Koncerty

Jakou muziku máte rádi, co jste kde vyhrabali na páskách, deskách i jinde ?
prcek61
Příspěvky: 6
Registrován: úte 26. kvě 2015 21:03:38

Koncerty

Příspěvek od prcek61 » čtv 28. kvě 2015 20:20:39

pročítám fóra a vždycky se toto téma jen tak trochu naťukne nehledě na povzdechy co se dřív nemohlo poslouchat naživo a jenom na deskách a kazeťákách (já měl Tesla A3)
a na Laxiku a měli jsme i Vltavu a Větrník .........
Jo vlastně ty koncerty.
Cca rok 82 a v Liberci v Liďákách byli Progres 2 a hráli Třetí knihu. Plnej sál SEDÍCÍCH Mániček a byl svátek. Taky v Častolovicích v leťáku cca 84 Citroni a Radegast dost nostalgie.
V současný době je koncertů habakuk ALE nevím jestli to je jenom moje sugesce ale před každým koncertem se děsím toho co mě čeká :scare:
Pro vysvětlení průřez toho co jsem viděl a hlavně SLYŠEL je to pouze můj názor který nechci nikomu vnucovat jsou to starý kapely který mám naposlouchaný z desek vím živák je živák ale přesto by to mělo šlapat nééé.
Nazareth vše neskutečně ztvrdlý a přeřvaný. Olympic perfektní. Říha bend (Katapult) viděl jsem už jenom Říhu písně ztvrdlý zvuk super.Suzi Quatro loužička naprosto dokonalý když jsm zavřel voči poslochal jsem desku. Smokie perfektní. Tři sestry super..... Teď naposled Def Leppard vyhozený prachy přeřvaný tak že to občas jenom hučelo to skoro vždy stojím u zvukaře jejich "zvukař" měl celej koncert sluchátka na palici takže neslyšel která bije.Takže mám obavy jít další koncert Kiss Judas :dash:

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Koncerty

Příspěvek od Seiko » sob 30. kvě 2015 13:22:42

Ty koncerty jsou "kus od kusu" a je jen managementem kapely, jakou minimální aparaturu předepíše, a pak na jejich zvukaři, jak ji ovládne. Olympici bývali vždy nazvučeni dobře, Progres 2 taky. Další, kdo na zvuk velmi dbá, je Etc... . :good:
Ze zahraničních kapel jsem byl nadšený zvukem Pink Floyd (na Strahově), Eagles (v O2 aréně) a Sade (tamtéž). Doslova zvuková hrůza byli Nine Inch Nails (O2 aréna), dost špatně byli nazvučeni Cranberries (O2 aréna) a jmenované Def Leppard jsem viděl ve Varšavě (hráli tam pár dní před pražským koncertem v hale Torwar), zvuk byl dost nevyvážený - basa z reproduktorů spíše "střílela", než aby hrála :dash: To byl asi největší problém - pokud hrály kytary sólo a basa se neúčastnila, zvuk byl velice dobrý. Bicí byly nazvučeny dobře od počátku, zpěvákovi šlo rozumět až po třetí písničce.
Těžko poradit, jak bude koncert po zvukové stránce vypadat. Asi je jediná možnost, pokud se týče nějakého turné, pátrat po internetu, jaké jsou názory na zvuk.
V červnu se chystáme se synem na Kabáty, jsem zvědav, jak jim to bude hrát. Jejich poslední DVD hraje jedna radost - radost poslouchat :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Koncerty

Příspěvek od Seiko » sob 30. kvě 2015 16:52:28

S499.1023 píše:Kabáti jsou příšerným zvukem na koncertech docela vyhlášení :hahahihi: . A hlavně bych už dneska na Kabáty nechodil, od nich jsem akceptoval první tři alba, pak už nevím, jak bych tu jejich tvorbu mohl nazvat - discohardrock?
Igore, můj syn má deset let. Potřebuje doprovod tatínka, aby ho neušlapali... :yes: Muziku vydržím. :cool:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncerty

