře 2019 11:07:33
Bydliště: Orlová

Steinberg WaveLab

Příspěvek od Carlos » čtv 11. dub 2019 22:14:19

Obrázek

Kliknutím do obrázku - plná kvalita.

Napadlo mě vyzkoušet, jaký záznam lze ještě na mg. pásek nahrát prostřednictvím počítače.
Natáhl jsem do programu Steinberg WaveLab (dnes již verze 9.50) hi-res nahrávky své oblíbené kapely Creedence Clearwater Revival v rozlišení 24 bit/192 kHz. Přímo ke zvukové kartě ASUS Xonar HDAV1.3 jsem připojil Revox. Už na vstupu jsem poznal, že to bude stát za to. A taky že ano. Vynikající zvuk, neuvěřitelně prokreslený s parádní dynamikou. Na pás RTM/LPR 90 (26.5 cm) při rychlosti 19 vešla více jak dvě alba. Následný poslech na aparatuře to jenom potvrdil. K Revoxu mám i bezdrátový dálkáč, což usnadňuje obsluhu jak při nahrávání (funguje tlačítko Pause), tak i pohodlné ovládání během režimu Play.

Výhodou nahrávání z WaveLabu je možnost mixu přímo na ose programu, tedy vidím co nahrávám a případné nechtěné praskání či lupance apod., lze manuálně perem eliminovat.

Přiznám se, že jsem doposud hudbu poslouchal pouze z digitálních zdrojů, tedy CD, nebo miniPC připojený USB k DAC převodníku a dále k zesilovači.
Ne vždy tomu tak bylo. Taky jsem začínal s gramodeskami a magnetofony v 70.letech a nostalgie po starých strojích mě vrací zpět.
Revox PR99 MKIII je toho důkazem.

Pozn. administrátora: text zkrácen o nadbytečné informace (viz podmínky Fóra)

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Steinberg WaveLab

Příspěvek od Petr.116 » čtv 11. dub 2019 23:25:57

Dnes už by to asi člověk s běžnými příjmy nekoupil - myslím aktuální verzi 9.5 ... strašná cena :scare:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání, úpravy a práce s nahrávkami - finty a fígle ...“