Příspěvek od Petr.116 » sob 30. kvě 2015 19:09:39

Když už jste naťukli ty koncerty : tak jsem se rozhodl to s O2 arénou ještě naposled zkusit a právě jsem koupil lístky na koncert JUDAS PRIEST 26.6.2015 ve 20:00 ... :music:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

prcek61
Příspěvky: 6
Registrován: úte 26. kvě 2015 21:03:38

Re: Koncerty

Příspěvek od prcek61 » sob 30. kvě 2015 21:30:32

na Kabátech jsem byl v Teplicích na staďáku předskokani Krucipüsk slitá hmota zvuku zpěvu nebylo rozumět Kabáti už šli. Letos jedu do Liberce zase do haly tak můžu porovnat.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncerty

Příspěvek od Petr.116 » úte 16. čer 2015 19:41:16

Tak se mi to konečně povedlo - právě jsem úspěšně objednal lístky na Marka ...

Sice jsem si sliboval, že to bude do klubového britského prostředí - něco jako https://www.youtube.com/watch?v=tGlGBIzN2ls nebo tohle https://www.youtube.com/watch?v=X5hGElxySFw
To musí bejt skvělý ... za to bych dal jakýkoliv peníze ... nicméně se musím držet při zemi a využít toho, že Mark má aktuálně turné nedaleko :)

Jul 182015 - Piazzola Sul Brenta (Padova), Italy Anfiteatro Camerini – Company Arena http://www.ristoranteallelogge.it/wp-co ... to_006.jpg

Rodinná dovolená je naruby, ale když se nad tím člověk zamyslí, je to skvělá kombinace ... moře za rohem, kultura, památky (Padova) a ještě je to relativně nedaleko ... už jen doladit detaily a frčí se ...
https://tour.markknopfler.com/
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Koncerty

Příspěvek od Seiko » úte 23. čer 2015 23:39:02

Dnes jsme byli se synem na koncertu Kabátů. Přiznám se, že mám "oči navrch hlavy". Tak špičkový zvuk jsem nikdy na koncertě české kapely neslyšel (a dost přemýšlím, zda letos i zahraniční - Def Leppard ve Varšavě se můžou za zvuk jít s ostudou schovat). Od první písničky zvuk čistý, průzračný, dynamika, že jsem zíral, jak to hraje. Rozumět bylo každému slovu, současně dost slušná zvuková "stěna", zcela určitě nemálo hlasitá. Jenže - protože zvuk byl zcela čistý, hlasitost nevadila. Tak nějak si představuji HighEnd v živém provedení. A že mám uši sakra zhýčkané :yes:

Předěly mezi písničkami krátké, Pepa Vojtek nebyl "ukecaný". Semtam suchý anglický humor - kdy konstatoval, že když byli v Chicagu, tak byli navštívit hospodu, kam chodil Al Capone. Tak se zamyslel, kde vlastně mají hospodu Banditi di Praga ... asi je to Poslanecká sněmovna... :cool:

Byl to jedenáctý koncert z dvanácti. Příští (a poslední) je v Pardubicích 26.6.2015.

Vřele doporučuji :hi:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncerty

Příspěvek od Petr.116 » stř 24. čer 2015 1:23:11

Petr.116 píše:Tak se mi to konečně povedlo - právě jsem úspěšně objednal lístky na Marka ...
Trochu změna. Jiné místo ... nepojedu do koncert do toho městečka u Padovy 18.7.2015, - ty lístky by byly na mě moc na poslední chvíli (pokud by vůbec dorazily včas - na mé dotazy Italové reagovali: "My myslíme, že snad přijdou včas ...", což je u 2 lupenů celkem za cca 5.000,- Kč docela soda ... Přitom já jsem původně chtěl jet už 16.7.
Takže pojedu až na ten druhý koncert v Lucca 22.7.2015 dole na pobřeží (poblíž PISA). Tu první objednávku jsem po nekonečné diskusi s italským distributorem nakonec úspěšně stornoval a vrátili mi peníze (až na jejich marži 9 EUR).

Dobrá rada:
dávejte si pozor na akce, kde je POUZE jedna možnost koupě vstupenek a to distribuce tzv. FAN TICKETS kurýrem (podle marketingu úúúúžasné barevné lístky na památku - vícebarevný soutisk na profi strojích). Jenže např. Italové je distribuují až 30 dní od objednávky (tisk je v Brémách v Německu). Pražský Eventim s tím nemá problém - tady je to cca do 10 dnů. Ale je to na h...., organizačně stresující (dorazí lístky včas ?) a drahé (Italové za kurýra s lístky ďo ČR chtěli 39.9 EUR !!!).
Ideální jsou akce s možností tisku vstupenek doma. Máte je hned, levně a není co řešit.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Petr.116
Administrátor
Příspěvky: 1629
Registrován: pon 29. črc 2013 14:08:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncerty

Příspěvek od Petr.116 » pát 26. čer 2015 23:30:11

Seiko píše:Dnes jsme byli se synem na koncertu Kabátů. Přiznám se, že mám "oči navrch hlavy". Tak špičkový zvuk jsem nikdy na koncertě české kapely neslyšel (a dost přemýšlím, zda letos i zahraniční - Def Leppard ve Varšavě se můžou za zvuk jít s ostudou schovat). Od první písničky zvuk čistý, průzračný, dynamika, že jsem zíral, jak to hraje. Rozumět bylo každému slovu, současně dost slušná zvuková "stěna", zcela určitě nemálo hlasitá. Jenže - protože zvuk byl zcela čistý, hlasitost nevadila. Tak nějak si představuji HighEnd v živém provedení. A že mám uši sakra zhýčkané :yes:

Předěly mezi písničkami krátké, Pepa Vojtek nebyl "ukecaný". Semtam suchý anglický humor - kdy konstatoval, že když byli v Chicagu, tak byli navštívit hospodu, kam chodil Al Capone. Tak se zamyslel, kde vlastně mají hospodu Banditi di Praga ... asi je to Poslanecká sněmovna... :cool:

Byl to jedenáctý koncert z dvanácti. Příští (a poslední) je v Pardubicích 26.6.2015.

Vřele doporučuji :hi:
Tak to moje dnešní pocity z dnešního koncertu JUDAS PRIEST v O2 aréně jsou smíšené. Špičková show (hudební i světelná), skvělá muzika - jenže ... celé to zabil zvukař, který vyhnal zvuk kapely do takového výkonu, že zpěvu už ve většině skladeb rozumět nebylo a ještě teď mám zalehlé uši.
BTW: zvukaře jsem pozoroval taky - celou dobu měl sluchátka na uších. Tím pádem to slité zvukové pole asi ani neslyšel tak, jako ostatní posluchači v sále (poslouchal asi výstup linky z mixu). Ale i tak - nástroje měly být proti zpěvu poněkud potlačené. Jedině tak je pak zpěvu rozumět. Ale tohle pravidlo respektuje jen málo zvukařů. :dash:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ - Jan Werich.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 348
Registrován: pát 02. srp 2013 7:16:25
Bydliště: Praha

Re: Koncerty

Příspěvek od Seiko » sob 27. čer 2015 11:57:25

Petr.116 píše: Tak to moje dnešní pocity z dnešního koncertu JUDAS PRIEST v O2 aréně jsou smíšené. Špičková show (hudební i světelná), skvělá muzika - jenže ... celé to zabil zvukař, který vyhnal zvuk kapely do takového výkonu, že zpěvu už ve většině skladeb rozumět nebylo a ještě teď mám zalehlé uši.
BTW: zvukaře jsem pozoroval taky - celou dobu měl sluchátka na uších. Tím pádem to slité zvukové pole asi ani neslyšel tak, jako ostatní posluchači v sále (poslouchal asi výstup linky z mixu). Ale i tak - nástroje měly být proti zpěvu poněkud potlačené. Jedině tak je pak zpěvu rozumět. Ale tohle pravidlo respektuje jen málo zvukařů. :dash:
Byl jsem na ploše, včera jsem slyšel, jak zvukař docela dokáže "zabít" koncert velice dobré kapely. :scare:
Revox B791, B710 MkII, B750 MkII, B760, A77, B77, PR99 MkIII, Symbol B MkII, Luxman C-02, Pioneer PD-D6-J, Denon DVD-3910, Technics SL-1710 MkII, Dual CS 721, Nakamichi Dragon, Kenwood KX-1100HX, Dual C-844, Sony SL-HF 950, Jo, vintage...

Odpovědět

Zpět na „Obecná debata o muzice, hlavně o té staré a dobré“